piotrzalew

John Deere 545-Regulacje owijania sznurkiem

Polecane posty

piotrzalew    0

Witam moze ktos podpowie co sie dzieje z prasa. Problem jest nastepujacy a wiec prasa raz podaje sznurek na owijanie balotyy a raz nie a jak juz poda to podaje go za szybko i dobrze nie owija baloty. Moze ktos z forumowiczow posiada prase takiego typu i mial podobny przypadek. Prasa posiada takze owijanie siatka. Dumam juz nad tym problemem dwa dni i nic caly czas to samo.

Z gory dziekuje za pomoc

Edytowano przez piotrzalew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Masz dwa pokrętła do ustawiania ilość owinięć jak kręcisz w prawo to dławisz przepływ i siłownik od podawania sznurka przesuwa się wolniej i w drugą stronę analogicznie tylko obrót pokrętła wykonuj tak co 1/8 obr, bo u mnie obrót tak o 1/2 powoduje całkowite zamkniecie przepływu. Siłownik samoczynnie przesuwa się i powraca, może masz źle podłączone przewody, przy owijaniu siatką siłownik od podawania sznurka też musi się przesuwać tak jak przy owijaniu sznurkiem i przełączać rozdzielacz. W mechaniźmie automatu od owijania ważne są wszystkie sprężyny jak i ich długości. Sam posiadam 550 i używam siatki ale na odległość trudno stwierdzić co jest nie tak u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrzalew    0

U mnie sznurek dopiero dziala jak rozkrece pokretlo od sznurka na maksa i jest tez problem bo raz zalacza ten silownik od podawania sznurka a raz nie. Mysle ze bede musial zalozyc siatke i zobaczyc co sie bedzie wtedy dzialo. Prase mam dopiero pierwszy sezon i jeszcze wszystkiego nie ogarniam dobrze. Nawet jak probuje na bez baloty tylko otwierazm komore bardzo powoli i w pewnym momecie zapala sie kontrolka ze za chwile bedzie owinianie otwieram dalej i nic sie niedzieje tylko nadal miga te swiatelko. Nawet miga w tym momecie co zaczyna byc sygnal dzwiekowy i zapala sie swiatlo stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Kolego żeby działało owijanie to musi być napięta sprężyna od napinacza paska napędu pompy a druga od rozdzielacza inaczej nic nie zadział następnie jak siłownik dochodzi do końca to przerzuca rozdzielacz na powrót. Co do siatki jest tam dodatkowe pokrętło przy tych dwóch na jednym z przewodów, musi być odkręcona aby olej poszedł na siłownik od noża siatki. U mnie do ustawienia siatki musiałem się trochę na manewrować żeby działało, poza tym sprawdź blachę na którą jest podawana siatka (z tyłu na dole) czy niej jest poprzecierana bo sitka na niej się rwie lub całkowicie zostaje. Jeżeli siłownik od podawania sznurka nie pracuje poprawnie będzie problem również z siatką. Jak bym był przy prasie na pewno bym coś poradził ze swoją walczyłem dość długo i teraz wiem co do czego i jak działa na forum trudno coś powiedzieć nie widząc maszyny. Sterownika z zegarami ma charakter informacyjny a za jego działanie odpowiadają styczniki (za zegary równości beli potencjometry na bokach), opisywać który od czego nie będę bo z dużo pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrzalew    0

To czujniki nie odopwiadaja za za zalaczanie zadnych mechanizmow tylko sluza do informowania. Kurcze ja tylko mam akurat taka prase w okolicy i nie mam kogo sie dopytac kazdy odpowiada zna sie na swojej. A co do pask ato wymienilem bo wlasnie przez niego byl problem wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Jak chcesz mogę podać nr tel do kontaktu, chociaż i tak na telefon ciężko będzie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzykuu    5

Wiem że post z 2014 ale też mam z tym problem, rozwiazałeś go u siebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj