Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z prasa rolującą John Deere 545

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrzalew

piotrzalew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 22:43

Problem z prasa rolującą John Deere 545 Witam moze ktos podpowie co sie dzieje z prasa. Problem jest nastepujacy a wiec prasa raz podaje sznurek na owijanie balotyy a raz nie a jak juz poda to podaje go za szybko i dobrze nie owija baloty. Moze ktos z forumowiczow posiada prase takiego typu i mial podobny przypadek. Prasa posiada takze owijanie siatka. Dumam juz nad tym problemem dwa dni i nic caly czas to samo.
Z gory dziekuje za pomoc

Edytowany przez piotrzalew, 18 czerwiec 2014 - 22:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z prasa rolującą John Deere 545 Dzisiaj, 01:26
  •  

#2 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 08:29

Problem z prasa rolującą John Deere 545 Masz dwa pokrętła do ustawiania ilość owinięć jak kręcisz w prawo to dławisz przepływ i siłownik od podawania sznurka przesuwa się wolniej i w drugą stronę analogicznie tylko obrót pokrętła wykonuj tak co 1/8 obr, bo u mnie obrót tak o 1/2 powoduje całkowite zamkniecie przepływu. Siłownik samoczynnie przesuwa się i powraca, może masz źle podłączone przewody, przy owijaniu siatką siłownik od podawania sznurka też musi się przesuwać tak jak przy owijaniu sznurkiem i przełączać rozdzielacz. W mechaniźmie automatu od owijania ważne są wszystkie sprężyny jak i ich długości. Sam posiadam 550 i używam siatki ale na odległość trudno stwierdzić co jest nie tak u ciebie.

#3 Share piotrzalew

piotrzalew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:26

Problem z prasa rolującą John Deere 545 U mnie sznurek dopiero dziala jak rozkrece pokretlo od sznurka na maksa i jest tez problem bo raz zalacza ten silownik od podawania sznurka a raz nie. Mysle ze bede musial zalozyc siatke i zobaczyc co sie bedzie wtedy dzialo. Prase mam dopiero pierwszy sezon i jeszcze wszystkiego nie ogarniam dobrze. Nawet jak probuje na bez baloty tylko otwierazm komore bardzo powoli i w pewnym momecie zapala sie kontrolka ze za chwile bedzie owinianie otwieram dalej i nic sie niedzieje tylko nadal miga te swiatelko. Nawet miga w tym momecie co zaczyna byc sygnal dzwiekowy i zapala sie swiatlo stop.

#4 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:13

Problem z prasa rolującą John Deere 545 Kolego żeby działało owijanie to musi być napięta sprężyna od napinacza paska napędu pompy a druga od rozdzielacza inaczej nic nie zadział następnie jak siłownik dochodzi do końca to przerzuca rozdzielacz na powrót. Co do siatki jest tam dodatkowe pokrętło przy tych dwóch na jednym z przewodów, musi być odkręcona aby olej poszedł na siłownik od noża siatki. U mnie do ustawienia siatki musiałem się trochę na manewrować żeby działało, poza tym sprawdź blachę na którą jest podawana siatka (z tyłu na dole) czy niej jest poprzecierana bo sitka na niej się rwie lub całkowicie zostaje. Jeżeli siłownik od podawania sznurka nie pracuje poprawnie będzie problem również z siatką. Jak bym był przy prasie na pewno bym coś poradził ze swoją walczyłem dość długo i teraz wiem co do czego i jak działa na forum trudno coś powiedzieć nie widząc maszyny. Sterownika z zegarami ma charakter informacyjny a za jego działanie odpowiadają styczniki (za zegary równości beli potencjometry na bokach), opisywać który od czego nie będę bo z dużo pisania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share piotrzalew

piotrzalew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 08:35

Problem z prasa rolującą John Deere 545 To czujniki nie odopwiadaja za za zalaczanie zadnych mechanizmow tylko sluza do informowania. Kurcze ja tylko mam akurat taka prase w okolicy i nie mam kogo sie dopytac kazdy odpowiada zna sie na swojej. A co do pask ato wymienilem bo wlasnie przez niego byl problem wczesniej.

#6 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 15:49

Problem z prasa rolującą John Deere 545 Jak chcesz mogę podać nr tel do kontaktu, chociaż i tak na telefon ciężko będzie pomóc.

#7 Share piotrzalew

piotrzalew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 16:18

Problem z prasa rolującą John Deere 545 Jesli byla by mozliwosci z tym telefonem to wysli na prywatna wiadomosci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 19:50

Problem z prasa rolującą John Deere 545 Chyba wysłałem.

Edytowany przez Norman, 07 lipiec 2014 - 20:26.