Zaloguj się, aby obserwować  
Junkers

Jaka to sprężarka

Polecane posty

Junkers    44

Witam, prosil bym o podanie jaki to producent i typ sprezarki pokazanej na ponizszych zdjeciach.

Spezarke chcialbym polaczyc z butla walcowa 80l po LPG i 2 paskami klinowymi z silnikiem 2,2kW 950obr/min o przelozeniu zwiekszajacym obroty silnika 2 razy tj. 2:1 zeby szybciej nabijala butle.

Bedzie sluzyc do przedmuchiwania Bizona w czasie zniw i innych maszyn, pompowania i malowania.

Chodzi mi tez o to czy sa dostepne czesci, bo jesli nie to szkoda czasu na nia i wywale ja na zlom :(

Z gory dzieki za odpowiedzi :)

post-28158-0-05415300-1403085174_thumb.jpg

post-28158-0-31897200-1403085257_thumb.jpg


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

To jest sprężarka od agregatu chłodniczego.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Mój szwagier ma taką sprężarkę i pochodzi ona właśnie od agregatu chłodniczego jak wspomniał kolega wyżej. Popełniłbyś poważny błąd wyrzucając ją na złom. U szwagra chodzi ona już ze 20 lat i żadnej awarii nie miała. Ta sprężarką można dmuchać śmiało nawet do 30 bar !


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A wiecie moze jaki to typ i producent?? Jakby uszczelke wydmuchalo czy cos to zeby moc ja dokupic gdzies.

 

Te 30bar brzmi niesamowicie, az nie wiem czy wierzyc


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mam taka. Ale żeby nabiło zbiornik 150 litrów trzeba pół dnia. Do kompresora za wolna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Musial bys szybsze przelozenie zrobic to moze bylo by dobrze. Skoro juz jest i jest dobra to po co mam szukac innej. Z silnikiem 950obr/min polaczone przelozeniem 2:1 da ok 1900obr/min to chyba nie bedzie zle?


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

U szwagra też chodzi za wolno i mieliśmy jej zrobić przełożenie większe, ale jakoś nigdy nie ma czasu i jest potrzebna. Przydałoby się też zrobić jej jakiś wentylator żeby miała chłodzenie, bo grzeje się mocno - jak pochodzi cały dzień to placki można na niej smażyć.

 

Co do ciśnienia to realne, bo w agregatach chłodniczych czynnik chłodzący osiąga wysokie ciśnienie.

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rafalpronar82a
      montuje sprężarkę w mf 3090 silnik perkins i nie wiem gdzie podłączyć obieg oleju powrót znalazłem ale skąd wziąści ciśnie myślałem o czujniku oleju wstawić trójnik ale czy nie spadnie mi ciśnie oleju w silniku skąd jest brany oryginalnie obieg oleju do sprężarki ?
    • Przez tumek19
      Posiadam ursusa c360 3p. Mam zamontowaną w nim sprężarke od stara(foto w dziale wynalazki).
      Ale zaczyna się psuc. Przykładając ręke do odolejacza pojawia sie olej.. I to dośc dużo.
      Co może byc winne? Prosze o pomoc.
    • Przez kuudlik
      witam. mam pytanie, ile atmosfer powinna bić prawidlowo sprężarka w fencie 612 lsa? u mnie dochodzi na 15 atmosfer... czy to nie za duzo?? jak wyregulować cisnienie np na 10 atmosfer?
    • Przez JAREK2402
      Witam moim problemem jest nie dzialajaca klimatyzacja po jej nabiciu.ogrzewanie na minimum nawiew wl klima na maximum a powietrze idzie c*ple?co jest grane???Druga sprawa resorowanej osi przedniej.Lewe kolo idzie zukosa ? remont zrobiony calkowity osi,mial takie skutki przed remontem i po.Probowalem to naprawic tez potencjometrami przy sworzniach od przodu ale nic nie daje.podobno robi sie jakas kalibracje przyciskami tak twierdza w serwisie ale nikt nie chce puscic pary z buzi.moze ktos z was wie jak to zrobic??
    • Przez energe
      Dobry wieczór wszystkim,
       
      mam pytanie do Was. Czy może mi ktoś powiedzieć jak należy sprawdził układ powietrzny w ciągniku?. Od przeszło 20 lat nieużywany ale zamontowany jest i chciałbym go uruchomić. Sprężarka na pewno sprawna. Co się dzieje po napompowaniu butli?, upust powietrza następuje czy co ?
       
      pozdrawiam
      Łukasz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj