Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia MF 3065

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share KubaMF

KubaMF

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka, Fotografia, Kolarstwo, Motoryzacja

Napisany 08 lipiec 2014 - 15:28

skrzynia MF 3065 Witam koledzy ja tak przy okazji jak tak piszecie o mf :D .Mam zamiar w najbliższym czasie kupić jakiś traktor 80-90km i właśnie stawiam na mf.Jaką sumę muszę na niego co najmniej przeznaczyć żebym kupił ładnego który się nie będzie psuł ??Bo jeśli bym go kupił to będzie pracował narazie na 10 ha.A Potem się powiększy do 25 ha.Jak u niego z awaryjnością bo jak czytam na forum to już nie wiem jedni tak drudzy tak ..... A wy macie te traktory to chociaż coś powiecie co i jak :D .Remontem skrzyni się nie boje bo jak w mf 255 kosztuje prawie 3 tyś to jak mf 3065 ma drugie tyle koni i remont kosztuje 6 tyś to nie znów takie duże pieniądze.Da on rade z pługiem 3 obracanym ?? Wiecie jaki koszt założenia pneumatyki do niego ??? z góry dziękuje za pomoc :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia MF 3065 Dzisiaj, 15:43
  •  

#22 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 09:17

skrzynia MF 3065 Awaryjnosc jak kazda maszyna zalezne jest od jej stanu, ja nie narzekam, ale z tym remontem skrzyni to troche zle kalkulujesz......zalezy co padnie i jakie straty wyrzadzi, mozesz wydac 1000zl a mozesz 15 tys takze to akurat nie jest z gory powiedziane, jak na moje 50ha i 20ha uslugi moj 3070 daje rade, a oszczedzany toon nie jest

#23 Share KubaMF

KubaMF

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 9 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 09:39

skrzynia MF 3065 Aha to już wszystko wiem stan skrzyni to zalezy od poprzedniego właściciela czy na chama biegi wrzucał czy normalnie. A na 20 ha szukać jakiego modelu i do ile tyś żebym nie przepłacił ?? a mierzyłeś ile pali w orce ?? ogólnie jak oceniasz tę serie mf-ów ?? Wszystko podoba mi się w nim tylko nie ma pneumatyki ale to chyba nie problem założyć :D .W jakim pługu u ciebie mf lata i na jakich ziemiach ??

#24 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 10:03

skrzynia MF 3065 od poprzedniego uzytkownika sporo zalezy, w istocie najpredzej moga siasc lozyska i synchro, ewentualnie widelki sie wytrą, badz pekna, ogolnie serii 3000 jest w moich stronach dosyc duzo, ja jak powiedzialem nie narzekam, obrabiam tym 3070 70ha ziemi i daje rade, po trzech latach uzytkowania robilem kapitalny remont silnika,wymienilem lozyska w skrzyni, tuleje na przedniej osi i wymienilem pompe hydrauliczna, oczywiscie oleje i filtry to normalna sprawa :) Wiadomo jest to uzywany ciagnik 20 letni wiec wszystkiego mozna sie spodziewac. U mnie ciaga plug unia grudziadz 5x35 na odkladniach long i daje sobie rade ziemie to gluwnie 4 klasa sredniej zwiezlosci, wiadomo jest tez 3 i 2 ale trafi sie tez 5 czy 6 klasa, na 20 ha?? hmm....praktycznie cala seria 3000 jest w podobnej kasie wiec to juz zalezy od Ciebie, ja bralbym z 4 silnikiem choc 6 niewiele wiecej spali a moze i nawet to samo co 4 Ogolnie w plugu palil srednio 12 litrow na hektar, ale to przed remontem silnika, teraz ma duzo lzej na tym samym biegu ale po remoncie malo oralem wiec nie wiem czy spalanie spadlo. Pneumatyka w ciagnikach z zagranicy jest bardzo rzadko spotykana, hamulce na przyczepe sa hydrauliczne wiec stad brak sprezarki, a zalozyc oczywiscie ze nie problem, ja w swoim nie mam pneumatyki, a ciagalem juz po 20 ton towaru i jakos to bylo. Ile dac zeby nie przeplacic?? nie mam pojecia ceny jak sam sie pewnie orientujesz sa w duzych rozbieznosciach, czasem mozna za wraka dac 45tys. takze to nie jest powiedziane ze cena adekwatna do stanu ;) znajomy w tym czasie co ja kupil tez 3070 i dal za niego 33 tys tyle ze ma pekniety most z tylu, ale nic sie nie dzieje jakies drobne awarie tylko byly

#25 Share KubaMF

KubaMF

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 9 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 13:21

skrzynia MF 3065 Ok czyli już trochę jestem obczajony z tymi traktorami :D Jakbym kupował to tylko 4 silnik bo po co mi 6 jak ja teraz robię ferdkiem 3 cyl 46km to taki ferguosn 85km to jest prawie drugie tyle więc różnicę będzie czuć napewno ;).Co myślisz o takim fergusonie opłaca się za taką cene wogóle kupować http://olx.pl/oferta...html#22b723a5a3 czy szukać coś tańszego ?? Mam do niego nie daleko więc chyba się opłaca ale ta cena troche jest za wysoka jakby był tak za 50 tyś :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 08:03

skrzynia MF 3065 Za takie pieniadze to musialby byc naprawde w idealnym stanie i do tego z rok gwarancji heh Jak chcesz tyle wydac to kup cos z serii 61xx albo deutz fahr za 70tys mozna cos fajnego znalezc

#27 Share KubaMF

KubaMF

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 9 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 08:57

skrzynia MF 3065 Ok bedziemy się rozglądać ale to dopiero w zimie :D bo teraz czasu nie ma.Nas tylko interesują silniki perkinsa.A seria 61xx też jest fajna ;) tylko już cena troszke wyższa.Dziękuje ci kolego za pomoc :D

#28 Share KrzysiekDywan

KrzysiekDywan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 18:35

skrzynia MF 3065

koledzy nie chodzi mi wałek jak przepiołem kabel z dolnego zaworu do 2 to wałek działa a tak nie dział czego moze być powód prąd w kablu jest pozdrawiam i prosze o odpisanie pozdrawiam krzyskiek 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 13:53