Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia MF 3065

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lu_ka_sz19

lu_ka_sz19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 14:56

skrzynia MF 3065 Witam

Jestem uzytkownikiem Mf-a 3065 skrzynia biegów 32x32. Problem jaki mam zciągnikiem to brak mozliwosci zmiany biegów podczas jazdy.
Zmiana biegów mozliwa jest wyłacznie na postoju lub podczas bardzo wolnej jazdy. Ciagnik zakupiłem jakies 2 lata temu. Praktycznie od razu uszkodzeniu uległy kamienie widełek grupy A/B, przy okazji wymieniona została przesuwka grupy a/b, tarcza sprzęgłowa + przetoczone koło zamachowe.
Wtedy własnie zaczęły sie problemy z biegami. Poczatkowo myślałem że wina leży w sprzęgle więc teraz wymieniłem docisk i tarcze ale problem nadal jest taki sam.
Czy mozliwe jest aby uszkodzeniu uległy obydwa synchronizatory w skrzynia biegów ?

Będę wdzieczny za każdą pomoc.

Dziekuję i pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia MF 3065 Dzisiaj, 14:40
  •  

#2 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1869 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 17:16

skrzynia MF 3065 Jaki jest powód że nie można zmienić biegów w czasie jazdy, nie chcą wchodzić czy zgrzytają?

#3 Share lu_ka_sz19

lu_ka_sz19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 18:24

skrzynia MF 3065 Biegi nie wchodzą. Jak z duza siłą pociagne dzwignie to czase uda sie zmienic bieg na wyzszy ale w dół to juz nie ma szans. Najlepiej to biegi zmienia sie w zimie kiedy na sliskiej drodze uda sie na chwile zatrzymac kola.

#4 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1251 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2014 - 18:44

skrzynia MF 3065 Może wodziki są wytarte i nie przesuwają

#5 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1869 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 21:06

skrzynia MF 3065 Wyreguluj sprzęgło tzn; podkręć na trzpieniu pompki tak żeby pedał sprzęgła był wyżej i dobrze odpowietrz. Jak biegi nie zgrzytają a nie chcą wchodzić to synchro masz dobre tylko sprzęgło nie rozłącza do końca (lekko ciągnie) i synchro nie może wyrównać poszczególnych prędkości obrotowych i nie pozwala zapiąć biegu.

#6 Share lu_ka_sz19

lu_ka_sz19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 23:01

skrzynia MF 3065 Operacje ze zwiększaniem skoku sprzęgła już przeprowadzałem, Też wydaje mi się że wina leży właśnie po jego stronie.
Podczas ostatniej wymiany docisku i tarczy koło zamachowe było lekko podtaczane pod tarcze i docisk, zastanawiam się czy mechanik dobrze to zrobił. Czy znasz nominalną wysokość koła zamachowego ? Wydaje mi się że jeśli w miejscu mocowania docisku zostało zbyt mało podtoczone to tuleja musi więcej wcisnąć słoneczko docisku aby rozłączyć. Czy istnieje sposób aby sprawdzić czy sprzęgło rozłącza do końca ?

#7 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:50

skrzynia MF 3065 Wlasnie jestem po operacji wymiany tarczy w swoim 3095, ponieważ sprzeglo chodzilo mi u samej góry. Tokarz mi wyrownal powierzchnie na kole zamachowym i na docisku, I napawane jest z jakies 2mm na tulei wypchajacej w miejscach gdzie tloki wyciskają. Raptem 4 godziny temu ciągnik został zlozony i wszystko chodzi tak jak powinno a sprzeglo teraz lapie mi mniej więcej w polowie. Nowa tarcza ma grubość bodajże 11mm a ta ca ja wyrzuciłem miała 9 mm

#8 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 19:34

skrzynia MF 3065 a w którym miejscu bierze Ci sprzęgło jak ruszasz?? na samym dole???

#9 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1869 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:19

skrzynia MF 3065 @lu_ka_sz19 podstawa to odpowietrz dobrze, trzeba przytrzymać dłuższą chwilę niech olej wycieka bo wężyk jest dosyć długi. Odpowietrzałem u siebie i już wydawało mi się że wystarczy i akurat dopiero zaczęły wylatywać bąbelki.

#10 Share lu_ka_sz19

lu_ka_sz19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 22:31

skrzynia MF 3065 Sprzęgło odpowietrzałem ja i mechanicy którzy wcześniej z nim robili, wydaje mi sie że jest ok. Jeśli chodzi o branie sprzęgła to na dzień dzisiejszy przy ustawienu skoku pedału na pompce prawie na max bierze gdzieś na środku. Postaram się jeszcze raz odpowietrzyć, @ptaszyna czy znasz jaka powinna byc wartośc ciśnienia na tuleji wysprzęglika ? Mam zamiar sprawdzić w Piątek czy ciśnienie jest OK.Dam znać co ustaliłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 09:20

skrzynia MF 3065 Mniej wiecej w polowie tak jak pisalem. ja u siebie to nawet nie odpowietrzalem bo w sumie po co skoro wysprzeglika wgl nie ruszalem. jezeli bylby rozbierany to wtedy wiadomo ze taka operacje odpowietrzania trzeba by bylo wykonac

#12 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:21

skrzynia MF 3065 według mnie źle szukasz. skoro sprzęgło łapie koło połowy to działa prawidłowo. prawdopodobnie coś w skrzyni jest źle złożone. a próbowałeś zmiany na pełnym biegu i na połówce??? i skoro obiłeś AB to tam by trzeba sukac przyczyny i tu problem bo żeby coś zobaczyć trzeba rozpoławiać. a robiłeś regulację siłownika AB??

a i jeszcze jedno. a pomiędzy AB przełącza się normalnie???

#13 Share lu_ka_sz19

lu_ka_sz19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 20:21

skrzynia MF 3065 Witam wszystkich

Problem rozwiązany !

Podczas pierwszej wymiany tarczy "mechanicy" za dużo podtoczyli koło zamachowe w miejscu mocowania docisku. Docisk nie był w stanie całkowicie zwolnić tarczy.
Na razie podłożone zostały podkładki pod docisk ale docelowo nie obejdzie się bez wymiany koła zamachowego.
Wielki szacun dla gości ze Skrzyszowia. Panowie naprawdę znają się na swojej robocie.

#14 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 06:48

skrzynia MF 3065 Witam, mysle ze niepotrzebne jest zakladanie nowego tematu, i ze autor ow tematu nie bedzie mial pretensji.....
A mianowicie mam problem z tzw. polbiegiem kiedy zrzuce na wolniejszy slychac delikatne tarcie ciagnik stoi, na szybszym wszystko dziala bez problemow, ciagnik to mf 3070 skrzynia AB ale chyba bez rozjechania sie nie obejdzie

#15 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1869 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 11:47

skrzynia MF 3065 Problem jest na pewno w tej przekładni (pod obciążeniem) pytanie jaką masz skrzynie 30 cz 40 km/h, pewnie ścięło tarczę/ki zależy od wersji, trzeba rozpołowić, przekładnia jest w pierwszym elemencie (module) który wyjmujesz ze skrzyni po rozpołowieniu.

#16 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 17:30

skrzynia MF 3065 tez obstawiam na te tarczki skrzynia chyba 40 ;) wiem jak to wyglada i gdzie sie znajduje ale dzieki za info no nic trzeba sie brac do roboty heh

#17 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1869 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 17:37

skrzynia MF 3065 Różnica między skrzynią 30 a 40 polega na umiejscowieniu kół zębatych w power schift ( który musisz rozebrać), zamieniając koła miejscami mamy skrzynię 30 lub 40 ,nic nie trzeba wymieniać lub dokupować.

#18 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 20:50

skrzynia MF 3065 Juz wiem o czym piszesz, ale z opini mechanikow wynika ze taka przekladka na 40 to dopiero przy 6 garowym silniku tak jest podobno problem z wajchowaniem miedzy zolwiem a zajacem no i czasem problem z ruszeniem z duzym ciezarem, a ogolnie to u mnie chyba poszly te tarczki w koszu speed shift z tego co wnioskuje?? rozbiore to sie wszystko okaze ;)

#19 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1869 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 21:53

skrzynia MF 3065 W moim nie mogę przełączyć w ruchu z żółwia na zająca bo ta przekładnia u mnie nie jest zsynchronizowana i autotronik nie przełączy, natomiast wypraktykowałem dobre i bardzo płynne przełączanie (ruszanie), robię to następująco; rozpędzam się na A od 1 do 4 a potem wrzucam luz (dzwignia 1-4) przełączam rewers na B i zapinam 1, czyli przełączam z 4A na 1B , wtedy prędkości są dobrze zestopniowane i ciągniczek się płynnie rozpędza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 13:19

skrzynia MF 3065 Tez czasem tak robie ze z 4A na 1B zeby sprzegla nie palic, w transporcie duzo nie pracuje MF wiec raczej zostawie to przelozenie chyba jak jest ;)