Skocz do zawartości

Zdjęcie

[truskawka] Jakie odmiany polecacie

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dambed15

dambed15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:48

[truskawka] Jakie odmiany polecacie Witam Posiadam 20a truskawek i są to honoeye i salut i na jesień mam zamiar dosadzić drugie 20a. Jakie odmiany polecacie , posiadam drugą klasę ziemi.Chodzi mi o dosyć duża wydajność i w miarę duże owoce. Proszę o wasze rady. Pozdrawiam

Edytowany przez dogberry, 24 czerwiec 2014 - 14:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[truskawka] Jakie odmiany polecacie Dzisiaj, 18:57
  •  

#2 Share Mateusz3401

Mateusz3401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,montowanie filmów,Motoryzacja,Informatyka

Napisany 17 czerwiec 2014 - 08:29

[truskawka] Jakie odmiany polecacie mamy 2ha i są to tylko i wyłącznie honeye,najlepsza odmiana bo i najtrwalsza,najbardziej naddająca się do handlu.

#3 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:48

[truskawka] Jakie odmiany polecacie saluty sa gorzkie i ciężko jest je sprzedac . elsanta jest dobra

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 16:28

[truskawka] Jakie odmiany polecacie Dla mnie to Pandora jest bardzo dobra. Pierwszy raz mam w tym roku z sadzonek frigo na wiosnę szadzone i owoce są bardzo duże i w przeciwnieństwie do honeoye słodkie. Rekordowa truskawka 65 gram miała :D Plusem jest też to, że honeoye się teraz już kończą, a Pandora dopiero niedawno zaczęła, więc przedłuza zbiór.

Edytowany przez michal7536, 21 czerwiec 2014 - 16:30.

#5 Share Marek35

Marek35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 06:29

[truskawka] Jakie odmiany polecacie Ktoś już mi polecał tą Pandorę, skoro mówisz, że taka dobra to chyba spróbuję:)

#6 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 16:08

@michal7536 jakiego masz zapylacza do Pandory ?

#7 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 16:16

Do pandory stosują florence jako zapylacza z tego co wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 16:33

Ciekawe czy jest tu ktoś kto by mógł porównać pandorę do florencji, albo folrencję do malwiny :)

#9 Share MPiotr

MPiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 14:51

Witam

Chciałbym kupić sadzonki truskawki na przemysł skupów jest mnóstwo w okolicy cena w tym roku jest słaba ale może będzie lepsza w przyszłym roku wiadomo rolnik ryzykuje z każdą uprawą. Myślałem o Albie ale sąsiad mi odradził mówił że mało na krzaku jest owoców, rozmawiałem z kolegą i doradził mi Roxane podobno jest bardzo plenna i ma duże owoce, mówił że słyszał o jakieś nowej odmianie ale nie pamiętał nazwy. Sadzić będę tradycyjnie, ziemia 4kl. oczywiście podlewanie kropelkowe, sprzęt mam. Czytałem trochę i odmian jest mnóstwo prosiłbym o jakąś rade.

Z góry dziękuje za pomoc

#10 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 13 czerwiec 2016 - 21:29

Polka

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#11 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 05:32

roxane i albe wybij sobie z głowy na przemysł . na świeży rynek owszem sprawdziła by sie roxana. wiedz o tym ze w taka albe czy roxane nie wjedziesz z opryskiem doglebowym w pełnej dawce co za tym idzie chwast jedynie chwastownik wchodzi w gre:D 

polka fajna odmiana sporo owocu lecz drobna z tego co ludzie mowią  choć jakby ją nawodnić i podpompować azotem może byłoby inaczej niewiem .

Na koniec ceny truskawki jak dla mnie to jakieś nieporozumienie zapłać pracownikowi 2 zł od koszyka  żeby jeszcze ją szypułkował ... bezsens zostanie ci 2-3 zł na koszyku i koniec  nie lepiej wyprodukować mniej truskawki ale jakościowej ? gdzie zajedziesz na giełde i sprzedasz po 7-10 ale z szypułką. ładny towar zawsze w cenie jest. Choć wszystko zależy w jakim regionie polski jesteś.

#12 Share MPiotr

MPiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 18:24

[truskawka] Jakie odmiany polecacie Senator11111 dzięki za jakieś konkrety, w tym roku zbierałem własnymi siłami, cena fakt słaba była ale i owocu miałem mniej dlatego chce zmienić odmianę z honeoye na jakąś z większymi owocami. Pielanie sam ogarniam nie chce sadzić nie wiadomo ile tych truskawek 0,5ha żeby w miarę samemu ogarnąć. poczytałem trochę o roxane i się na paliłem na tą odmianę mam jeszcze czas żeby coś wybrać szukam cały czas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share KarolinaS

KarolinaS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 08:46

Ciekawą odmianą jest aldebran jeśli ktoś lubi posmak poziomki. Owoce też są dość duże i ładnie mi w tym roku owocowały. Ja akurat miałam te sadzonki https://podkarpackie...u-poziomki.html, także nie wiem jak będą się sprawdzać inne, te polecam w każdym razie