Skocz do zawartości

Zdjęcie

cielak leży zwyciągniętą głową do przodu!!!

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:44

cielak leży zwyciągniętą głową do przodu!!! witam. Tak właściwie to posiadam dwa cielaki jeden leży z wyciagniętą głową do przodu wstaje o własnych siłach a drugi również leży z wyciągniętą głową z tą różnicą,że cielak chce wstac tylko nie potrafi stac o własnych siłach od razu się przewraca .Cielaki mają 2,5 miesiąca,wcześniej piły i jadły i było ok. ... Co to może byc?Za odp.z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cielak leży zwyciągniętą głową do przodu!!! Dzisiaj, 12:11
  •  

#2 Share Mateusz3401

Mateusz3401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,montowanie filmów,Motoryzacja,Informatyka

Napisany 17 czerwiec 2014 - 08:32

cielak leży zwyciągniętą głową do przodu!!! Pewnie złapały jakąś infekcję,poproś weterynarza o pomoc.

#3 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 09:49

cielak leży zwyciągniętą głową do przodu!!! Ja raz miałem taki przypadek, wyciągnięta głowa i "kręcił" nią, zarzucał na plecy... Wstawał przez chwilę było ok, zaczynał kręcić wkoło i się przewracał, wet powiedział że to niedobór witamin, dał zastrzyki i przeszło ;)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#4 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 21:56

cielak leży zwyciągniętą głową do przodu!!! jak to mówi mój wet jak cielak leży to najlepsze jest żelazo(młotek pięcio kilowy) a tak to trzeba wezwać wata a nie na forum pytać o radzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share StanisawKroczyski

StanisawKroczyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 październik 2014 - 10:19

mam ten problem co roku i 10 do 20  procent cielakuw pada w  ciągu 3 dni . Niepomaga LEKARZ  cielak zdyha w mekach.

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 30 październik 2014 - 16:07

No i szklane kule zaraz nam szlak trafi. Kolego ja bym niechcący dodał jak wygląda kał, jak są karmione, jak wygląda brzuch cielaka, czy miały ostatnio biegunkę. Nikt z nas nie jest Merlinem, chcesz informacji to podaj więcej danych, a najlepiej udaj się do weta.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#7 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 02 listopad 2014 - 16:58

cielak leży zwyciągniętą głową do przodu!!! U mnie też są takie przypadki,cielak wstaje,kladzie sie,kopie,chodzi do tylu,ja wtedy daje mu 3 kieliszki wódki i jeden wody,i takie dawki co 20 minut trzy razy.zazwyczaj pomaga.
Wódkę można zastąpić bimbrem,lepiej działa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 21:37

panowie weście cos poradzcie bo weterynarze rozkładają rece..w ciągu roku padlo mi z 5 cielakow na te same objawy odchylenie głowy do tylu niby to zapalenie opon mózgowych, myslalem ze to przez zle odpojenie ale cielaki 3miesiace przy krowie i to samo, albo ze od sianokiszonki ale cielaki ok.6miesiecy dostawały sianokiszonkę w malej ilosci  ale zaczelo jednego cos brac oslepl mi i ledwo odratowaliśmy go, sianokiszonke odstawiliśmy i po ok.2 tygodniach 2 cielak zaczal zadzierać glowe do góry.. dostal zastrzyki ale nic nie pomaga,tresciwe maja do woli caly czas pelne koryto i siano, co robic dalej? czym to może być spowodowane?jak zaradzić?

AF - to Jest To:)