Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw uturbiający do pronara

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:33

Zestaw uturbiający do pronara Wiem, że temat przewijał się już kilkakrotnie. Chciałbym jednak wiedzieć czy ktoś miał epizod z tym konkretnym zestawem. Jak by to działało w 82a? Czy można to zrobić samemu? Czy wszystko wytrzyma i jak długo? Pytam bo zastanawiamy się z ojcem nad kupnem. Potrzebna była by opinia kogoś kto się na tym zna. W końcu te kilka koni w dłuższej perspektywie by się opłaciło, mniej by się męczył czyli i mniej palił. Pytanie tylko czy robiąc to ulepszenie nie ''skasowalibyśmy'' silnika. Coś kiedyś czytałem że do turba są potrzebne wzmocnione tłoki itp a tego tu zwyczajnie nie ma więc nie wiem czy opłaca się wydać te 2000 zł na coś co de facto może nie pomóc a wręcz nawet zaszkodzić i tylko z tym roboty będzie od groma. A i kasy na nie potrzebny remont pójdzie...

allegro.pl/turbo-zestaw-kpl-mtz-belarus-pronar-kania-walcz-i4320398911.html

Edytowany przez CamilloVII, 16 czerwiec 2014 - 16:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestaw uturbiający do pronara Dzisiaj, 16:20
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 17:48

Zestaw uturbiający do pronara kiedyś gadałęm z ogarniętym kolesiem w sklepie co sprzedaje części do mtz i mowił że w pierwszych mtz z turbo było tylko turbo dołożone i chyba pompa paliwowa nic po za tym a następne wersje wychodziły już ze zminionymi tłokami i pierscieniami wiec po coś zminili te tłoki moze tamte były za słabe

#3 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 17 czerwiec 2014 - 16:35

Zestaw uturbiający do pronara U mnie hmmm od 6 lat śmiga 82SA z turbem, jeśli masz jakieś pytania czy chciałbyś fotki to pisz śmiało na priv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 17 czerwiec 2014 - 19:32

Zestaw uturbiający do pronara Po 1 poszukaj tematu Turbo do MTZ , lub cos podobnego , tam wszystko jest opisane.
Ja zalozylem turbine na jesieni , 10 mtg zrobione , ciagnik w pupe dostal juz ostro, wszystko smiga, nic w silniku nie wymienialem, procz koncowek wtryskiwaczy. Ale doradze Ci zebys bral turbine produkcji bialoruskiej , nie ukrainskiej , bo one lubia puszczac olej w dolot.
co do roznic to roznia sie troche tloki , bo te do wersji doladowanej maja kapke wieksza komore wirowa i pierscien we wtopce, wal , walek rozrzadu , korby wyglada na to ze wsjo to samo i w wolno ssacym i doladowanym. Po zwiekszeniu dawki paliwa na pompie nie ten ciagnik, moment pieknie wzrasta, juz sie nie zdusi, mialem okazje targac 20 ton zboza, to gdzie kiedys musialem jechac na 3 to jade na 4 teraz spokojnie, przykopci ale idzie jak czolg, odczucia na wielki plus.

W mojej galerii sa fotki takze mozesz sobie luknac jak to wyglada, sporo jest tez opisane , jakie problemy wynikly przy montazu , ale byly to drobnostki.

Edytowany przez Uziu92, 17 czerwiec 2014 - 19:35.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:24

Zestaw uturbiający do pronara u mnie już ponad 600mth na liczniku i turbina śmiga. wtedy gdy ja kupowałem to był wybór ROSJA > CZECHY. mam rosyjską i bardzo ładnie daje rady, w zeszłym tyg zdjąłem węże od dolotu sprawdziłem po omacku, wirnik trzyma sie jak należy, delikatny prawie nie wyczuwalny luz czyli wszystko w porządku.

Dodaj odpowiedź