Zaloguj się, aby obserwować  
Japa1

Zapychające się wytrząsacze

Polecane posty

Japa1    1

Witam. Mam problem a mianowicie zapychają mi się w moim bizonku wytrząsacze, nawet kilka razy dziennie trzeba je czyścić macie może na to jakiś sposób? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Kolego ale powiedz przy czym? I zboża i rzepak? czy np sam rzepak? w którym miejscu? czy nabite masz już od wału sieczkarni? czy może chodzi o wnętrze wytrząsacza?

Edytowano przez Johnson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Podstawowym i najbardziej uciążliwym problemem jest zapychanie wnętrza wytrząsacza na zbożu. Ale również na rzepaku też zdarza się zapchać ale już od wału sieczkarni tak jak napisałeś(sieczkarnia Żukowo). Pozdrawiam i czekam na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Junkers
      Witam,
      przeglądając alledrogo napotkałem drewniane łożysko wytrząsaczy do Bizona ->http://moto.allegro....3048831126.html
      na wał fi 35mm.
      Nie pamiętam jakie są grube wały w bizonie ale jeśli są grubsze to można roztoczyć, gorzej jak cieńsze...
      Co o tym sądzicie?
      Teraz montują takie nawet w nowych kombajnach, jako że są w postaci półpanewek wymiana ich była by dziecinnie prosta. Można by nawet w ciemno wymienić na takie przed sezonem i mieć jak to się mówi święty spokój.
      Tylko trochę nie podoba mi się sposób/miejsce przecięcia tego łożyska.
    • Przez boloo
      Witam koledzy mam problem z tym ze w john deere 975 zapychaja mi sie dwa wytrzasacze krajne . i własnie nie wiem co mam zle ustwaiaone albo co moz ebyc przyczyna tego bo juz zniwa i nadal to samo co wytrzyszcze to sie zapychaja i pytanie czy moze to jest wiatr za duzy czy zly kąt wianaia ? oraz pytanie czy otwierajac dekielkolo silnika do wytrzasaczy to jest oska z takimi pretami popychajacymi czy jest to potrzebne . czy mozna to zdemontowac koledzy pomocy .
    • Przez klo444
      Witam
      Mam problem. bardzo często rurki z drugie rzędu te ktróre bardzie sa wysunięte do tyłu zapychają mi sie tuz za aparatem wysiewającym, u góry. Przy pszenicy zdarzało sie to rzadko ale owies masakra. Co jest przyczyna ?
    • Przez potr
      Witam,
      mam problem.. czy luz na wytrząsaczach można zminimalizować?
      ponieważ jest duży luz w prawo i w lewo ale góra i dół jest ok.
      Proszę o pomoc.
    • Przez marekkucybala2
      Koledzy posiadam Claasa 98sl i mam problem gdy szybciej chcę jechać młocarnia przerabia, odrzutnik odrzuci i coś się dzieje tam z tyłu, że nie chce zabierać słomy. Nie wiem co to jest, wygląda na to że wytrząsacze nie zabierają jej tak jak powinny, chodź przykręciłem dodatkowo grzebienie i nic nie to dało. A najgorzej jest, wtedy gdy słoma jest lekko wilgna, to wogóle nie mogę ujechać. Potrafi się zapchać zaraz na wytrząsaczach, za odrzutnikiem i muszę ręcznie wybierać słomę bokami. Ale też podczas tego zapychania, jak szybciej jadę zapala mi się czerwona kontrolka, mrugnie tak kilka razy, lekko przystanę, wyrzuci słomę i jadę dalej, ale muszę bardzo wolno jeździć. Napiąłem pasy, jeden wymieniłem na nowy i żadnej poprawy. Czy mogłaby być taka przyczyna: że na wytrząsaczach są zaokrąglone ranty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj