vitoma

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vitoma    52

Czesc

 

Jakies 10 dni temu zaczłem powoli remontowac kosiarke Aedes AS3200 która zakupiliśmy w styczniu 2013 - do tej pory jej nie uzywalismy. Kosiarka sprowadzona z Niemiec przez czlowieka ktory pracował nia u Niemca.

 

Kosiarka była sprawna mechanicznie, ale osoba ktora ja sprzedawała pomalowała calosc pedzlem tuz przed sprzedaza. Cos tam było czyszczone przed pedzlowaniem, ale zostało duzo rdzy i generalnie wiadomo jak to wyglada powloka z pedzla. Dodatkowo 1 kółko było zgiete, wiec "zregenerowalismy" odrazu wszystkie 3szt.

 

Tak wiec - jak na ogol u mnie - rozbiórka, gruntowne czyszczenie/szlifowanie, epoksydy, akryle, szpachle, lakiery..itp. itd. :P

 

13hn.jpg

 

snvn.jpg

 

Tak to mniej-wiecej wygladało.

 

vddwr.jpg

 

Nowe uchwyty do wezy hydro.

 

8anc.jpg

 

miq7.jpg

 

Wytarte rolki podkaszaczy- wytoczylismy nowe z samosmarownego poliamidu.

 

+ urwana sprezyna .

 

kiin.jpg

 

Nowa sprezyna dorobiona na wzór orginału w zakładzie Żywockiego w Warszawie.

 

msabh.jpg

 

tjdx.jpg

 

Rura gruboscienna potrzebna do regeneracji kół.

 

3ekd.jpg

 

n6r2.jpg

 

4ewd.jpg

 

Migomacik troszke się naspawał ;). Do takich akcji to juz by się przydał uchwyt chłodzony wodą.

 

jsfx.jpg

 

No i efekt - prawie koncowy :).

 

sofnw.jpg

 

Bolce też trzeba było dorobić.

 

ucjo.jpg

 

c7g2.jpg

 

Potem była próba czy oby wszystko gra - a jeśli nie to na co zwrócić uwage przy remoncie.

 

5tx76.jpg

 

4txj.jpg

 

Naklejki będa jak orginał :) a to dzięki szwagrowi oraz asharotowi B) .

 

ngco.jpg

 

hcyi.jpg

 

Tu pekniete, tam zardzewiałe...

 

wfkk.jpg

 

4pjw.jpg

 

Częsci beda piaskowane, ale najpierw usunelismy z nich cała farbe tarczami listkowymi - żeby nie nabiło za wiele godzin na piaskarce ;) .

 

naqwf.jpg

 

8rj2.jpg

 

5i5i.jpg

 

Takie tam wzmocnienia z blachy 2ki :). Widze ze pekanie tych osłon to standart w tym miejscu w Aedesach AS, na allegro był jakiś czas temu AS3600 i miał też nakładki w tych miejscach.

 

1fhzh.jpg

 

s843.jpg

 

hjtm.jpg

 

hnq1.jpg

 

cg8t.jpg

 

9wz0.jpg

 

dled.jpg

 

Potem odkrecanie 10tek srub, wybijanie młotami kilku sworzi i wałków no i jest- wszystko rozebrane do ostatniej srubki.

 

nvoo.jpg

 

gbet3.jpg

 

Niestety poprzedni "malarz" uzywał przed pedzlowaniem szlifierki ze zwykła tarcza do szlifowania- narobił w wielu miejscach wiele rys . Trzeba bedzie podkładować i pewnie troche szpachlować.

 

6uzh.jpg

 

Takie ochronki lbów srub nozy ktos wczesniej wymyslił- całkiem sprytne bo lby nie scieraja sie i potem mozna je bezproblemu odkrecic kluczem.

 

o8b1.jpg

 

Ja zrobiłem to troche ładniej i to na wszystkich 8 nożach a nie tylko na 4 głownych.

 

6rue.jpg

 

Łączniki przekładni niestety sa wytarte.

 

osljj.jpg

 

od0n.jpg

 

7r5x.jpg

 

Później wyjątkowo "czysta i przyjemna" robota z myciem czesci ze smarów :P .

 

szv9.jpg

 

No i wszystko mam juz gotowe do piaskowania.

 

t356.jpg

 

jhel.jpg

 

A to trzeba jeszcze wyczyscic, pomyc i spisać co kupić.

 

8r8ob.jpg

 

90lyx.jpg

 

Korpus także już ogołocony z warstw farb.

 

5qn1.jpg

 

Nowa osłona z otworem serwisowym Walterscheida.

 

s6gj.jpg

 

No i nowy wałek Walterscheid W2200-25.

 

qchh.jpg

 

f0gq.jpg

 

Teraz pytanie do was - gdzie kupie taka rure z frezem ? Potrzeba mi min. 50cm odcinek.

 

pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Twoja prywatna tokarka?Jaka to jest TUE-35?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

Widziałem że oglądałeś oryginał więc powinno świetnie Ci pójść ;) Docelowo Aedes ma pracować z ursusem ? Duże ma zapotrzebowanie na moc ? Zdecydowałeś się na opryskiwacz ?


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-PAX    194

Jeśli jest to tuleja 1 1/8 to dostaniesz taką w sklepie SaMasz,u w Białymstoku tylko będziesz musiał przeciąc ją na pół

nr.kat.342.05.11.00

Tuleja wielowypustowa 1 3/8" L-100

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

jak zwykle full profesjonal :D czekam na efekt końcowy. Nie myślałeś żeby zrobić ruchome podkaszacze, wychylane za pomocą krańcówek hydraulicznych.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Widziałem że oglądałeś oryginał więc powinno świetnie Ci pójść ;) Docelowo Aedes ma pracować z ursusem ? Duże ma zapotrzebowanie na moc ? Zdecydowałeś się na opryskiwacz ?

 

Siemka Arek :)

 

Docelowo ma pracowac z drugim po agrokidzie ciagnikiem sadowniczym ktory dopiero mamy w planach zakupic (cos 75+KM).

 

C-360 radzi sobie z nia bez zadnych problemów, na 3cim biegu idzie leciutko. Troszke nia juz pokosiłem raz z nowych nasadzeniach i nie powiem - wymaga to troche wprawy by ogarnac odpowiednie wychylenia podkaszaczy :P wiec jezdzilem 2ka.

 

Widzialem juz nowy orginał na targach TSW w tym roku. Teraz tylko zaciekawił mnie ten układ herbicydowy do tej kosiarki, tydzien temu na fruit akademii podano mi cene 4700zł czyli jeszcze moze nie tak tragicznie drogo, ale potem w ciagu 3 dni cena za ten uklad urosła do 7000zł ( brak tak duzego rabatu itp itd) :wacko: . To juz mniej zachecajaco.

 

Nie mniej jednak - herbicyd jest w planach :D . Tyle ze nie caly orginalny zestaw.

 

Jeśli jest to tuleja 1 1/8 to dostaniesz taką w sklepie SaMasz,u w Białymstoku tylko będziesz musiał przeciąc ją na pół

 

nr.kat.342.05.11.00

Tuleja wielowypustowa 1 3/8" L-100

 

Pozdrawiam!

 

Dziekuje, dzieki temu znalazlem trop jak tego szukac :).

 

Juz wszystko znalazlem, ta tuleja z samaszu kosztuje 120zl netto i ma 100mm, a finalnie znalazlem za 130zl brutto tuleje 120mm :).

 

Do tego wlasnie zamowiłem przedłużki WOM z agropomocy 3szt :) . Wiec mam w planach zregenerowac obecnie laczniki przekładni za jakies 500zł, bo nowe orginały by mnie kosztowały ok 1050zł - troszke drogie sa te czesci do Aedesa.

 

jak zwykle full profesjonal :D czekam na efekt końcowy. Nie myślałeś żeby zrobić ruchome podkaszacze, wychylane za pomocą krańcówek hydraulicznych.

 

No te sa ruchome, hydraulicznie wychylane z kabiny ciagnika. Krancowki nie sa tu potrzebne moim zdaniem, tzn i tak nie zalatwia problemu "rycia" nozami w glebie gdy sie zbyt mocno wychyli.

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Wszystkie elementy wypiaskowane oraz zagruntowane podkładem epoksydowym (poszlo ponad 4l podkładu).

 

kgcs.jpg

 

l0yx.jpg

 

Nowe napinacze pasków.

 

5q4r.jpg

 

Materiały standartowe jak dla mnie, z tym że chce spróbować teraz innych szpachli niż novol - kupiłem wiec DYNA z włoknem. Szpachle novola u mnie troche "siadaja" po pewnym czasie, moze inne beda lepsze.

 

hkjf.jpg

 

7468l.jpg

 

krxl.jpg

 

k6i0.jpg

 

exkp.jpg

 

wnf5.jpg

 

xqxp9.jpg

 

Wszystko wypiaskowane :). W koncu piaskowanie tak jak lubie szybko i w umiarkowanej cenie :) . Na zdjęciach zaplątało się troszke czesci z Iveca ktore wypiaskowałem/pocynkuje i pomaluje proszkiem przy okazji.

 

tqvz.jpg

 

rewf8.jpg

 

zwt7.jpg

 

Wszystko juz zaepoksydowane, na korpus nie starczyło mi juz novola, wiec poszedł sealine - drogi jak cholera ale rzekomo dobry. Trzymałem go na inna okazje ale nie było wyjscia.

 

vsen.jpg

 

f4mt.jpg

 

736c.jpg

 

Pare elementów poszło juz nawet w kolorek (mokro na mokro po epoksydzie) - ten sam co przy C-330 - moim zdaniem pasuje do orginału. Reszta elementów bedzie szpachlowana i wypelniana podkładem akrylowym.

 

Na pare elementów mam tez plan rzucic szpachle natryskowa, pierwszy raz w zyciu ;) kupiłem do czegos innego i w koncu nie uzyłem jej wiec sprawdze co to da.

 

2usy.jpg

 

f2z8h.jpg

 

01m4.jpg

 

b4yh.jpg

 

690e5.jpg

 

Nie całem 2 tygodnie temu byłem na Fruit Akademia show w Warce, wiec mogłem obejrzec nowe sprzety Aedesa przy okazji. Bardzo ale to bardzo mi sie podobaja te maszyny, sa wykonane z solidnych, grubych materiałów i wszystko sprawia wrazenie wykonania bez zadnych oszczednosci po prostu na maxa. Odbija sie to troszke na cenie, sam 2-stronny wygarniacz gałęzi kosztuje w podstawowej opcji z tego co zrozumiałem 23 tys zl netto (jesli dobrze zrozumiałem przedstawiciela sadmasza). Mozna dobierac sobie takie gadzety jak elektryczne sterowanie (joystick za jedyne +4 tys zl) czy chlodnica oleju. Szkoda ze nie ma takich uzywanych, bo z chcia bym wzial takiego na warsztat :D:P B) .

 

Widziałem też juz poraz drugi nowego ASa, był wystawiony najszerszy z tej rodziny AS3800. Zmiany dosyc kosmetyczne w stosunku do tego co my mamy- z tego co widze sa tylko odkrecane oslony "glownej" kosiarki gdy u nas sa stałe plus inne pokrywy przekładni. Do tego troszke inne naklejki. Kształt elementów głownych wciąż jest taki sam. Prezentowany na targach AS3800 miał takze nadbudowany opryskiwacz do herbicydów i tak mi sie to sposobało (cenowo troche też, myslałem że jest to droższe), że jak juz wspomniałem w naszej ASce też chce to dodać, mam nadzieje że realizacja wypali. B)

 

pozdrawiam i życze miłego weekendu. :)

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Też byłem w Warce. Oglądałem maszyny Aedes-a i naprawdę podobały mi się (może poza jednym połączeniem elektrycznym skręconym na kostkę i wiszącym lużno), ale mimo wszystko przemyślane i porządne maszyny. Wcale nie są drogie (no może troche) tylko my za mało dostajemy za naszą prace w sadzie.

 

Używałem już raz szpachli natryskowej z novol-a i efekt naprawdę mnie zadowolił. wszystkie ryski ładnie zalała, wystarczyło ładnie doszlifować. :)

 

PS. ładne clio :)

Edytowano przez kubaguzik

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

No tak podlaczenie pompy herbicydu to fakt - powinni to zrobić chocby na zlacze AMP. Ale to chyba jedyna niedoróbka. Dziekuje, clioweczka żony, wciaz w trakcie ogarniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

bdtn.jpg

 

1 podkaszacz juz zabarankowany od spodu.

 

yidt.jpg

 

38bl.jpg

 

mfjb.jpg

 

Trzeba było dokupić troche towarku.

 

lti4.jpg

 

Pierwsza porcja łożysk.

 

pf6l.jpg

 

q84oj.jpg

 

Kółka po liftingu.

 

dwm9y.jpg

 

9ett.jpg

 

To juz gotowe do ostatecznej warstwy.

 

pwfd.jpg

 

xb14.jpg

 

3c8o.jpg

 

Zamiast placic 245 zł za 1szt łącznika przekładni orginalnego z Aedesa, naprawiłem stare łączniki wspawujac nowe tuleje 1 3/8' zaciskane pozyskane z przedłużek WOM kosztujace 93zl/szt. 3szt zregenerowane jeszcze przed szlifowaniem + dla porownania 1 orginalna sztuka która nie wymagała ingerencji.

 

pjp0.jpg

 

Koła pasowe pasków też wymagały ingerencji - lożyska wpadały w nie luźno, roztoczone na kolejny wymiar lożysk.

 

gk32.jpg

 

Oj ale olejku w przekładniach to chyba dawno nikt nie zmieniał ... :ph34r:

 

c7wt.jpg

 

To juz poleciało do żółtego cynku .

 

8fe0.jpg

 

wzc5.jpg

 

No i final coat :) . Bardzo mi sie spodobało to wymalowanie, dałem az 4 warstwy lakieru z uwagi na to że troche za dużo go kupiłem..to zaszalałem :P . Grubość całej warstwy ponad 300 mikronów... :P

 

4dfm.jpg

 

bid6.jpg

 

Orginalny zbiornik i lance do herbicydów które przyjechały z fabryki Aedesa z Włoch. Sprowadzone dzieki przedstawicielowi Aedesa na Polske, firmie Sadmasz. Zbiornik 200l więc ten wiekszy (mniejszy to 120l). Reszte czyli elektrozawory i sterowanie to pozostałości po remoncie BAB ;) , pompe musze dokupić (bedzie Flojet lub Shurflo), tak samo jak regulator ciśnienia. W orginale taki układ herbicydowy to dopłata 1618 eur/netto, mnie wyjdzie to raczej znacznie taniej. :)

 

 

gqv1.jpg

 

Spod glownej czesci tez pokryty baraniną. W sumie poszły 4 puszki.

 

yw6q.jpg

 

rezn.jpg

 

Noze i silowniki poszly na czarny - miałbyć półmat a wyszedł prawie połysk .

 

jkzs.jpg

ws8zs.jpg

 

Po wieeeluu godzinach szlifowania szpachli korpus był gotowy do podkładu. Oj nie powiem to była ciężka i żmudna praca.

 

zrdj.jpg

 

Jeszcze tylko otworki na kalamitki i mozna bylo prysnac kolorkiem.

 

9kf2.jpg

 

Dolne łączniki sprzegiel zostana także przerobione na tuleje zaciskane sruba - w orginale była tuleja stała, ale jednak moim zdaniem to sie nie sprawdzi - juz po nalożeniu tulei jest spory luz, wiec bedzie sie to stopniowo wybijac coraz bardziej. Kupiłem poczatkowo taka tuleje, ale jednak z tego powodu nie przyda mi sie...info na dole.

 

42hl.jpg

 

Zbiornik 200l bedzie zamontowany na poduszkach, tak jak w orginale.

 

hap1.jpg

 

Druga porcja łożysk.

 

dfv0.jpg

 

I kilka ładnych kilogramów śrub.

 

0g0g.jpg

 

Korpus gotowy do lakieru. Oczywiscie szlifierka Graphite juz odmówiła współpracy - jak kazda moja do tej pory wytrzymała 1 prawie cały remont, ale juz na koniec zdechła :P . Było szlifowanie reczne na sucho, wiec z samym szlifowaniem tego podkładu zeszło mi sie ponad 5 godzin.

 

dvrd.jpg

 

np267.jpg

 

Baraninka na spodzie juz wylakierowana.

 

2oyah.jpg

 

Gora takze ale tu bedzie poprawka - pierwszy raz zrobiłem test z lakierowaniem przy wlaczonym wentylatorze nadmuchowym w lakierni i niestety powpadało duzo syfków -_- <_< . Szkoda bo tak to juz bym miał wszystko pomalowane.

 

W poniedziałek szlif P800 na wodzie i kolejne 1.5 warstwy żółtego lakieru.

 

w23d.jpg

 

Przekładnie już wcześniej zostały wymyte DIMERem i polakierowane.

 

z32t9.jpg

 

Taka kompozycja kolorków ;) .

 

dftz.jpg

 

Wspomniana tuleja wom 1 3/8' 6frez 118mm dlugosci- jest ktos chetny za 90zł ? kosztowała mnie 150zł.

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Ile Cie kosztowała beczka do herbicydów na kosiarkę. Mocowanie do niej sam będziesz dorabiał, czy kupiłeś razem z beczką?


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

Ooo Widzę że zdecydowałeś się na opryskiwacz ;) Zasilanie pompy będzie z gniazda 12V ?


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Zbiornik kosztował 1222zł.

 

Tak zasilanie pompy 12V. Moc pobierana ok 50W wiec tyle co zwykla zarówka H4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

A powiedz jak ci się pracowało z tą szpachlówką natryskową? Do tego musi być jakiś specjalny pistolet czy tylko dysza inna? A jakim pistoletem ty lakierujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Szpachla natryskowa to produkt ktorego juz raczej nigdy nie uzyje. Nie polecam (przynajmniej tej troton master)- pierwszy raz uzylem i sie "sparzyłem" . Szpachla poodchodziła juz podczas wysychania w kilku miejscach na laczeniach blach pod katem 90* - zupelnie nie wiem czemu. Porobiły sie purchle i zeskrobalem to odrazu w tych miejscach, potem musialem fazowac to szlifierka i recznie, takze tylko roboty sobie narobiłem. A efekt taki jak po gestym podkładzie akrylowym.

 

pistolet z dysza 2,0mm, zwykly - w moim przypadku Fobo.

 

Lakieruje air gunsa az3 hte2.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Jakis wstep do składania juz zrobiłem :).

 

Niestety prace bardzo zwolniły, bo obecnie nawet wieczory miałem zajete czym innym niż Aedes. W nadchodzacym tygodniu moze sytuacja sie poprawi choc troche.

 

5xs5.jpg

 

yev9.jpg

 

r1sj0.jpg

 

Pocynkowane w innym zakładzie niż dotychczas robiłem - drożej, ale bardziej intensywne złoto :D .

 

5dpg.jpg

 

Kosiarka w wersji zrob to sam ;)

 

idjl.jpg

 

wndww.jpg

 

ubzts.jpg

 

jfay.jpg

 

hc21c.jpg

 

k40p.jpg

 

Wezyków "przedłużek" punktów smarowania nie byłem w stanie kupić nowych więc odswiezyłem obecne.

 

ref80.jpg

 

iq429.jpg

 

9mch.jpg

 

pzzf.jpg

 

qj4wb.jpg

 

Tak żeby nie było że nic nie złożyłem :P .

 

Pompa Shurflo do systemu herbicydowego juz leci z USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napster2354    3

Wszystko super fajnie wilki plus :) Ale smar to jednak dałbym lepszy niż łt-43 a łożyska nie lepiej z plastikowa osłonka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

a czemu lepiej z plastikowa ?? mi sie wydawało ze metalowe beda trwalsze . Takie zreszta byly w orginale.

 

Smar w smarownicy miałem texaco multifak ep-2 - ŁT-43 z orlenu dokładałem "recznie" ;). Czemu uwazasz że ŁT-43 to kiepski produkt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Dobrze widzę że kosiarka na nożach? Trochę dziwne że nie na łańcuchach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

jeszcze nie widziałem kosiarki na łańcuchach :blink: Noże są najlepsze, ciągnik ma lżej i trawa zawsze ładnie skoszona, a nie poszarpana. :)


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Czemu masz ustawioną tak dużą ilość gazu osłonowego przy migu?

 

Ma ustawione ok 15 l/min i tak mi sie najlepiej spawa przy co2 i drucie 0,8. a robilem testy w zakresie 8-21 l/min :)

 

Dobrze widzę że kosiarka na nożach? Trochę dziwne że nie na łańcuchach

 

Ja również tak jak Kuba nie widziałem kosiarki sadowniczej na łancuchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez luki1987
      Witam. Jak wygląda w case 4230 remont silnika? Ktoś mi powiedział że można samemu przełożyć tuleje tak jak przy c-360, czy to prawda? 
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez marcinl43
      witam mam problem, na rozgrzanym silniku leci mi olej pomiędzy silnikiem a skrzynia . Czeka mnie zapewne rozpolowienie silnika do wymiany uszczelniacza. rozpolawialem już c360 c330 , czy poradzę sobie z rozpolowienie case? na co uważać? znajomy mówił że można uszkodzić walek od revers jak się za szybko to rozciagnie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj