Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma

76 odpowiedzi na ten temat

#41 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 16:26

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Rzeźba musi być :) przy prawie każdej remontowanej maszynie, dąże by coś przy okazji udoskonalić ^^ .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Dzisiaj, 11:46
  •  

#42 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 00:23

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodam troszke niebieskiego koloru - w orginale też jest :).

#43 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 15:32

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma @Vitoma, ostatnio troszkę przyhamowałeś, bo każdego dnia sprawdzam posty i dopiero dziś coś dodałeś. Bierz się do roboty, tutaj ludzie na zdjęcia czekają! :D Ciekaw jestem efektu końcowego, a zapowiada się ciekawie. :) PS. Planujesz założyć dodatkowe gniazda hydrauliczne w C-360? Wspominałeś swego czasu o nich i z niecierpliwością czekam na kontynuację tematu. :)

Fineasz007

#44 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 14:18

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Niestety brak czasu na częstsze prace przy kosiarce a tym bardziej na aktualizacje :( . pracuje przy kosiarce gora 2 razy w tygodniu po kilka godzin. A zainteresowanie tematem widze ze jest slabe wiec nie cisne z aktualizacjami.

Gniazda w C-360 juz dawno zalozyłem. Jest aktualizacja w temacie o c-360.

#45 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 15:49

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma @Vitoma, pewnie wszyscy z ukrycia patrzą. :) Dzięki wielkie za informację odnośnie aktualizacji wątku z C-360!

#46 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:03

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma wszyscy zarobieni. zboża, śliwki, jabłka, wiśnie. Wszyscy zmęczeni i nikt nie ma czasu :D Robota jak zwykle wykonana na 6 z dużym plusem :)

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#47 Share pietrek84

pietrek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 20:06

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma ale wiesz że wszyscy mają nadzieje że będą pojawiać się następne maszyny:)

a tak na poważnie, to na jednym ze zdjęć jest pokazana prasa hydrauliczna, czy mógłbyś napisać ilu tonowa?

z pozdrowieniami Piotrek

#48 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:31

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma prasa 10 czy 12 ton. Prasa ma juz chyba 6 lat, jak ja kupowałem to byla chyba jedna z najtanszych na allegro. Ale o dziwo sprawdza sie bardzo dobrze.

#49 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:19

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma @vitoma, rzuć okiem na PW. :)

#50 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 23:07

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Dodany obrazek

Zabezpieczenie łancuszków wałka WOM - by metal nie brudził żółtych osłon - szkoda ze Walterscheid o tym nie pomyslał :( przekonaliśmy się o tym przy opryskiwaczu BAB - tam łańcuszki już ubrudziły niestety osłone wałka . Koszulka termokurczliwa HellermannTyton - bardzo gruba, miejmy nadzieje że nie przetrze się odrazu.

Dodany obrazek

Nowe szybkozłączki i nyple. Węże hydro oczywiście też zakute nowe. Stare zostały tylko dławiki przepływu.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Został montaż pompy i elektrozaworów. No i sprawdzenie działania wszystkiego :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 23:55

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma @vitoma, możesz sprzedawać jako nową. :D

#52 Share Zetek80

Zetek80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 20:01

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Robota jak zwykle na najwyższym poziomie.Gratuluje umiejętności i zazdroszczę cierpliwości. ;) Mam jedno pytanie,czy planujesz w niedalekiej przyszłości jakieś remonty? Nie ukrywam,że najbardziej interesował by mnie remont przyczepy(chyba widziałem u Ciebie na którymś zdjęciu wywrotkę).Nie masz jej w planach? Pozdrawiam :)

#53 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 23:39

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Nie wiem co teraz pojdzie na warsztat. Zapewne wywrotnica skrzyniopalet Greefa HD1211, ale zupełnie nie wiem jeszcze kiedy. Pomysłów i checi na remonty mam wiele, gorzej z czasem. Najbliżej na horyzoncie jest podwyższenie kolumny w opryskiwaczu BAB - juz zamówiłem blachy wyciete na plazmie. Przyczepa jest BARDZO daleko na mojej liście - bardzo rzadko jej używamy.

#54 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 28 sierpień 2014 - 20:07

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Z poważnych maszyn to już chyba wszystko wyremontowałeś, co planujesz następne? I czekam na dokończenie

#55 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 08:10

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Jeszcze bardzo duzy maszyn czeka przynajmniej na swieży lakier. Nastepne bedzie dorobienie przedłużki kolumny do opryskiwacza BAB. A z grubszych rzeczy to patrz post wyżej...

#56 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 08:29

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma @vitoma, kiedy nowe zdjęcia, bo zaglądam codziennie i pusto?

#57 Share pietrek84

pietrek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 10:33

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Teraz to pewnie troche poczekamy na cos nowego bo już powoli sie rwanie jabłek zaczyna...
ja mam pytanie do Ciebie ws tej rury do regeneracji kół, bardzo mi się spodobał ten pomysł ale nigdzie nie mogę namierzyć takiej rury która by w moim przypadku miała 200 mm średnicy wewnętrznej, skąd Ty swoją brałeś i jaką miałeś średnicę?
Piotrek

Edytowany przez pietrek84, 31 sierpień 2014 - 10:33.

#58 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 16:05

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Nic bardziej mylnego - postaram sie wrzucic fotki dzis wieczorem.

Rury gruboscienne kupowałem najpierw z tego co pamietam w Otwocku (nazwy firmy nie pamietam) ale jak bardzo chcesz moge poszukac, a potem w Legionowie pod Warszawa - spory sklad z uzywanymi rurami o sredniach 5-200cm albo i wiekszych :-P. Szukaj w swoim rejonie w google pod hasłem "rury grubościenne" :).

#59 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 23:41

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma Troszke już pryska, wygląd control boxa finalnie jest troche inny niż na zdjęciach. Puszka elektryczna IP67 Marlanvil - taka sama która sprawdziła się w opryskiwaczu BAB. Elektrozawory Masotti z BAB'a właśnie, zawór regulacyjny Arag, pompa Shurflo 3,4bar (ale mam wrażenie że puści troche więcej, choć i tak nie trzeba).

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Edytowany przez vitoma, 31 sierpień 2014 - 23:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 22:13

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma @Vitoma, zakończyłeś prace nad kosiarką? :)