Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak?

2534 odpowiedzi na ten temat

#2081 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:44

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? to kaj sie na ta kawa mom zgłosić :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? Dzisiaj, 07:24
  •  

#2082 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:46

Hehe, jeszcze się taki nie urodził, który by mnie zmusił do czegokolwiek :P

I tak trzymaj.
Tylko nie przesadzaj bo zwiazek miedzy kobietą i mężczyzną polega na kompromisie :)

#2083 Share KaTirzynka

KaTirzynka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, psychologia, medycyna, fryzjerstwo... I wiele innych :)

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:51

I tak trzymaj.
Tylko nie przesadzaj bo zwiazek miedzy kobietą i mężczyzną polega na kompromisie :)

Duża dziewczynka ze mnie, wiem co to kompromis w związku :blush:

Z resztą przesada w każdą stronę jest nie wskazana :P

#2084 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:00

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? ktoś tu może być dobrym partnerem

#2085 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:09

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? tylko że życie na wsi to nie to samo co urlop żona rolnika często musi pomagac o ile sama nie pracowac na pełny etat np. przy krowach Rozumiem że dziewczyną z miasta wieś sie podoba tylko nie zawsze to tak kolorowo wygląda

#2086 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:16

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? @artur125 wychowałam się na wsi i doskonale wiem co to praca w gospodarstwie. Jednak nigdy w życiu nie chciałabym trafić do miasta chociaż np w żniwa mam sporo ciężkiej, fizycznej pracy...

#2087 Share KaTirzynka

KaTirzynka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, psychologia, medycyna, fryzjerstwo... I wiele innych :)

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:20

tylko nie zawsze to tak kolorowo wygląda

To, że życie na wsi, nie jest tak kolorowe jak się wydaje niektórym, to ja wiem...
Moja babcia (bo to Ona prowadziła mini gospodarstwo) nie miała całej obory krów czy świniarni...
Miała kury, kaczki, króliki, gęsi, świnie + ogród i kawałek dzierżawionej roli. Raczej na potrzeby swoje i licznej rodziny, która się rozjechała po całej Polsce.
Ale za każdym razem jak tam jechałam musiałam jej pomagać, od dziecka zajmowałam się kurami, kaczkami i królami a przy gęsiach i świniach pomagałam (gęsi i świnie były za duże i zbyt agresywne jak na 10cio letnie dziecko, a gdy byłam starsza już ich nie było). Gdy babcia już nie dawała rady w ogrodzie bo dopadła ją starość to potrafiłam przejechać całą Polskę tylko po to by skopać ogród... Tak aby mogła sobie coś posiać czy posadzić.
Jak chciałam jeździć konno (bo w tej wsi jest stadnina koni) to musiałam sobie na to zapracować - więc przy koniach robiłam chyba wszystko.
Także nie jestem paniusią z miasta, która o pracy na wsi nie ma zielonego pojęcia ;)
Teraz pewnie odezwą się Ci co mają wiele hektarów pól, albo po kilka tysięcy zwierząt - że to co robiłam to pikuś - owszem, pikuś :) Ale coś wiem :P

#2088 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:21

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? jak jest cięzka robota to trza ją zmechanizowac jak tylko sie da i tyle... z 10 lat temu faktycznie matka często przy żniwach pomagała, a teraz chodź ludzi do roboty mniej to jakoś nikt się nie przerobi

#2089 Share KaTirzynka

KaTirzynka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:23

jak jest cięzka robota to trza ją zmechanizowac jak tylko sie da i tyle...

Prawdę rzeczesz ;)

#2090 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:26

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? @lukbold Racja trzeba zmechanizować. Tylko jak ma się upartych Panów w domu to nic nie zdziałasz a na pewno nie ja sama bo ja tylko pomagam i zrzucam ręcznie po kilka ton zboża dziennie z przyczepy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2091 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:32

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? Biala Ty też masz tak samo że rozwój gospodarstwa zatrzymał się na połowie lat 90 tych :lol:

Szef wszystkich szefów  ;)

#2092 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:33

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? haha no ja za małego właśnie z matką tak kiblował zboże do dmuchawy... a potem włączyłem szlifierke kątową, zarobiłem opiłkiem w oko ale skończyło się kiblowanie... tylko ojciec coś tam jęczał pare dni, że przyczepa dziurawa teraz :P a za pare dni sam robił zasuwe w drugiej przyczepie i temat skończony.. zboże leci, obiad w tym czasie wciągam albo kawe ;)

#2093 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:35

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? @ Landfarmer nie:) tylko Panowie u mnie w domu nie potrafią przyznać mi racji i ustawić dmuchawy tak abym ręcznie nie musiała zrzucać zboża

#2094 Share wiolka93

wiolka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,hodowla krów mlecznych ,weterynaria, motoryzacja , ogrodnictwo;)

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:37

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? biała, u mnie tak samo panowie sobie na kombajnie ewentualnie z przyczepa lub z prasa , a mi z mama podstawia przyczepe ze zbozem około 10 ton i zwalajcie sobie , plus normalna praca w gospodarstwie , ale co zrobic ;)

#2095 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:37

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? biała wiem że dziewczyna ze wsi zawsze da radę A co do tych ton zrzuconych to dwa lata kosze zboże u teścia mojego brata i tam też zrzucają ręcznie atroche tego jest moim zdaniem wina zacofanego gospodarza

#2096 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:39

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? masakra.... ja te zasuwe w wieku 12 lat zrobił w pół godziny

#2097 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:40

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? Jak już się żalimy to ja powiem że zboże od kombajnu wożę dwukółką na świnie ze zdjętą klatką i łopatuję do spichrza a w tym roku jak owies dobrze sypał to te 1,5 tony owsa zwalałem w niecałe 20 min, :D

Szef wszystkich szefów  ;)

#2098 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:43

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? @Wiolka93 tylko ja w tym, roku znalazłam nawet czas na naukę jazdy kombajnem a po drugie sporo beli też miałam do zwiezienia no i jeszcze byczki do karmienia :)
@Landfarmer ja zwalam 3,5 tony w niecałe 45 minut :P

#2099 Share KaTirzynka

KaTirzynka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:46

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? Zmykam spać, bo rano do pracy :)
Dobrej nocy wszystkim życzę :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2100 Share wiolka93

wiolka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,hodowla krów mlecznych ,weterynaria, motoryzacja , ogrodnictwo;)

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:51

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak? Dobranoc wszystkim :)