Yvonne

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość konteno   
Gość konteno

a tam ludzie  , ale wy macie problemy sercowe , kiedyś tam serce stanie to i problemy się skończą :P

u mnie masakra 4,5 forszajka zielonki z hektara QQ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Byłem na targach budowlanych i ogrodniczych w Kielcach , tragedia tam kompletnie nic nie było puste chale , targi Agrotech były kiepskie w tym roku , ale te targi budowlane dziś

to kompletne dno nie polecam wam żadnych targów w Kielcach szkoda czasu aby tam jechać , mogłem jechać na dożynki prezydenckie do Spały  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No zależy gdzie bo podobno na północy trochę deszczu brakowało.

 

na północy jak na północy, u mnie (czyli w sumie niedaleko Kontento) można powiedzieć że przez jakiś miesiąc nie popadało konkretnie a suma opadów z miesiąca to pewnie z 10 mm,  wcześniej latem też podobnie chociaż kukurydza u nie to akurat porosła piękna bo wcześnie siana i na sporo wiosennych deszczy załapała i w dodatku na ciężkiej ziemi.

nie można uogólniać że na północy, bo dla przykładu w Ełku był taki czas że padało codziennie a u mnie nic, wczoraj w nocy wracając ze wspomnianego ełku... burza, ulewa, zajeżdźam do domu a tu niespodzianka.... tylko trochę porosiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

No i widzisz jaka ta pogoda niesprawiedliwa u jednych nadmiar deszczu a u drugich jego niedobór. Napisałem że na północy bo nie wiedziałem jak było w poszczególnych regionach tylko słyszałem że właśnie na północy polski było mniej deszczu. U mnie natomiast cały sierpień lało że nie można było żniw zebrać tylko tak się łapało co się dało, a i teraz nie lepiej bo leje i nie można zaorać pod siew. Jedynie zeszły tydzień był ładny i udało mi się zebrać kukurydze, ale taka wyrosła że jak kosiłem to była równa z jaguarem a on ma 3,6m wysokości także miał co robić :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

także piździec , będzie brakować kiszonki (zasiana była Prosna z HBP, na wiosnę dany obornik i kilkanaście m^3 gęstej gnojowicy, metr fosforanu amonu do siewnika , i później około metra mocznika jak była po kolana ) i trzeba będzie podkulić ogon sprzedając słabe wagowo opasy i większość lepszych tuczników, ale no cóż , jak się nie da rozwinąć w rolnictwie to się pozwija to co zostało i daj Boże po studiach w innej branży się porozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

A czemu kupujesz polską kukurydzę? Myślę że to dlatego było jej tak mało bo te polskie kukurydze rośną bardzo niskie i nie ma z nich plonu. Ja zawsze kupuje kukurydzę z firmy Pionier i jest to zawsze zagraniczna kukurydza i rośnie na ponad 3m a w tym roku miała 3,6m przy średnio intensywnej uprawie. Nie jest ona zbyt wymagająca i co roku daje bardzo dobry plon. Ja kupuje zawsze u nich i nie chcę znać polskiej kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

też w tym roku zdecydowałem się na Pioniera i szczerze to nie mam powodu do narzekań- kukurydza urosła również w podobnych granicach (około 3,5 metra- nie mierzyłem) jednak u mnie to pierwszy rok z tą firmą, fakt faktem że w poprzednich latach różnie bywało z polskimi kukurydzami ale też zdarzały się bardzo wydajne jeśli chodzi o zielonkę (na ziarno nie koszę) mimo że gleby mam raczej ciężkie  i trzeba się postarać porządnie żeby urosła jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

A czemu kupujesz polską kukurydzę? (...)

 

Taką kupuje ojciec i tą siejemy . Pewnie dlatego że jest tania. No i niestety mało obiecująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

zasadniczo wysokość kukurydzy nie jest najbardziej istotna, ważne aby była duża dobrze wykształcona kolba, fakt że ładniej wygląda i jest jej więcej objętościowo jednakże niższe kukurydze to lepiej skoncentrowane składniki pokarmowe, co za tym idzie wysokowydajnej krowie można dostarczyć więcej składników w mniejszej objętości- czyli na obecne czasy dla krów mlecznych teoretycznie pasuje mniejsza kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

No tak tylko że tej z pioniera zasiejesz np. 5ha a tej polskiej żeby dała taki sam plon musisz zasiać 7ha a wiadomo że i koszty nasion i środków na chwasty w kukurydzy nie są małe i trzeba tak robić żeby zebrać jak najwięcej masy z 1 ha ale wiadomo wartość kiszonki też jest bardzo ważna ale te kukurydze z pioniera mają co prawda po jednej kolbie ale jest ona duża i dobrze uziarniona.

 

Konteno  nie wiem po ile płaciłeś tą polską ale ta z pioniera wychodzi 450zł na 1ha przy obsadzie 90 000 roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Ale Kontento ma chyba tak samo jak ja rządy żelaznej ręki tatusia który wszystko wie lepiej bo przeciez pradziadek tak robił i było dobrze :lol:


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ja miałem polską kukurydzę i 20 przyczep z hektara.wszystkie przyczepy wysokość burt 1metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No tak tylko że tej z pioniera zasiejesz np. 5ha a tej polskiej żeby dała taki sam plon musisz zasiać 7ha a wiadomo że i koszty nasion i środków na chwasty w kukurydzy nie są małe i trzeba tak robić żeby zebrać jak najwięcej masy z 1 ha ale wiadomo wartość kiszonki też jest bardzo ważna ale te kukurydze z pioniera mają co prawda po jednej kolbie ale jest ona duża i dobrze uziarniona.

 

Konteno  nie wiem po ile płaciłeś tą polską ale ta z pioniera wychodzi 450zł na 1ha przy obsadzie 90 000 roślin.

 

z tą dużą i dobrze uziarnioną to różnie jest... wszystko zależy bardziej od obsady, dostępności światła, warunków pogodowych, myślę że raczej gigantycznych różnicy w wielkości kolb nie ma i jest to tylko po części genetycznie uwarunkowane.

co do tego że jest jedna kolba... nic bardziej mylnego, ilość kolb nie ma się od odmiany a właśnie od terminu siewu, warunków pogodowych (stres czyli nadmiar lub niedobór wody, przymrozki wiosenne itp), jeśli kukurydzaa ma odpowiednie warunki, co w naszym klimacie raczej nie zdarza się zbyt często to wtedy będzie jedna kolba

ja miałem polską kukurydzę i 20 przyczep z hektara.wszystkie przyczepy wysokość burt 1metr.

 

20 ale po ile orientacyjnie miałeś na niej zielonki? chodzi mi o masę pi razy drzwi

zakładając że chociaż po 4 tony to by ci wyszło 80t zielonki z ha czyli całkiem ładny plon żeby nie powiedzieć że rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Nie szalejcie z tą ilością przyczep i ton bo co niektórzy gospodarze zabrali by tą kukurydze na 3 , maks 4 przyczepy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

nie żałowałem jej obornika i nawozów a i deszcz był systematycznie.nie mierzyłem jej ale była wyższa od mtz 82 i gruba była,a przyczepy wszystke były z kopcami a nie w burtach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

spokojnie.... niedługo zbieramy kukurydzę to mu podsypię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez Migotka
      Hej jestem ciekawa czy na przełomie  tylu lat zawiązały się tu pary i powstały jakieś  związki między użytkownikami z  agrofoto?  Sprzed  ponad 10 laty pamiętam ,że było tu wielu ciekawych ludzi ... Jak się u Was potoczyło życie ?  Nie było mnie tu wiele,wiele lat...
      z kilkoma osobami do dziś utrzymuje kontakty a jak to jest z Wami ? Czy może tę grupe przejęły już małolaty ? Pozdrawiam 🙂
    • Przez bergman31
      Już w najbliższą niedzielę 31 marca 2024 roku o 21:20  w TVP1 pokazane zostaną wizytówki rolników kandydujących do 11 edycji programu Rolnik szuka żony.
      https://www.facebook.com/100068842099677/posts/pfbid0cmEG3uYipVmh5j7CKx9xVcTAvyg1s4gNy4PNBRZXXxQ5jzPjzsYio44uA9iw4osel/?app=fbl
       
    • Przez bergman31
      Zaczynamy 10 serię.
      Kto według Was znajdzie się w programie?
    • Przez krzychuUrsus360
      Tak jak w temacie jak myslicie czy jest szansa żebym jakąś kobietę tutaj znalazł z gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj