Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem w rewersem 681.4S

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek704

przemek704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 11:07

problem w rewersem 681.4S Witam!Nie mam dużego doświadczenia z ciągnikami renault ale mam coś takiego do kupienia jak renault 681.4S z 1984 roku sprowadzony z Norwegii i mam kilka pytań:
1. Czym różni się model 681.4S od 681-4 bo podobno są to dwa różne ciągniki
2. Egzemplarz który oglądałem ma problem z rewersem, czasami, średnio co drugi raz jest problem z wrzuceniem wstecznego, dźwignia wchodzi ale słychać zgrzyt i ciągnik nie jedzie, przy ponownym wrzuceniu wstecznego (czasami trzeba trzy razy próbować) bieg wchodzi i już go nie wyżuca i ciągnik jedzie. Czy aby usunąć taką awarię trzeba ściągać kabinę lub rozpoławiać silnik? Taką informację dostałem od jednego mechanika (może chciał mnie zniechęcić), jakie są mniej więcej koszty robocizny aby to usunąć? Podobno tego typu problem z rewersem się zdarza (tak się dowiedziałem w sklepie gdzie można kupić części aby to naprawić) koszt części to ok 1500 zł tylko pytanie czy wymieniać wszystkie elementy czy tylko to co jest uszkodzone (podobno trzeba wymienić wodzik jakieś dwa pierścienie mosiężne (synchronizatory) i łożysko igiełkowe).
co o o tym myślicie? robił ktoś coś takiego?
3. na przewodzie paliwowym idącym do pompy wtryskowej jest zamontowany jakiś kranik, zawór podobno oryginał, który przecieka i trzeba go zakręcać po zgaszeniu silnika (nie wiem czy cieknie też podczas pracy silnika - pewnie tak)
4. jest urwana jedna poduszka trzymająca kabinę, duży koszt naprawy?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem w rewersem 681.4S Dzisiaj, 23:32
  •  

#2 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 13:38

problem w rewersem 681.4S Z tym kosztem naprawy to możesz się trochę przeliczyć, jeżeli potrzebne są te części o których piszesz to w najlepszym wypadku będą to jedyne koszty, zazwyczaj jest tak w tych skrzyniach że, jak rozbierasz całą skrzynię to łożyska lubią się rozsypywać, po drodze coś tam wyskoczy podejrzanego i też trzeba od razu wymienić, wiadomo koszty rosną, jeżeli naprawa rewersu to nie trzeba rozbierać całej skrzyni. Jeżeli chodzi o sposób rozbierania to najlepiej zrzucić kabinę lub dobrze ją podnieść z przodu i odchylić maksymalnie do tyłu i zblokować. Z doświadczenia wiem że części do tych skrzyń nie są tanie (ale wiadomo do wszystkich zachodnich są ogólnie dużo droższe niż np. do ursusa). W moim regionie koszt robocizny naprawy takiej skrzyni to 2,5 tyś. netto. Osobiście wolałbym kupić taki ciągnik z uszkodzonym silnikiem niż skrzynią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share suchy24575

suchy24575

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:23

problem w rewersem 681.4S miałem kolego ten sam problem tylko w 106-14 :) w kabinie pod nogami jest pokrywa i dostałem się do rewersu :D okazało się że na wodziku załanczającym rewers prawie scieło srube wymieniłem nadała się z c 360 i smigam B) obyło się bez kosztów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share przemek704

przemek704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 18:58

problem w rewersem 681.4S no właśnie, z tymi kosztami odnośnie skrzyni może być różnie, wstępnie dogadałem się ze sprzedającym, że ma sam t naprawić i jak cos to będziemy handlować na sprawny ciągnik, proszę tylko o poradę jak to sprawdzić czy naprawa została wykonana poprawnie, a co powiecie na temat wymiany poduszki kabiny i tego cieknącego zawory na przewodzie idącym do pompy wtryskowej?