Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciek oleju z tylnego mostu

82 odpowiedzi na ten temat

#61 Share martin181

martin181

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektromechanika/mechanika
    Fotografia

Napisany 17 styczeń 2014 - 17:26

Wyciek oleju z tylnego mostu Witam
Od dłuższego czasu kiedy hamuje to wycieka mi olej.
Może ktoś już kiedyś robił coś podobnego ?
Po rozebraniu wygląda to tak

Załączone miniaturki

• 20140117_164613.jpg

Nie moc ciągnika lecz technika zrobi z ciebie zawodnika !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyciek oleju z tylnego mostu Dzisiaj, 04:01
  •  

#62 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 17:40

Wyciek oleju z tylnego mostu witam po odkręceniu tych trzech śrub na tym deklu jest uszczelniacz który trzeba wybić ale gdy leje się olej pd czas hamowania to może jakiś uszczelniacz puścił w zwolnicy

#63 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 22:18

Wyciek oleju z tylnego mostu Pewnie olej ścieka przez cały czas w obudowę i wylatuje przez otwór od blokady i ręcznego podczas hamowania ,postaw go pod dużym nachyleniem do przodu to też poleci.

#64 Share martin181

martin181

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 27 postów
    Elektromechanika/mechanika
    Fotografia

Napisany 19 styczeń 2014 - 17:26

Wyciek oleju z tylnego mostu Dzięki już zlokalizowałem wyciek oleju,olej wyciekał z żle założonej uszczelki (rok temu był u mechanika)

Nie moc ciągnika lecz technika zrobi z ciebie zawodnika !

#65 Share Seraphim

Seraphim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 20:08

Wyciek oleju z tylnego mostu Witam wszystkich jako że to mój pierwszy post. Dostałem od dziadka ciągnik c360 3p w spadku i remontuje go po trochu. Celem jet zlikwidowanie wszystkich wycieków. I otóż ostry wyciek mam właśnie przy zaczepie dolnym przy wieszakach na dolnych śrubach co widać na zdjęciach,górne są suche. Z prawej strony wyciek jest na tyle spory, że nie tyle poci się, co zawsze kilka kropel na beton skapnie. Skąd cieknie? Ktoś miał coś takiego? Jak to mam zlikwidować? Dziękuję z góry za wszelkie porady.

Załączone miniaturki

• 20140614_184331.jpg
  • 20140614_184351.jpg
  • 20140614_184407.jpg

Edytowany przez Seraphim, 14 czerwiec 2014 - 21:03.

#66 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:20

Wyciek oleju z tylnego mostu Uszczelniacz wałka WOM.W katalogu znajdziesz numer uszczelniacza.Koszt 3zł.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#67 Share mechanikimek

mechanikimek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:36

Wyciek oleju z tylnego mostu Leci ci z tzw cegielki pod ktoro znajduje sie uszczelka

#68 Share Seraphim

Seraphim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:42

Wyciek oleju z tylnego mostu Czyli która w końcu ta uszczelka? Ta okrągła, czy ta prostokątna? Przy ostatniej wymianie simmeringu uszczelka womu( ta okrągła) była zmieniana. Dużo jest zabawy z zmianą z tą cegłowatą podkładką? i pytanie na boku, je smaruje się silikonem podczas montażu?

Edytowany przez Seraphim, 14 czerwiec 2014 - 21:43.

#69 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 czerwiec 2014 - 17:47

Wyciek oleju z tylnego mostu Możesz smarować sylikonem ale nic się nie stanie jak posmarujesz smarem.Przynajmniej będzie nie będziesz musiał czyścić po sylikonie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#70 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:13

Wyciek oleju z tylnego mostu Ja bym powiedział że to nie z WOM ale z dekielka od pompy oleju. Olej pewnie świeży, rzadki i ze spadkiem leci z tego dekla. Wjedź na coś aby tylne koła były możliwie jak najwyżej względem przednich, odkręć dekiel i zasylikonuj lub daj uszczelkę
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Seraphim

Seraphim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 22:06

Wyciek oleju z tylnego mostu Olej jest świeży i sączy się z okolic tych wieszaków a dokładniej to mokro jest właśnie tuż przy śrubie dolnej wieszaka, po jednej i po drugiej stronie. Nie wiem co się dzieje w tych szparach w korpusie pośrednim. Gdzieś czytałem, że to może być właśnie ta podkładka od korpusu pośredniego, ale pewien nie jestem, więc piszę tu. Czy od pompy? wszędzie wyżej jest sucho, nic poza tym się nie poci. Zdjęcie było wykonane po umyciu TUZ-u i przejechaniu paru kilometrów, więc liczy się tylko to, co widać że jest świeże, reszta brudu to moje niedociągnięcia :)

Edytowany przez Seraphim, 15 czerwiec 2014 - 22:27.

#72 Share Seraphim

Seraphim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 19:27

Wyciek oleju z tylnego mostu Czy ktoś jest w stanie zweryfikować w końcu skąd ten wyciek? Bym nie rozgrzebał pół ciągnika na darmo :)

#73 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 20:34

Wyciek oleju z tylnego mostu Wymień uszczelkę pod kostką od womu i uszczelniacz wałka wom oraz uszczelkę pod korpusem uszczelniacza..Kostkę i uszczelkę skręć na sylikon.

Edytowany przez balcerek1, 04 lipiec 2014 - 20:36.

#74 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 21:53

Wyciek oleju z tylnego mostu Po to wymyślili uszczelki żeby ich używać a nie paprać silikonem.

#75 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 06:21

Wyciek oleju z tylnego mostu Chłopcy co z wami? Tyle pisania i wszystko głupoty.
Tu masz swoja odpowiedz.
http://www.elektroda...pic2859802.html
KPK Kumurun Team

#76 Share Seraphim

Seraphim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 08:07

Wyciek oleju z tylnego mostu Tak,założyłem ten sam temat na elektrodzie, bo tu zaczęło się wróżenie. Temat do zamknięcia.

#77 Share applex

applex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 maj 2015 - 22:31

Witam z racji, że to mój pierwszy post na tym forum.

Mam ciągnik URSUS C-360, ale mam problem z cieknącym olejem, a mianowicie cieknie z tyłu tak jak widać na załączonych fotkach:

ursus_c360.jpg

ursus_c360_olej.jpg

ursus_c360_tyl.jpg

Tak więc albo cieknie z okolic wałka albo gdzieś indziej. Dokładnie jeszcze tego nie lokalizowałem. Nie che rozkręcać, skręcać masy rzeczy, także chciałbym się zapytać co to może być i w ten defekt uderzyć. Może ktoś coś doradzić co to jest, skąd to cieknie i jaka jest przyczyna? Obstawiam, że uszczelka.

II Druga sprawa 

Mam też wycieki paliwa. Foto niżej:

c360.jpg

Albo wycieka z filtrów (2 takie widać), ale też widać taki żółtawy ślad za filtrami tak jakby to tam były ślady wycieku tego paliwa, także nie wiem czy gdzieś wyżej cieknie czy jednak uszczelki w filtrach wadliwe i to z filtrów leci paliwo, które widać jako plama na posadzce.

Może mnie ktoś nakierować w czym jest problem?

#78 Share skowera_1998

skowera_1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 maj 2015 - 23:18

Wyciek oleju z tylnego mostu Jeżeli dobrze widzę to filtr od zbiornika powietrza jest mokry być może uszczelka jest do wymiany a może wystarczy tylko dokręcić, jeżeli nie to sam możesz przecież zobaczyć, przeciągnij palcem po częściach i będziesz widział czy mokre co do wycieku oleju to też sam możesz zlokalizować tą usterkę.

#79 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 12 maj 2015 - 06:09

Przecież napisał wyraźnie że cieknie na wysokości filtrów paliwa . Wymień Wytrzyj i obserwuj a jak nie to profilaktycznie wymień uszczelki gumowe na filtrach i dokręć przewody paliwowe. Jeśli za pompą w trym miejscy jest paliwo to przelewa się ono rurką nadmiaru z pompy wtryskowej. Nałóż na nią węża tak by miała wylot poniżej silnika, wytrzyj to miejsce i obserwuj.

Co do tylnego mostu to przecież nie ma tam wiele roboty. Profilaktycznie wymień uszczelniacz i podkładkę na wału wom, wyczyść i obserwuj. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share applex

applex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 maj 2015 - 15:45

Paliwo to obstawiam, ze te dwa filterki, ale jak pisałem nie było jeszcze czasu dobrze tego zweryfikować.

Zaś jeśli chodzi o olej na tyle ciągnika to właśnie albo wałek albo wyżej bo jak się patrzy to wygląda tak jakby spływało to gdzieś wyżej, ale znów nie wiem czy to wałek rozrzuca czy jak. Muszę mieć trochę czasu oczyścić i ewentualnie sprawdzać dlatego pytałem tutaj gdzie kierować poszukiwania bo jednak sprawdzanie też czasami zajmuje czasu więc nie chciałbym wszystkiego w tyle sprawdzać bo rozkręcanie/skręcanie zajmuje trochę czasu.