Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciek oleju z tylnego mostu

82 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lewy12

lewy12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 08:06

Wyciek oleju z tylnego mostu Umnie to samo w dodatku cieknie tylko z prawej strony w moscie a hamulec mam też tylko na prawe koło puki co jak sie mocno przechyli przud do dołu to wtedy wylatuje ale narazie nie mam zamiaru tego robić doleje z 3litry oleju na tydzień bardzo obszernych prac a tak jak stoji i jezdzi po równym to jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyciek oleju z tylnego mostu Dzisiaj, 07:59
  •  

#42 Share macius11157

macius11157

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 15 kwiecień 2012 - 09:18

Wyciek oleju z tylnego mostu hamulce biora dobrze na dwa koła tylko olej mocno ucieka i trzeba robic jak skoncze w polu... tak myslelme ze uszczelniacz poszedł zrobie odrazu dwie strony jak bedzie rozbierany .. hamulce robilem z 5 lat temu jak narzie zyleta wiec nie trzeba ruszac najwyzej wytrzec szczeki jak beda w oleju ale nie powinne byc bo hamują dobrze

#43 Share gesior30

gesior30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 maj 2012 - 20:16

Wyciek oleju z tylnego mostu Witam,mam pytanie z której strony wsadza się ten uszczelniacz?

#44 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 15 maj 2012 - 11:37

Wyciek oleju z tylnego mostu Od zewnątrz.

#45 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 15 maj 2012 - 20:48

Wyciek oleju z tylnego mostu Raczej od wewnątrz i trzeba zwolnice zdjąć.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#46 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 15 maj 2012 - 22:01

Wyciek oleju z tylnego mostu Trzeba zdjąć zwolnice i wtedy będzie widać ten uszczelniacz o wymiarach 58*80*13 i po robocie.

#47 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 16 maj 2012 - 10:24

Wyciek oleju z tylnego mostu Czyli wkłada się go od zewnątrz-od zwolnicy, a nie od wewnątrz-od mechanizmu różnicowego :)

#48 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 16 maj 2012 - 11:03

Wyciek oleju z tylnego mostu Nic dodać nic ująć. ;)

#49 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 maj 2012 - 19:41

Wyciek oleju z tylnego mostu A słuchajcie.Jak chcę zdjąć prawą zwolnicę to muszę przed wyjmowaniem tam coś odczepiać od hamulców i od blokady?Bo chcę zdjąć bo blokady mnie mam.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#50 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 19 maj 2012 - 20:49

Wyciek oleju z tylnego mostu nie trzeba zdejmować tylko poluzuj hamulec ręczny i zwolnice zdemontujesz uwaga jest bardzo ciężka ale chyba o tym wież

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 19 maj 2012 - 21:03

Wyciek oleju z tylnego mostu No trzeba uważać na taśmę od ręcznego a zwolnicę to we dwóch śmiało dacie radę.

#52 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 19 maj 2012 - 22:31

Wyciek oleju z tylnego mostu Najlepiej jest we trzy osoby. Najpierw wykręcasz wszystkie śruby, obracasz ja do dołu, wsadzasz pod nią łom i podnosicie we dwóch, a trzecia osoba łapię za zwolnice i sterują nią.

#53 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 maj 2012 - 23:32

Wyciek oleju z tylnego mostu Niewiem może i jestem tylko piekarzem znam się tylko na bułkach, chlebach i razowcach :lol: ale @sipmaz224 napisz czy nie łatwiej na początek wykręcić półoś z zwolnicy, zdjąć zwolnice, wyjąć półoś, zrobić dalej w planach uszczelki hamulce itd. założyć zwolnicę na szczęki hamulca i przyłapać, wsunąć półoś bez możliwości zepsucia uszczelniacza???? w pojedynkę???następnie poskręcać? niewiem tylko tak proponuję :D
ale ja tylko bułki pieke :lol:
łom i pół rodziny, po jaką cholere :lol:

poprawiłem bo z pośpiechu napisałem zwolnice na bęben hamulca :) i chyba pokitrałem kolejność, najpierw półoś, zabezpieczenie zwolnica itd. ale ja tylko bułki pieke mam prawo się pomylić :lol:

Edytowany przez bobytempelton, 20 maj 2012 - 00:14.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#54 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 20 maj 2012 - 07:56

Wyciek oleju z tylnego mostu No musisz jeszcze raz poprawić bo przed zdjęciem zwolnicy nie ma możliwości wyjęcia półosi. Całą zwolnicę trzeba wyjmować z pochwą, hamulcami i półosią. Inaczej się nia da.
KPK Kumurun Team

#55 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 20 maj 2012 - 08:32

Wyciek oleju z tylnego mostu Ok dzięki ;) Nie wiedziałem jak z tymi hamulcami,a cała zwolnica to waży ze 100 kg :blink:
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#56 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 20 maj 2012 - 08:37

Wyciek oleju z tylnego mostu Dokładnie coś koło tego. Ja zdejmowałem, zakładałem samemu. Mam taboret z kantówek na kółkach. Odkręcam zwolnice, podciągam do góry, taboret, stęplije zwolnice żeby opierała się w kilku miejscach i heja do tyłu. Przy zakładaniu nic nie goni i nie lata, delikatnie i wchodzi jak złoto. Zakładajac ją w kilku faktycznie łatwo uszkodzić uszczelnienie. Nie utrzymasz długo nieruchomej pozycji a i z synchronizacją ruchów ciężko. W każdym razie się da i nie ma co panikować.
KPK Kumurun Team

#57 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 20 maj 2012 - 09:15

Wyciek oleju z tylnego mostu Warto też odkręcić rurkę hamulcową od cylinderka.
Ja wkładam zwolnice przy użyciu wózka do rozpoławiania,można dokładnie włożyć taśmę od ręcznego i nie uszkodzić simeringu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#58 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 20 maj 2012 - 12:40

Wyciek oleju z tylnego mostu No no Ja już wcześniej myślałem żeby zespawać taki wózek.Tutaj to uszczelnienie też muszę wymienić bo jak odkręciłem ten dekielek przy cięgłach to tam było spocone.I muszę założyć taśmę hamulca bo na przegląd trzeba jechać jednym,zarejestrować wszystkie ciągniki :D

#59 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 21 maj 2012 - 11:28

Wyciek oleju z tylnego mostu

Niewiem może i jestem tylko piekarzem znam się tylko na bułkach, chlebach i razowcach :lol: ale @sipmaz224 napisz czy nie łatwiej na początek wykręcić półoś z zwolnicy, zdjąć zwolnice, wyjąć półoś, zrobić dalej w planach uszczelki hamulce itd. założyć zwolnicę na szczęki hamulca i przyłapać, wsunąć półoś bez możliwości zepsucia uszczelniacza???? w pojedynkę???następnie poskręcać? niewiem tylko tak proponuję :D
ale ja tylko bułki pieke :lol:
łom i pół rodziny, po jaką cholere :lol:

poprawiłem bo z pośpiechu napisałem zwolnice na bęben hamulca :) i chyba pokitrałem kolejność, najpierw półoś, zabezpieczenie zwolnica itd. ale ja tylko bułki pieke mam prawo się pomylić :lol:

Ależ namieszałeś :D

Ja napisałem jak sprawnie i szybko ją zdjąć bez użycia wózków i innych cudów na kiju, o składaniu nic nie wspominałem.

No i chętnie zobaczę jak sam podnosisz tą zwolnice zakładasz ją i załapujesz śruby :P

Edytowany przez SipmaZ224, 21 maj 2012 - 11:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share majstermachinery

majstermachinery

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Mechanika pojazdowa.

Napisany 19 czerwiec 2012 - 22:01

Wyciek oleju z tylnego mostu Jestem mechanikiem i robię blokady przy c-360 hamulce, ręczny itp. Zazwyczaj nie ma mi kto pomóc zdjąć zwolnicy więc muszę radzić sobie sam. Mianowicie biorę stalową linkę(jej średnica to jakieś 5mm) przekładam przez kozioł w dachu i obwiązuje zwolnice tak aby się dobrze wszytsko trzymało. Naprężam linkę rurką. odkręcam wszystkie śruby reguluje linką tak aby zwolnica luźno wyszła. wychodzi praktycznie sama. i z włożeniem jest tak samo łątwo jak i z wyjęciem. Nie ma możliwości uszkodzenia uszczelnień:)