Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nabory na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 19:04

Nabory na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nadal trwają nabory w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" . Program pozwala na pozyskanie do 100 000 PLN (refundacja 50 % netto) na otwarcie działalności gospodarczej. Nabory są z osi 4 z PROW 2007-2014. Są bardzo ograniczone terytorialnie. Wnioski składa się w LGD. Jeśli macie pytania to pytać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nabory na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 09:40
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 19:07

Nabory na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kto może się ubiegać o dofinansowanie?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 19:11

Kto może się ubiegać o dofinansowanie?

Osoba fizyczna ubezpieczona na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, jako rolnik, małżonek rolnika lub domownik.

http://www.minrol.go...ci-nierolniczej

Edytowany przez freetaxi, 14 czerwiec 2014 - 19:12.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:19

Nabory na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a osoby będące na ZUS i mające działalność usługowa dla rolnictwa moga na cos liczyć?

#5 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:21

a osoby będące na ZUS i mające działalność usługowa dla rolnictwa moga na cos liczyć?

Są też nabory na "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Zależy co Cię konkretnie interesuje ale w tym działaniu trzeba stworzyć jedno miejsce pracy więc nie jest to takie dogodne jak w różnicowaniu.

Edytowany przez freetaxi, 14 czerwiec 2014 - 21:23.

#6 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:27

Nabory na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wiesz ja jestem na ZUS pracuję na umowę o pracę, mam działalność i prowadzę gospodarstwo, gdzieś czytałem że po 2 latach od rozpoczęcia działalności mogę dostac kasę na zakup maszyn i zwrot kosztów 50%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:31

wiesz ja jestem na ZUS pracuję na umowę o pracę, mam działalność i prowadzę gospodarstwo, gdzieś czytałem że po 2 latach od rozpoczęcia działalności mogę dostac kasę na zakup maszyn i zwrot kosztów 50%

W tej chwili o ile oczywiście nabór będzie przeprowadzony w Twoich stronach jedynie co mogę zaproponować dla Ciebie to skorzystanie z działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" Ale jak wspomniałem wcześniej w ramach projektu będziesz musiał stworzyć miejsce pracy ( w zależności od kwoty zwrotu).

#8 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:35

Nabory na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej freetaxi, w podlaskim nabór kończy się 18 czerwca... czy są szanse się jeszcze wyrobić?
a jakie są kryteria? czy będzie lista? czy na firmę usługową (zakładając super wniosek) jest pewność?

#9 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:36

Nabory na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja mówię o przyszłym roku

#10 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:41

freetaxi, w podlaskim nabór kończy się 18 czerwca... czy są szanse się jeszcze wyrobić?
a jakie są kryteria? czy będzie lista? czy na firmę usługową (zakładając super wniosek) jest pewność?

Napisz więcej szczegółów na temat ewentualnej działalności. W ramach osi 4 składa się dosyć mało wniosków. Zdarzały się sytuacje, ze w ogóle. Świadczy to o tym, że jest słaba informacja na ten temat. Co do czasu to nie potrafię Ci odpowiedzieć. Dobry doradca, który ma doświadczenie w pisaniu wniosków w ramach tego działania powinien napisać w ciągu jednego dnia jeśli ma komplet dokumentów oczywiście. Prosty wniosek dotyczący mikroprzedsiębiorstw potrafiłem napisać u klienta w ciągu 5 godzin.

#11 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:49

Nabory na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej działalność polagająca na wykonywaniu usług roniczych ładowarką teleskopową ( ładowanie obornika, gniecenie kiszonek, załadunek pasz)
w środę musiałbym taki wniosek już złożyć, jakie dokumenty muszę pobrać z krus itp?
ja rozumiem to tak: składam wniosek ( a raczej mój tata) jeśli przejdzie to zakładamy firmę i kupujemy ładowarkę za 200 netto i 100 nam zwracają? czy w tej działalności opłaca się być na vacie?
najważniejsze moje pytanie to jakie są szanse na to dofinansowanie. czy jeśli złoże wniosek to 100% czy 10%?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:55

działalność polagająca na wykonywaniu usług roniczych ładowarką teleskopową ( ładowanie obornika, gniecenie kiszonek, załadunek pasz)
w środę musiałbym taki wniosek już złożyć, jakie dokumenty muszę pobrać z krus itp?
ja rozumiem to tak: składam wniosek ( a raczej mój tata) jeśli przejdzie to zakładamy firmę i kupujemy ładowarkę za 200 netto i 100 nam zwracają? czy w tej działalności opłaca się być na vacie?
najważniejsze moje pytanie to jakie są szanse na to dofinansowanie. czy jeśli złoże wniosek to 100% czy 10%?

Trzeba konkretnie sprawdzić kod pkd, pod którą będą takie usługi. Nie wszystkie kody pkd są dostępne w tym działaniu. W różnicowaniu masz refundację 50 % netto. Więc od inwestycji 200 000 dostaniecie zwrot 100 000 PLN. Najpierw składa się wniosek a działalność gospodarczą można otworzyć po otrzymaniu decyzji o pomocy. Pytanie o szansę? Nie wiem. Trudno powiedzieć. VAT trzeba sobie przekalkulować. To indywidualna sprawa każdego przedsiębiorcy.