Skocz do zawartości

Zdjęcie

Malowanie Ursusa/ numery farby

325 odpowiedzi na ten temat

#81 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 01:26

Malowanie Ursusa/ numery farby Malujcie lepiej lakierami samochodowymi, autorenolak to wg mnie granica przyzwoitosci, te emalie ogolniego stosowania przedewszystkim nie maja polysku, a jak maja to odrazu go traca i ogolnie nie sa tak trwale i twarde.

Co do malowania do C360 - niektorzy pewnie widzieli moja robote - byl stosowny temat.

Ja zuzylem:
do pomalowania samej maski 0,7l lakieru akryl + 0,4l utwardzacza = 1,1l calosci, wiec jakby doszly jeszcze blotniki tylne to min to 2,0l by bylo.

Korpus z tego co pamietam pochlonal jakies 2,5l samej farby + do tego 50% utwardzacza.

Felgi około 0,6l + 0,3l utwardzacza.

Lakiery akryle samochodowe (PPG SELEMIX).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Malowanie Ursusa/ numery farby Dzisiaj, 23:07
  •  

#82 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:18

Malowanie Ursusa/ numery farby witam.czytam ten caly watek i zamiast sie upewnic czym malowac i jak to teraz dopiero mam mlyna hi hi . Kazdy z Was prawie co innego proponuje i inaczej . wiec czym mam pomalowac silnik skrzynie most tzn caly dół bez kabiny bo ta bedzie nowa z blotnikami i przednie blotniki z maska tez nowe tworzywo. doradzcie czym wreszcie pomalowac i jaki kolor doradzacie kabina czarna dach blotniki czerwone . autorenolak to juz chyba przezytek tak mysle . pozdrawiam

#83 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:10

Malowanie Ursusa/ numery farby A ja jestem na etapie malowania 60 i mam pytanie odnośnie kabiny. Ja mam kabinę tzw czeską z ramą z rur i teraz by wypadało kupić nowe błotniki i plastikowy dach ale ze względu ma to że dużo tym ciagnikiem jeżdze zastanawiam się nad nową kabiną. Czy w takiej nowej kabinie bez podłogi za 3-4 tysiące jest ciszej niż w "starej" kabinie? Bo planuje zrobić most to mi się ciągnik dużo wyciszy i co do karoserii to nie wiem. Warto płacić? Gdybym miał starego blaszaka to nawet bym się nie zastanawiał ale skoro mam inną to moż elepiej ją zrobic?

#84 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:27

Malowanie Ursusa/ numery farby Powiem tak, jeśli kupisz dobrą kabinę razem z błotnikami to będzie ciszej, natomiast na oryginalne błotniki to raczej będzie porównywalnie z tym co masz. Warunkiem jest jednak to, że w Twojej kabinie nie latają jakieś blachy, czy szyby. W nowej kabinie szyby są na nowych, elastycznych uszczelkach a mocowanie kabiny jest na poduszkach, co trochę niweluje huk. Ja mam z tych nowych kabin bez błoników z firmy szyszka to główny rezonans jest od dachu - blacha ma drgania przy pewnych obrotach, ale i tak jest w miarę cicho. Ja osobiście - jeśli nie chcesz zmieniać błotników - zostawiłbym starą kabinę, trochę ją podremontował, a na łączeniach z mostem i skrzynią dał bym jakieś gumy eliminujące drgania. Te stare kabiny były o wiele mocniejsze od nowych.... Pzdr.

#85 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 03 lipiec 2012 - 11:12

Malowanie Ursusa/ numery farby Witam, został mi około litr farby olejno-ftalowej "Kość słoniowa", i moje felgi w c-360 mają już okropny stan;( Czy ta farba nadawałaby się na pomalowanie felg ? I pytanie jakiej firmy jest dobry utwardzacz ? i czy 0,5l by starczyło ?

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#86 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 17:32

Malowanie Ursusa/ numery farby Osobiście nie widziałem utwardzacza do farby olejnej.
Taka ilość wystarczy na jedno przednie i jedno tylne koło,przy malowaniu pistoletem.
Przy malowaniu pędzelkiem powinno wystarczyć na wszystkie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#87 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 17:53

Malowanie Ursusa/ numery farby Chyba, że zadziałałby korektor od ftalowo-karbomidowej.

#88 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
    Lakiernictwo

Napisany 03 lipiec 2012 - 19:48

Malowanie Ursusa/ numery farby Nie tej farby mam 1 litr chodzi mi o utwardzacz :D a w takich sprawach jestem laikiem ;p

Sprzedam

#89 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 04 lipiec 2012 - 08:56

Malowanie Ursusa/ numery farby olejna sie nie nadaje na felgi.Bo to zaraz odpada i się w ogóle nie trzyma.Lepiej kup jakiejś lepszej.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#90 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
    Lakiernictwo

Napisany 04 lipiec 2012 - 09:19

Malowanie Ursusa/ numery farby Nie ma sensu narazie kupować nową farbę a ta, żeby mi się walała w garażu, wolę już tej użyć, a jak przez rok nie wytrzyma to kupi się coś lepszego

Sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 20:27

Malowanie Ursusa/ numery farby Ja na pomalowanie przednich felg, tylnych, każdego obciążnika osobno i z każdej strony, kratkę w masce tak samo zużyłem 1l farby malując pistoletem, efekt nie jest rewelacyjny, super by było jakbym miał 1,5l farby.

#92 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 14:53

Malowanie Ursusa/ numery farby Witam ja też malowałem ciągik i co do ilości zużytych farb i lakierów to wszystko zależy jaka będzie gęstość farby, ilość nakładanych warstw, i czym kto będzie kto malował, pędzel -czy pistolet, jeśli pistolet to też jeszcze jakie dysze,ciśnienie itd.Ja na ilości farby uważam że nie ma co bardzo oszczędzać, bo to w niedługim czasie odbije się na wyglądzie jak i wytrzymałości mechanicznej.Na małego ruska dwa lata temu zużyłem łącznie 10 litrów, sąsiad 4, już teraz różnice widać, u mnie jest piękny połysk nadal- sąsiada przeszdł z połysku na półmat ,a za rok będzie miał w macie,a były dane te same autorenolaki i ten sam pistolet i kompresor bo mu pożyczłem.No i tak wyszedł na oszczędności przy tak dużym nakładzie pracy w przygotowaniu do malowania.Każdy musi sam wybrać jak długo chce mieć efekt malowania oszcędności tak- ale nie za wszelką cenę.Pozdrawiam :)

#93 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 16:22

Malowanie Ursusa/ numery farby na przełomie 2011/2012 malowaliśmy c-360, wyszło nam 4litry farby szarej plus utwardzacz na korpus łącznie z turem, litr farby w kolorze kość słoniowa na koła i przednią kratkę maski, oraz 2 litry farby czerwonej na maskę i błotniki( maska malowana tylko z zewnątrz)

#94 Share kris7530

kris7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 11:06

Malowanie Ursusa/ numery farby witam,mi na pomalowanie mojego c 350 wszystko prócz maski i błotników poszło 4,5 litra podkładu i 3 litry autorenolaku + 1 litr kości słoniowej na fele,została mi tylko maska i błotniki ale to już poleci się akrylem,przeznaczone na to ma być 2 l podkładu i 2 l kolorku.

#95 Share Ursusc-360

Ursusc-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 30 grudzień 2012 - 21:54

Malowanie Ursusa/ numery farby panowie mam takie pytanie czy bym mógł umyć swojego ursusa samym tym preparatem k2 i zostawić go bez malowanie czy to może zaszkodzić farbie i może zacząć od chodzić ?. Dzięki za wszystkie rady.

#96 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:42

Malowanie Ursusa/ numery farby Witam. Ja na malowanie zużyłem na Ursusa C-330 :
-Maska ok 0,5L podkładu (ciśnienie 2,5-3 bar) 2 warstwy + 1,25L Autorenolaku (ciśnienie 2.5-3 bar) 2 warstwy w środku, 3 na zewnątrz.
-Błotniki ok 1,5L podkładu (ciśnienie 2,5-3 bar) 2 warstwy + 2L Autorenolaku (ciśnienie 2,5-3 bar) 2 warstwy w środku, 3 na zewnątrz.
-Felgi i kratka ok 1L podkładu (ciśnienie 2,5-3 bar) 1 warstwa + 1,5-2L Autofelgi (ciśnienie 2,5-3 bar) 2 warstwy
-Reszta (kabina, korpus) czarna ok 1,5-2L podkładu (ciśnienie 2,5-3 bar) 1 dobra warstwa + 2-3L farby przemysłowej (ciśnienie 2,5-3 bar) 2 warstwy
Ilość farby jest podana w przybliżeniu.
Podkład Firmy Hempel
Autorenolaki z PPG i Nobilesu

Edytowany przez kubaguzik, 31 grudzień 2012 - 19:18.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#97 Share ursus5

ursus5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 18:34

Malowanie Ursusa/ numery farby Witam chce pomalować MF255 i chodzi mi głównie o malowanie silnika co powiecie o tej farbie; http://www.sklep.miz...nit-p-5988.html i tym utwardzaczu do niej ;http://www.sklep.miz...0ml-p-5130.html jak dodam ten utwardzacz to tej farby te 100ml na 1l to nie spłynie mi ta farba z silnika pod wpływem ciepła
i ile tak trzeba tej farby żeby pomalować całe podwozie w MF
liczę na odp, Pozdrawiam i życzę udanego sylwka :)

#98 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 18:43

Malowanie Ursusa/ numery farby Jak dobrze czytam to zużyłeś ponad 7 litrów lakieru bez podkładu,nie za dużo jak na C-360?

Edytowany przez TEVEZ, 31 grudzień 2012 - 18:52.

#99 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 18:48

Malowanie Ursusa/ numery farby

Witam chce pomalować MF255 i chodzi mi głównie o malowanie silnika co powiecie o tej farbie; http://www.sklep.miz...nit-p-5988.html i tym utwardzaczu do niej ;http://www.sklep.miz...0ml-p-5130.html jak dodam ten utwardzacz to tej farby te 100ml na 1l to nie spłynie mi ta farba z silnika pod wpływem ciepła
i ile tak trzeba tej farby żeby pomalować całe podwozie w MF
liczę na odp, Pozdrawiam i życzę udanego sylwka :)

Lepiej będzie jak zainwestujesz parę złotych więcej w pewny lakier akrylowy,który napewno dłużej wytrzyma:
Link do sklepu: http://allegro.pl/t4...2910757138.html

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 31 grudzień 2012 - 19:21

Malowanie Ursusa/ numery farby Cenna rada, przy malowaniu (autorenolakiem) pistoletem, najlepiej malować cienkimi warstwami z odstępem od nałożenia farby ok 30-60s, tym sposobem możemy uniknąć zacieków.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!