Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case mały problem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share AsToNeK_LwG

AsToNeK_LwG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 14:31

Case mały problem Witam
Niedawno stałem sie posiadaczem case-a 885 xl i na razie spełnia swą rolę w gospodarstwie ale!
Własnie jest to ale gdy wracałem do domu od zwożenia bel zauważyłem że po puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu nie przyspiesza z miejsca a po kilku sekundach może 3-5s. Dlaczego tak jest? Wcześniej miałem tylko doświadczenia z ursusem i zetorem i przyspieszał od razu z miejsca (rwał dosłownie) a tu nie. Czy tak powinno byc czy to wina sprzęgła a może czegoś innego?
Proszę o podpowiedzi:)
Dodam że mocno to czuć na 4 biegu! Na niższych biegach jest trochę lepiej.

Edytowany przez AsToNeK_LwG, 14 czerwiec 2014 - 14:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case mały problem Dzisiaj, 01:25
  •  

#2 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 19:29

Case mały problem skrzynia mechaniczna czy z polbiegami?

#3 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 20:52

Case mały problem Tam będzie mechaniczna skrzynia, Rozumie że do silnika zastrzeżeń nie masz dobrze reaguje na gaz? Raczej coś ze sprzęgłem tak jakby się ślizgało

#4 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 20:56

Case mały problem Na pusto tez tak sie dzieje czy tylko z obciazeniem? To samo sie dzieje na postoju co w czasie jazdy? Na 100 % sprzeglo Jesli dzieje sie to tylko pod jakims obciazeniem. Jesli na pusto to moze to byc wina pompy paliwowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share AsToNeK_LwG

AsToNeK_LwG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 10:13

Case mały problem No jechałem tylko z chwytakiem do bel ;). Skrzynia jest mechaniczna! Jak stoję w miejscu i dodaje gazu to jest elegancko tylko jak szybko się jedzie to po kilku sekundach właśnie jak na 4 biegu to to czuć bardzo ten odstęp czasowy od dodania gazu do przyśpieszenia. Dodam tez że na obroty się wkręca silnik wyższe momentalnie tylko przyśpiesza z taką różnicą czasową!
A i jeszcze jedno pytanie do posiadaczy case z serii 85- , 95-, czy u was też są problemy z wrzuceniem biegu polowego? I czy skrzynia nie grzykota przy szybszej zmianie biegu np z wstecznego na szosowy?

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:12

Case mały problem A gdzie ci nie zgrzyta by szybkiej zmianie z wstecznego na szosowe? Nie wiem jakie tam jest sprzęgło ale może być turbomatik i taki będzie efekt.

#7 Share Jacek62

Jacek62

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 08:20

Case mały problem W moim 845 zrobiłem w zeszłym roku regenerację wrzutnika biegów i skończył się problem "szukania" -na którym to biegu jestem .A problem zgrzytania przy przełączaniu biegów -też to mam ale znalazłem na to sposób. Zaważyłem że ta skrzynia biegów bardzo pozytywnie reaguje na tzw. podwójne wysprzęglanie -ta jak kiedyś robiło to się w rodzimych naszych Starach .To znaczy jedziemy np. na czwartym biegu i chcemy zredukować na trzeci - wciskamy sprzęgło dajemy z 4 na luz -puszczamy sprzęgło /mała przygazówka/ wciskamy sprzęgło i włączamy 3 bieg lub jakiś inny i wchodzi bez żadnych zgrzytów.Trochę to denerwujące ale skuteczne -ważne że nie zgrzyta a biegi wchodzą płynnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share AsToNeK_LwG

AsToNeK_LwG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:30

Case mały problem No szybka to może za dużo powiedziane bo np przy wożeniu bel na 2 biegu i bez zająca czyli ok 7.5 km/h max i to na full gaz cofam wciskam sprzęgło zatrzymuje się w miejsce zmieniam na szosowy i jak grzechotka :) ale zauważyłem chyba kilka razy że coś takiego jak podwójne sprzęgło trochę pomaga. Chyba będzie się trzeba do tego przyzwyczaić bo skrzynia trochę za droga do niego:)
A wiecie ile może kosztować zestaw naprawczy sprzęgła do modeli serii 85 (wersja angielska)

Dodaj odpowiedź