Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wyjąć cylindry w silniku MWM TD226-4

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 22:27

Jak wyjąć cylindry w silniku MWM TD226-4 właśnie coś takiego chce zrobić tylko na razie tokarz nie ma czasu aby mi dotoczył taki okrąg,
Jaki gwint zastosowałeś(ja myślę zastosować gwint trapezowy) jaką średnica ma śruba, ja planuje zastosować 20mm
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak wyjąć cylindry w silniku MWM TD226-4 Dzisiaj, 18:08
  •  

#22 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 06:07

Jak wyjąć cylindry w silniku MWM TD226-4 Gwint drobnozwojny z bardzo wysoką nakrętką. Myślę że tokarz będzie wiedział jaki ma zrobić tylko powiedz mu do czego chcesz.

Proszę się nie obrażać koledzy dlatego nazwałem was dzieci według mnie laicy w rozbieraniu silnika oczywiście było to żartobliwie bo mądry człowiek słucha nawet jeśli się z tym nie zgadza a przede wszystkim stara się rozwiązać zaistniały problem.

Nie piszę że gorący silnik, że nie idzie go dotknąć- bez przesady.
Najpierw rozgrzewa się silnik a potem zmienia się olej w innym wypadku kazałbym spuszczać cały dzień olej.
Sposób z gaśnicą-nigdy nie widziałem żeby ktoś tak wyciągał tuleje a pracowałem w dwóch warsztatach moim duże prawdopodobieństwo że może pęknąć.
Jak pracowałem w warsztacie nie nawiedziliśmy jak rolnik patrzył nam na ręce.

Przykład ciągnik C 360 przyprowadzony między 8-9 rano do warsztatu. Do 2.30 od sprzęgła w przód rozebrany w drobny mak razem z wyjętymi tulejami.
Rozebrany to znaczy:
-wyjechane przodem
-potem na sprzęgło
-rozbiórka silnika
Do pomocy suwnica i praca dwóch ludzi

#23 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 10:41

Jak wyjąć cylindry w silniku MWM TD226-4 Śruba ma rozmiar M 26 i jest to zwykły pręt gwintowany(polska produkcja, bo są i chińskie) do kupienia w każdym sklepie. Podkładka na dole to nic innego jak blacha 10mm wycięta szlifierką. W 60-ce 10 mm było wystarczające,ale w 904 musiałem dołożyć jeszcze podkładkę pod spód dla wzmocnienia. krawędzie są ścięte, bo okrągła nie chciała wejść pod tuleję. Wysokie nakrętki są także do kupienia, ewentualie możesz zespawać 2-3 zwykłych, tylko pamiętaj żeby pomiędzy nakrętki wstawić 0,5mm kawałek blaszki, bo po zespawaniu spaw ściśnie nakrętki i ich nie nakręcisz. To taki najtańszy i najszybszy sposób. Grubszej śruby nie potrzeba, bo żeby zerwać tę potrzeba co najmniej kilkunastu ton.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share LukaszMikociak

LukaszMikociak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 00:42

Jak wyjąć cylindry w silniku MWM TD226-4 Witam mam pytanie gdzie szukac silnika do renault 155 bo szukam i nie moge znalesc. Dajcie jakas podpowiec pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft