Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie elektryczne C-360

225 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 22 luty 2016 - 12:41

Jakie to wspomaganie z fotki? Podobno od Scenic'a III - nada się to, czy może lepiej J84 od Scenic'a II?

http://up.programosy...w/0599.jpg.html

http://up.programosy...w/0598.jpg.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie elektryczne C-360 Dzisiaj, 17:51
  •  

#142 Share WiesawWolfram

WiesawWolfram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 luty 2016 - 17:17

Wspomaganie elektryczne C-360 Moje wspomaganie po skróceniu w ciągniku wygląda tak. Wysokość kierownicy rzecz gustu jeden woli nisko drugi wyżej.

Załączone miniaturki

• DSCN0936.JPG

#143 Share DobryxD

DobryxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, majsterkowanie itp

Napisany 22 luty 2016 - 20:42

co to tym myslicie ? http://olx.pl/oferta...html#ad9cf095b4

#144 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 22 luty 2016 - 21:10

Według mnie za drogo sam byś się wymieście w 400zł.A do ceny z aukcji dolicz jeszcze kuriera w obie strony a kolumna nie jest lekka.

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

#145 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 luty 2016 - 08:01

Wspomaganie elektryczne C-360 A co do wspomagania że scenica 3 w tym tygodniu będę miał go u siebie i napisze czy też da się go uruchomić bez problemu.

#146 Share WiesawWolfram

WiesawWolfram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 luty 2016 - 16:56

Wspomaganie elektryczne C-360 KANGOO III jest tanie i dobrze chodzi za 100 zł kupisz i to są dosyć nowe wspomagania i masywne ja założyłem do swojego ciągnika takie z 20tyś Km przebiegiem. Można powiedzieć jak nowe, tanie są może dlatego że się nie psują. http://allegro.pl/ko...5745122771.html

Edytowany przez WiesawWolfram, 24 luty 2016 - 16:56.

#147 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:32

To z kangoo 3 prawie takie samo jak ze scenica 2 rożni się tylko inną blokadą kierownicy.Co do wspomagania ze scenica 3 dzisiaj je dostałem i bez żadnych problemów dało się uruchomić więc jutro ląduje w 360 na próby.Poza tym jest lepiej zbudowane można lepiej przymocować do kolumny.

Edytowany przez marles, 24 luty 2016 - 20:45.

#148 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 luty 2016 - 20:31

Dzisiaj prace nad nową instalacją poszły do przodu myślę ze do końca marca wyrobię się ze wszystkim.
DSC_0088.JPG
DSC_0089.JPG
DSC_0090.JPG
DSC_0092.JPG
DSC_0093.JPG
DSC_0094.JPG
DSC_0095.JPG

#149 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:39

Wspomaganie elektryczne C-360 Marles pytanko zalozyles to od meganki 3 bo tez nad nim myslalem. Gdyz na zdjeciach jest jakby takie zgrabniejsze. No i jest tansze. Jak zalozyles to pstryknij fotke jak wyglada po montazu gorna czesc tzn pomiedzy maska a kierownica(zdjecie z profila). A drugie pytanie odnosnie okablowania. Skoro dajesz przekaznik 40 a i o wytrzymuje to po co kable 25 mm2. Ich wytrzymalosc to nawet 100A. Do 40 A wystarczylby spokojnie przewod 10 mm2. A bardzo mozliwe ze prad jest mniejszy jak 40

#150 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:48

Zbiorniczek na płyn spryskiwaczy zamocowany na sztukę w wolnym czasie dorobię uchwyty ale na pewno będzie w tym miejscu bo pasuje jak by tam siedział od zawsze :D
DSC_0096.JPG
Oczywiście spryskiwacze będą 4 po dwa na przód i tył 
DSC_0098.JPG
DSC_0099.JPG
Panel będzie zamocowany po prawej stronie po kształcie chyba wiadomo w którym miejscu.
DSC_0100.JPG
Znacie jakieś fajne materiały do obijania?Bo muszę ten panel oraz płytę na dachu obić.

Marles pytanko zalozyles to od meganki 3 bo tez nad nim myslalem. Gdyz na zdjeciach jest jakby takie zgrabniejsze. No i jest tansze. Jak zalozyles to pstryknij fotke jak wyglada po montazu gorna czesc tzn pomiedzy maska a kierownica(zdjecie z profila). A drugie pytanie odnosnie okablowania. Skoro dajesz przekaznik 40 a i o wytrzymuje to po co kable 25 mm2. Ich wytrzymalosc to nawet 100A. Do 40 A wystarczylby spokojnie przewod 10 mm2. A bardzo mozliwe ze prad jest mniejszy jak 40

Tak założyłem ze scenica 3 fotkę dodam jutro ale ona praktycznie niczym się nie różni od reszty ja mam nadmiary "amelinium" odcięte.Co do kabli zasilających podałem na jakich ja robiłem. Przekaźnik 40A daje radę coś się tam grzeje ale nie są to jakieś ekstremalne temperatury.

Edytowany przez marles, 27 luty 2016 - 21:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share WiesawWolfram

WiesawWolfram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 luty 2016 - 07:21

Wspomaganie elektryczne C-360 W Kangoo oryginalnie był założony przekaźnik 70 amper

#152 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 28 luty 2016 - 07:48

Zbiorniczek na płyn spryskiwaczy zamocowany na sztukę w wolnym czasie dorobię uchwyty ale na pewno będzie w tym miejscu bo pasuje jak by tam siedział od zawsze :D
attachicon.gifDSC_0096.JPG
Oczywiście spryskiwacze będą 4 po dwa na przód i tył
attachicon.gifDSC_0098.JPG
attachicon.gifDSC_0099.JPG
Panel będzie zamocowany po prawej stronie po kształcie chyba wiadomo w którym miejscu.
attachicon.gifDSC_0100.JPG
Znacie jakieś fajne materiały do obijania?Bo muszę ten panel oraz płytę na dachu obić.

Tak założyłem ze scenica 3 fotkę dodam jutro ale ona praktycznie niczym się nie różni od reszty ja mam nadmiary "amelinium" odcięte.Co do kabli zasilających podałem na jakich ja robiłem. Przekaźnik 40A daje radę coś się tam grzeje ale nie są to jakieś ekstremalne temperatury.

No wlasnie najbardziej przed zakupem I montazem interesuje zeby gore tego wspomagania wyrownac. Da sie poodkrecac blokade kierownic?. Zastanawia mnie jakie wspomaganie jest na olx za 750 xl. Bosc nasunal rure i postawal. Musial poobcinac to wszystko na zero. Ktore wspomaganie bedzie do tego najlepsze. Od scenic i megane 2 czy od scenic i megane 3 czy od kango 3

#153 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 28 luty 2016 - 09:55

Wspomaganie elektryczne C-360 Ze scenica 2 będzie lepsze mniej do obcinania

#154 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 28 luty 2016 - 10:25

Ze scenica 2 będzie lepsze mniej do obcinania

Marles ty miales jedno i drugie na stole to wiesz ale wizualnie wyglada ze z megane 3 bedzie zgrabniejsze. No chyba ze da sie te wszystkie blokady poodkrecac. Nie odpowiedziales mi tylko co sie dzieje bo ich odkreceniu. Czy wspomaganie czasem nie rusza sie gora dol. Trzeba jakimis wkretami blokowac. Jak wyglada sprawa przerobienia dzwigni zmiany biegow w jednym i drugim przypadku

#155 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 28 luty 2016 - 10:35

Zrobię zdjęcie i zobaczysz jak to zrobiłem 
Może w czymś ci pomogą 
DSC_0111.JPG
DSC_0112.JPG
Tak blokuję kierownicę 2 płaskowniki skręcone śrubami mozna było by tez zespawać ale tracisz możliwość regulacji.Albo do rury przyspawać nakrętki i dokręcić powinno dociskać i blokować całość 
DSC_0113.JPG
DSC_0114.JPG
DSC_0115.JPG
Można było bardziej poobcinać ale u mnie i tak plastik zakryje wszystko 

Edytowany przez marles, 28 luty 2016 - 11:04.

#156 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 28 luty 2016 - 11:08

Zrobię zdjęcie i zobaczysz jak to zrobiłem

Marles ok pstrynij fotke. Ale ja widzialem juz twoja mijanke dzwigni zmiany biegow. Mi bardziej chodzi o to ktore wspomaganie bedzie najlepsze w montazu. Czy przy obu trzeba przerabiac dzwignie zmiany biegow i w ktorym da sie wywalic ta blokade polozenia i zblokowac na stale tak zeby nasunac na to rure i zeby to pasowalo w fabryczny otwor w masce. W sumie jakby nawet trzeba bylo go powiekrzyc to jest nieistotne. Bardziej mi zalezy na stwierdzeniu na ktore wspomaganie da sie po obcieciu aluminium zalozyc rure. Np a oryginalna z kolumny lub jakas cienkoscienna np chromoniklowa

#157 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 luty 2016 - 11:25

Wspomaganie elektryczne C-360 A co w przypadku uszkodzenia elektrycznego wspomagania? co wtedy? jest jakaś sterownosc ciągnikiem? zaciekawił mnie temat bo koszt nie wielki.

#158 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 28 luty 2016 - 11:37

Wspomaganie elektryczne C-360 Kolego w odroznienie do orbitrola jezeli nie masz zasilana to krecisz kierownica normalnie jakbys nie mial wspomagania. obracasz kierownica a ta obraca przekladnie i dalej kola i to jest najwiekszy plus. tylko trzeba porzadnie wykonac ewentualbe spawy i laczenia

#159 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:20

Marles ok pstrynij fotke. Ale ja widzialem juz twoja mijanke dzwigni zmiany biegow. Mi bardziej chodzi o to ktore wspomaganie bedzie najlepsze w montazu. Czy przy obu trzeba przerabiac dzwignie zmiany biegow i w ktorym da sie wywalic ta blokade polozenia i zblokowac na stale tak zeby nasunac na to rure i zeby to pasowalo w fabryczny otwor w masce. W sumie jakby nawet trzeba bylo go powiekrzyc to jest nieistotne. Bardziej mi zalezy na stwierdzeniu na ktore wspomaganie da sie po obcieciu aluminium zalozyc rure. Np a oryginalna z kolumny lub jakas cienkoscienna np chromoniklowa

Kup sobie ze scenica 3 ma ono lepsze możliwości przymocowania.Lewarek trzaba we wszystkich przerabiać. Jeśli oszlifujesz rurę bez problemu założysz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:29

Wspomaganie elektryczne C-360 marles dzieki za odp. ale dalej mi nie odpisales co trzeba zrobic zeby po rozkreceniu blokady kierownica sie nie ruszala

Edytowany przez romanik99, 28 luty 2016 - 13:38.