Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie elektryczne C-360

225 odpowiedzi na ten temat

#41 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 17:07

6.Gaz ręczny pasuje nie trzeba go przerabiać nie jest to jakiś zbyt twardy drut więc sam układa się w swoje miejsce.Trzeba tylko przerobić lewarek od biegów ale to widziałeś chyba na filmie jak mam to zrobione?

oświeć mnie bo ja nie zauważyłam co przrobiles z lewarkiem biegów, najlepiej podrzuć jakieś fotki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie elektryczne C-360 Dzisiaj, 00:06
  •  

#42 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 17:23

Wspomaganie elektryczne C-360 A sorry moja wina pomyliły mi się filmy na YouTube jest inny film niż ten który miałem na myśli i swego czasu był on na YouTube ale usunąłem go.To jest zrobione tak coś w rodzaju litery S
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Są jeszcze 2 zdjęcia w albumie https://imageshack.com/a/m4eq/1

Edytowany przez marles, 16 sierpień 2014 - 17:44.

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

#43 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:46

Wspomaganie elektryczne C-360 trzeba az tak duze obejscie robic? moze wystarczyloby wydluzyc lewarek jakimś pretem o np 10cm i ponacinac go na calej dlugosci, zagrzać i odpowiednio wyprofilować a naciecia na końcu pospawac, co ty na to, bo ze zdjec dokladnie nie widac jak duze musi byc to wygięcie od "pionu". czy przy takim rozwiązaniu jak twoje nie ma problemu z wrzucaniem biegów?

#44 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 22:11

trzeba az tak duze obejscie robic? moze wystarczyloby wydluzyc lewarek jakimś pretem o np 10cm i ponacinac go na calej dlugosci, zagrzać i odpowiednio wyprofilować a naciecia na końcu pospawac, co ty na to, bo ze zdjec dokladnie nie widac jak duze musi byc to wygięcie od "pionu". czy przy takim rozwiązaniu jak twoje nie ma problemu z wrzucaniem biegów?

Ja nie mam najmniejszego problemu z biegami można było to rozwiązać inaczej ale nie miałem czasu na takie zabawy bo potrzebowałem szybko traktor a lewarek przerobiłem w 5minut i najważniejsze ze wszystko działa jak należy

#45 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 08:08

8.Około tygodnia temu zrobiłem taki mały test przy podorywce około 0,5ha i wspomaganie trochę się nagrzało.Będę musiał chyba zrobić jakieś zabezpieczenie termiczne które wyłączy zasilanie wspomagania gdy ono osiągnie temperaturę powiedzmy 50 stopni. Może w przyszłym tygodniu jak pogoda dopisze uda mi się zebrać słomę i zrobię trochę większy test na polu około 1,5 ha podłącze miernik i będę monitorował temperaturę wspomagania i napisze do ilu stopni się nagrzało i w jakim czasie.

wracając do tego grzania. zapewne grzanie jest spowodowane tym że koło jadąc po oraninie lub w bruździe jest narażone na siły przeciwne do kierunku w którym ciągniemy kierownicę, dlatego zapewne się grzeje. Przy jeździe samochodem po asfalcie nie ma takich czynników. Mówisz że zagrzało go przy podorywce 0,5ha, a ciekawi mnie co by się z nim stało po 5h pracy z bronami/agregatem na wysuszonej orce gdzie jest ciężka gleba a wtedy to mało co nie chce kierownicy z rąk wydrzeć.

a próbowałeś regulwać śrubą od luzu? bo na filmiku widać że masz ustawiony minimalny luz. hmm tylko tak teraz myślę kiedy będzie wywierany większy nacisk na wspomaganie elektryczne, jak będzie ustawiony mniejszy czy większy luz? chyba jak będzie większy luz, bo wtedy koła, drążki i przekładnia będzie przejmować siły przeciwne i w mniejszym stopniu będą przekazywane na kierownicę/wspomaganie

#46 Share marles

marles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 09:08

Wspomaganie elektryczne C-360 Według mnie to wspomaganie jest do ciągników które dużo nie pracują tak jak moja C-360 ja mam jakieś 6ha pola w tym jakieś 3,5ha to łąki wiec z dużo do roboty ona nie ma.Ale jak by dało się to zabezpieczenie termiczne o którym wspominałem wcześniej mogło by pracować i 24 godziny dorobić do tego wentylator który włączył by się gdy osiągnie zadaną temperaturę a gdy nawet po włączeniu chłodzenia temperatura będzie rosła wyłączy całkowicie wspomaganie.

Edytowany przez marles, 17 sierpień 2014 - 09:10.

#47 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 09:06

Wspomaganie elektryczne C-360 Ja kupiłem wspomaganie od Megane lll bo akurat było najtańsze na Allegro :) i chodzi od wiosny, szczerze to nie sprawdzałem czy się jakoś grzeje (raz chyba lukłem ale nic nie wyczułem) a ciągnik trochę pracuje bo ma do koszenia ponad 4ha łąk w kilku kawałkach i to wszystko do przewracania, zgrabiania a wiadomo że wtedy jakoś chłodno to ie jest, do tego pracuje przy opryskiwaczu cały sezon i rozsiewaczu na 20ha i jak działało tak działa :)

Edytowany przez pawlo36, 18 sierpień 2014 - 09:08.

#48 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:06

Ja kupiłem wspomaganie od Megane lll bo akurat było najtańsze na Allegro :) i chodzi od wiosny, szczerze to nie sprawdzałem czy się jakoś grzeje (raz chyba lukłem ale nic nie wyczułem) a ciągnik trochę pracuje bo ma do koszenia ponad 4ha łąk w kilku kawałkach i to wszystko do przewracania, zgrabiania a wiadomo że wtedy jakoś chłodno to ie jest, do tego pracuje przy opryskiwaczu cały sezon i rozsiewaczu na 20ha i jak działało tak działa :)

no faktycznie te od megane III są tańsze, średnio o 50zł. a powiedz czy ono tez działa bez dodatkowej elektroniki w trybie awaryjnym i wystarczy jedynie podłączyć zasilanie? Oraz czy trzeba również przerabiać lewarek zmiany biegów jak to ma miejsce przy wspomaganiu J84

#49 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:56

Wspomaganie elektryczne C-360 Tak działa tak samo jak tamto, masz dwa grube kable, czarny dałem minus a czerwoni plus po przekaźniku, do włączenia się wspomagania jest potrzebne chwilowe zasilanie na jednym kablu z kostki po czym słychać kliknięcie(musiałbym sprawdzić na którym bo nie pamiętam) ale też dałem na niego zasilanie ciągłe po przekaźniku. Obydwa przekaźniki załączają się po stacyjce a zrobiłem tak bo jeśli bym grube kable podłączył na stałe a cienki kabel dał tylko po stacyjce to mimo jego późniejszego rozłączenia przez stacyjkę wspomaganie i tak działało więc pobierało by jakiś tam prąd.
Co do lewarka to tak samo nie da się włączyć 1 i R dlatego że dźwignia nie dojdzie całkowicie do kierownicy dlatego też w tym miejscu gdzie blokuje wspawałem po przeciwnej stronie wygięty z pręta mniej więcej tej samej średnicy co lewarek taki jakby "banan" po czym wyciąłem w środku część niepotrzebnego lewarka i wszystko jest ok

#50 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:04

Tak działa tak samo jak tamto, masz dwa grube kable, czarny dałem minus a czerwoni plus po przekaźniku, do włączenia się wspomagania jest potrzebne chwilowe zasilanie na jednym kablu z kostki po czym słychać kliknięcie(musiałbym sprawdzić na którym bo nie pamiętam) ale też dałem na niego zasilanie ciągłe po przekaźniku. Obydwa przekaźniki załączają się po stacyjce a zrobiłem tak bo jeśli bym grube kable podłączył na stałe a cienki kabel dał tylko po stacyjce to mimo jego późniejszego rozłączenia przez stacyjkę wspomaganie i tak działało więc pobierało by jakiś tam prąd.
Co do lewarka to tak samo nie da się włączyć 1 i R dlatego że dźwignia nie dojdzie całkowicie do kierownicy dlatego też w tym miejscu gdzie blokuje wspawałem po przeciwnej stronie wygięty z pręta mniej więcej tej samej średnicy co lewarek taki jakby "banan" po czym wyciąłem w środku część niepotrzebnego lewarka i wszystko jest ok

na zdjęciach niektóre mają takie czarne kości wpięte w kolumne, cos jakby czujnik. masz to?, potrzebne to jest? jaką kierownice założyłeś,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:11

Wspomaganie elektryczne C-360 Jak taka czarna kostka na środku kolumny to chyba była blokada elektroniczna bo ja to odkręciłem. Kierownice jakąś tam dobrałem na złomie ale od renaulta tylko i tak do końca nie pasowała ale lekko się wbiło i jest ok, musi być jak najniższa bo potem wszystko wyjdzie za wysoko. Ja i tak rozebrałem ten mechanizm od regulacji wysokości i jeszcze coś tam podciąłem żeby maksymalnie to obniżyć bo byłoby za wysoko, teraz jest może z 5 cm wyżej niż oryginał

#52 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:55

Wspomaganie elektryczne C-360 wrzuć jakieś zdjęcia jak to wyszło po montażu

#53 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:22

Wspomaganie elektryczne C-360 ale praktycznie to nic innego nie bedzie jak tu u kolegi tylko inaczej lewarek wyszedł bo prościej jest coś przyspawać i potem wyciąć bo wtedy nie martwisz się czy wyjdzie czy nie bo zostaje on bez zmian górą

Edytowany przez pawlo36, 18 sierpień 2014 - 21:26.

#54 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 22:47

Wspomaganie elektryczne C-360 mnie interesuje w zasadzie czy da się wybebeszyć ten mechanizm podnoszenia kierownicy w taki sposób żeby uzyskać w miarę okrągłą i gładką kolumnę od momentu wyjścia z obudowy do kierownicy, żeby nie trzeba wycinać blach it. Dlatego tak pytam w różnych kolumnach może być inaczej.
A tak swoją drogą to jak się rozkręci ten mechanizm to jak on się zachowuje? trzeba go jakoś blokować np poprzez przewiercenie na wylot i skręcenie śrubą

#55 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 08:13

Wspomaganie elektryczne C-360 podeślij mi jakiegoś emaila to zrobię jakieś foty i ci wyślę wieczorem, możesz tu dać albo na pw.
Mechanizm jest prosty, wywalasz go całego i tylko zostawiasz śrubę która to ściska żeby się kierownica nie wysunęła do góry i trzyma, postara się to ukazać jakoś na zdjęciach

#56 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 20:59

Wspomaganie elektryczne C-360 moj e-mail: romanik99@interia.pl

#57 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 20:19

Podłączeniem elektroniki się nie przejmuję to najmniejszy problem :D

Kolego a powiedz skąd weźmiesz w C360 magistralę CAN, bez której 99% elektrycznych wspomagań nie ruszy? B) Chętnie się dowiem.

#58 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 20:27

Wspomaganie podłącza się w trybie awaryjnym i działa (sam mam), wystarczy wiedzieć pod który kabel podać prąd oprócz kabli głównego zasilania i można się cieszyć :)

#59 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 08:28

Wspomaganie elektryczne C-360 Akurat te z Renault się uruchamiają bez komunikacji z body komputerem. Fiatowskie akurat nie. Z Forda i PSA też nie ruszy wiec nie jest to takie oczywiste.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share malin_p

malin_p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 październik 2014 - 21:11

Witam

Podpowie ktoś czy wspomaganie z clio II  roku będzie działało w trybie awaryjnym? 

tutaj jest takie do kupienia:

http://allegro.pl/re...4668533871.html