Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prowadzenie Gospodarstwa. Wchodźcie, piszcie ważne!!!

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ema

ema

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 19:57

Prowadzenie Gospodarstwa. Wchodźcie, piszcie ważne!!! Witam, posiadam wykształcenie rolnicze. W tym momencie nie posiadam gospodarstwa, pracuję w handlu tak się po prostu złożyło z czegoś trzeba żyć. W domu posiadaliśmy parę lat temu małe gospodarstwo 2ha klasa ziemi 3, aktualnie w dzierżawie. Od dziecka interesowałem się wszystkim związanym z rolnictwem, pomagałem wujowi powadzić gospodarstwo 12 hektarowe, klasa ziemi 5-6 . Otóż teraz pojawiła się szansa przejęcia tego gospodarstwa przeze mnie. Problem polega na tym że przez ostatnie parę lat gospodarstwo pod*padło, nie prowadzona jest żadna produkcja zwierzęca wyłącznie zboża. Chce zaryzykować i rozpocząć gospodarzenie. Chciał bym hodować tuczniki oraz bydło mięsne dodatkowo jakaś produkcja roślinna. Wiadomo w wizji jest powiększenie areału. Z maszyn to oczywiście c-330 oraz podstawowe maszyny. Jest ogrom pracy do zrobienia ale myślę że w przyszłości by się to opłaciło. Piszę tutaj ponieważ chcę poznać wasze opinie drodzy forumowicze. Będą mi bardzo pomocne. Mam mieszane podejście do tego z jednej strony mam pewien stały zarobek w handlu z drugiej chciałbym też jakoś spróbować chociaż zadziałać rolnictwie. Pozdrawiam wszystkich i czekam na wyczerpujące odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prowadzenie Gospodarstwa. Wchodźcie, piszcie ważne!!! Dzisiaj, 21:59
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 21:03

Prowadzenie Gospodarstwa. Wchodźcie, piszcie ważne!!! gdyby to nie była 5-6klasa a przynajmniej 3-4, to możnaby sie pokusić, ale tak, to co ty tam bedziesz uprawiał?
żyto chyba tylko.

jak dotychczasowa praca daje ci przyzwoite wynagrodzenie i cie zbytnio nie meczy, to ja bym sobie odpuścił.

jeśłi jednak Cie kusi, to próbuj- do odważnych świat należy.
Ale osiągnąć sukces bedzie bardzo trudno

#3 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 21:39

Prowadzenie Gospodarstwa. Wchodźcie, piszcie ważne!!! Czy aby nie kusi Cię nabór na MR bardziej niż rolnictwo?? Kolejny klient na "setkę" z MR, a nie żaden pasjonat :lol:
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 22:04

Prowadzenie Gospodarstwa. Wchodźcie, piszcie ważne!!! Nie chce nikogo oceniać ale nastawienie się na jakieś straszne zyski z gospodarstwa o powierzchni 2 ha to raczej abstrakcja i jedynie okazja do skorzystania z programów unijnych. Gdzie taka postawa jest dla mnie wrecz bezczelna bo te pieniądze mogłyby się przydać komuś innemu dużo bardziej i mógłby je spożytkować o wiele lepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:43

Prowadzenie Gospodarstwa. Wchodźcie, piszcie ważne!!! Czytanie ze zrozumieniem sie kłania - nie są to 2 ha a jak pisze autor 12 wujka + 2 swoje więc troszke więcej. Takie same szanse jak i u innych