Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 15:54

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Witam.
Mam problem z 550. W lekko wilgotnym sianie problemu nie m, gdy siano jest grabione karuzelą. Ale gdy siano jest długie, suche i grabione 7 to przy wieździe w pokos, prasa wciągnie w środek troche ale nie zaczyna tym obracać aż staje wszystko w podbieraku, co jest grane?
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Dzisiaj, 19:15
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3040 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 16:12

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Tak się dzieje aż zacznie się obracać ale to w walcowych właśnie po gwiazdowych jak nie ma rotora. Ale w pasowej kiedy ona ukręca belę od początku może powinieneś ustawić miękki rdzeń aby materiał się dostał do komory a gdy tak ścisło od początku ubija to może materiał nie może się dostać między pasy i obrócić.

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

#3 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 16:25

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Ta akurat nie ma opcji miękkiego rdzenia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3040 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 17:11

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Czyli dzieje się tak jak w walcowej bez rotora. Jedyna opcja aby to się nie działo to grabić mniejsze wałki , bądź na początku jak zaczynasz kręcić to wolniej jedź i wtedy powoli powinna pobrać materiał i zacząć obracać materiał w komorze.

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

#5 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 17:51

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Dość typowy problem w tych prasach. U mnie też tak się czasami dzieje i po zmianie ciągnika z zetora 5211 na pronara występuje to zdecydowanie częściej. W zetorze zaczep jest niżej i pomimo tego że przestawiłem zaczep w prasie to i tak w pronarze jest ona zaczepiona wyżej i może to jest przyczyna. Ja spróbuję obniżyć prasę "na kołach" i wtedy zobaczę...

#6 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2210 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 17:56

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos I właśnie dlatego jest tzw "podrzutnik" widły za podbierakiem które przerzucają materiał do komory, w DF mi się kilka razy zdarzyło, a w Claasie mam podrzutnik i nigdy nie było problemu...
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#7 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 19:46

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos No ale jak to zmodyfikować, bo zanim zacznę robić belkę to z 3 razy musze komorę podnosić i wywalać za siebie

#8 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 792 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 20:48

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Wg. instrukcji winą zapychania jest za duża prędkość lub za gruby wałek. Z doświadczenia powiem, że im niżej podbierak tym lepiej, to co chce zrobić Wlamaj moim zdaniem pogorszy sprawę.Corrado ma 100% racji. Trzeba uważać rozpoczynając belkę, jak nie połyka "z marszu", zwolnić, stanąć, czasami musiałem cofnąć. Wożę ze sobą kawałek łaty 4x6 cm i jak się zapcha, to szybciej i łatwiej wepchać materiał do komory, niż wyciągać ubity na zewnątrz. Wpływ mają też niskie obroty i starte palce podbieraka.

#9 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 16:41

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos O ta rada jest cenna. Łatę już sobie przygotuję, a co powiecie czy powinienem wymienić palce w prasie?

#10 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3040 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 18:06

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Jeśli masz braki to jak najbardziej tak ponieważ powoduje to nie dokładne zbieranie materiału i oczywiście to że w momencie gdy palca nie ma to potem ten drugi łapie przy długim sianie hałdę co dodatkowo wpływa na zapychanie się po przez nie równomierne podawanie materiału.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 20:13

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Z moich spostrzezen, pomalu zaczynac bele srodkiem podbieracza, jesli nie idzie poczekac i znow podac troszke materialu i nie ma bata ma isc, podstawa niegrube walki, zwlaszcza w dlugim materiale i wywalcie w koncu grabiarki 7-mki na zlom, kazda karuzelowka grabi lepiej, nie zwija materialu w klebki i prasa ma lzej zaczac bele.
sam nie wierzylem poki nie kupilem takiej, teraz 7-mka stoi w pokrzywach, jeszcze w tym roku nic nie grabila :)

#12 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 20:24

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Dokładnie. Z moich spostrzeżeń jedyna rada to powolne rozpoczynanie beli. Czasem trzeba przystanąć i obserwować czy prasa zaczyna "agresywnie" wciągać materiał. Potem już można gnać.

#13 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:11

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Panowie posprawdzaliście czy poprzedni właściciel nie nabrobił psot?. Np. czy nie macie za krótkich pasów przez co materiał nie może się dostać prawidłowo do komory i dławi się. Niechce mi się wierzyć w cuda zaczynaj powoli albo środkiem itp. Coś musi być nabrojone w komorze albo podbieraku a wcale nie musi się rzucić w oczy

#14 Share Fircyk81

Fircyk81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:26

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Dokładnie , jak pisze Risto. Miałem jd 550 z 90 roku i nigdy ale to przenigdy nie miałem problemów z rozpoczynaniem pokosu czy to siano czy słoma. Nigdy się mi ta prasa nie zapchała.

#15 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 792 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:33

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Ja nie wierzę w cuda "ktoś nabroił, za krótkie pasy itp." Nie zmieniając ustawień prasy, łąka zgrabiona 2-karuzelową Krone - bez problemu. Łąka grabiona 7 - problemy. To samo pole żyta, koszone jednocześnie Bizonem (bez problemu) i NH z chyba 7-metrowym hederem (problemy). Mam 550 3 sezon, robię ok.800 bel rocznie i piszę o wnioskach z własnych obserwacji.

#16 Share Fircyk81

Fircyk81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 22:11

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Ja w sezonie robiłem około 2000 bel, ale fakt znajomy z taką samą już tak nie lata... Dla mojej nie miało znaczenia czy szeroki pokos czy wąski, był tylko inny bieg.

#17 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 07:56

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Pasy są ok, bo ostatnio robiłem jeden. Wałek jest dość gruby.
Ja 7 grabie głównie do samozbierającej, a karuzelą wyłącznie do prasy, ale teraz prasuje u dzierżawcy a on 7 grabi spore wałki bo trawa przerośnięta. W zębach faktycznie są jakieś braki więc tam trzeba troche popracować..

#18 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 07:58

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Zmniejsz trochę zgniot tak do połowy skali zegara w trakcie pracy, wjeżdżaj powoli w pokos na dość wysokich obrotach, a miękki rdzeń to masz na pewno, spójrz na zegar po zamknięciu klapy strzałka wchodzi trochę na zielone pole a dopiero podczas dalszej pracy dochodzi do ustawionej wartości. Możesz też mieć listwy na wałku rozpoczynającym pozdzierane. Sam posiadam 550 i u mnie głównie jest problem z rozpoczęciem na krótkim słabym sianie lub słomie przy dużym zgniocie.

#19 Share Laszek

Laszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 23:08

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Mam 550 już teraz jest 8 sezon u mnie. Nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu do tego roku. Pierwszą łąke zrobiła bardzo dobrze a później była mała przerwa i na następnych tragedia- nie chciała obracać materiału na początku, jak już obróciła to tylko jechać ile trakor wyciągnie. Ale więcej otwierałem komorę niż zwijałem, nerwy takie że tylko ją spalić. Ale problem rozwiązany i normalnie ręce opadają co było przyczyną bo wszystko inne pozostało bez zmian. Jak brat podczepiał ją to nie podnióśł zaczepu przy traktorze na maxa w górę przez co prasa była lekko pochylona ku dołowi z przodu. Podniesienie zaczepu na otworach o jakieś 3-4cm całkowicie wszystko odmieniło. W moim przypadku wolne lb szybkie wjeźdzanie w pokos lub zgrabiarka karuzelowa albo gwiazdowa nie robi żadnej różnicy. Takie pierdołko a wszystko pier..liło. Jak masz możliwość przy traktorze regulować zaczep w pionie to spróbuj lekko podnieść do góry i powinno być dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 07:58

JD 550 zapycha się przy wjeździe w pokos Ważne są te listwy na wałku rozpoczynającym i nóż czyszczący na tym wałku, u mnie w 590 po ustawieniu szczeliny miedzy tym wałkiem a nożem na grubość kartki papieru problem minął. Wczesniej ten nóż był lekko zgięty na środku i działo się podobnie (prasa z rotorem).