Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziury w eternicie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 13:13

Dziury w eternicie Witam,
posiadam starą szopę z lat 80 i podczas zeszłej zimy zauważyłem wiele malych dziur w dachu z eternitu. Próbowałem pianką montażową oraz silikonem ale raczej to nie dało efektu. Rozbiurka w ciąglu 3 najblizszych lat nie wchodzi w grę a wymiana dachu na blache zapewne doprowadzi ze szopa sie rozsypie. Zna może ktos sposob by to załatac?

pozdrawiam,
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziury w eternicie Dzisiaj, 21:21
  •  

#2 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 13:39

Dziury w eternicie Ja w takich przypadkach wymieniam uszkodzone eternity na drugie,cale. A jak szopa nie za wysoka i stroma to kazdy sobie z tym poradzi.

#3 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 13 czerwiec 2014 - 14:15

Dziury w eternicie Ja kupowałem takie specjalne taśmy które się przylepia na wierzch i zdaje egzamin :P
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Agricole

Agricole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 16:02

Dziury w eternicie Dopóki te dziury nie zaczną scalać się w większe, albo powstaną podłużne rysy to można próbować lepić. Na myśli mi przychodzi by spróbować cementem, przecież eternit zawiera go w sobie. Kwestia tylko techniki, bo z zewnątrz będzie wyglądać dziwnie, zaś od środka ciężko będzie miało się przyczepić. Może jeszcze sama farba dała by radę pozalepiać dziurki, jeśli nie są wielkości monety. Cokolwiek będziesz robił pamiętaj o masce, im starszy etenit tym bardziej pyli mikrowłóknami ;)

#5 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 17:46

Dziury w eternicie mam łąke przy rzece,moze ktoś wie w jakiej odległości od rzeki mogę kopac zwirownie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:40

Dziury w eternicie Wypełnianie pianka czy czymkolwiek dziur w eternicie mija się z celem,po prostu wymień uszkodzone na nowe i będziesz miał wieszą pewnosc że wytrzymają dłuzszy czas. A tak na marginesie to zalecam też zmianę całego dachu.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

#7 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:33

Dziury w eternicie Autor tematu pisał że wymiana dachu nie wchodzi w grę, u mnie silikon zdawał zawsze egzamin, jest nawet taki specjalny do tego celu. Po zastygnięciu daje efekt czarnej lekko rozciągliwej gumy co bardzo dobrze przytwierdza sie do powierzchni

#8 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 15:17

Dziury w eternicie Ja podtrzymuje swoje zdanie,że silikon i inne specyfiki są tylko czasowym rozwiązaniem,po kadej zimie problem będzie się powtarzał,czy jeszcze gorzej po gradobiciu.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 18:18

Dziury w eternicie Dzieki za propozycje. Kupilem silikon i zakleilem te najgorsze dziury i narazie jest ok. Wazne zeby przetrwalo jeszcze z 5lat bo zamierzam powiekszac obore i szopa w takim przypadku pojdzie w rozbiorke.