Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie zmierzyć ciśnienie MF3080

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 06:26

Gdzie zmierzyć ciśnienie MF3080 Witam.
Czy miejsca zaznaczone na niebiesko na zdjęciu to złącza w których można zmierzyć ciśnienie na niskim i wysokim obwodzie?http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2eaeea43eb808eca.html

Jeśli tak jakie powinny być to wartości? Spotkałem się że wysokie ciśnienie można zmierzyć z tyłu na gnieździe hydrauliki a niskie wkręcając zegar w miejsce czujnika ciśnienia oleju hydraulicznego, ale nie wiem ile w tym prawdy. Prosze o podpowiedzi bo chyba mam słabą pompę, szczególnie tą część od niskiego ciśnienia na wspomaganie, biegi itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gdzie zmierzyć ciśnienie MF3080 Dzisiaj, 04:59
  •  

#2 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 08:09

Gdzie zmierzyć ciśnienie MF3080 Tak miejsca na niebiesko to złączki do mierzenia ciś. pierwszego i drugiego stopnia pompy, to na dole jest od wspomagania i całego układu niskiego ciś. u góry to podnośnik, hydraulika zew. i hamulec na przyczepę. Podczas pomiaru trzeba wywołać obciążenie czyli uruchomić gniazdo hydrauliki a do II stopnia skręcić koła na max i trzymać.
1 to czujnik zapchanego filtra oleju (kontrolka na pulpicie)
2 to czujnik obrotów
3 to czujnik niskiego ciś. w niskim obwodzie (kontrolka na pulpicie)
U siebie mam akurat zdjętą pokrywę i mam to dobrze obczajone (jestem w trakcie wymiany pompy)

Edytowany przez ptaszyna, 13 czerwiec 2014 - 08:13.

#3 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 12:47

Gdzie zmierzyć ciśnienie MF3080 A jakie powinno pokazywać ciśnienie na obu obwodach? Na wysokim wiem, że coś około 170 bar, a na niskim ok 17? Czy to prawdziwe dane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 13 czerwiec 2014 - 19:08

Gdzie zmierzyć ciśnienie MF3080 A kontrolka na pulpicie od niskiego ciśnienia to ta czerwona z dwiema kroplami i zębatką bo jak grzebałem przy elektrozaworach i złożyłem wszystko to co jakiś czas zapalała mi się podczas jazdy z włączonym przekaźnikiem (oprysk) a wszystkie oleje są ok i nie wiem z którego to czujnika sygnał daje na kontrolkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:08

Gdzie zmierzyć ciśnienie MF3080 Ponawiam pytanie o wartości ciśnienia badane w miejscach które zaznaczyłem na zdjęciu.