Zaloguj się, aby obserwować  
Hrycu

Pomoc w montażu lamp z C330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hrycu    2

Witam. Ostatnio w lesie rozbiłem szkło reflektora z przodu w swoim T25. Chciałem dokupić szkło niestety nie mieli więc kupiłem komplet lamp ale od C330. Kupiłem komplet ponieważ miałem lampa prawa była inna od lewej. Po zamontowaniu lamp świecą prawidłowo. Problem tkwi w ich położeniu mianowicie są pod dużum kontem do środka i źle to wizualnie wygląda. Czy trzeba coś wycinać w masce jakieś większe otwory by lampy były bardziej na wprost????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja mam takie, wywierciłem mowy otwór w masce powyżej miejsca orginalnego i jest git.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Oj sory powyżej otworu w tym pasku wybrzuszonym. Normalnie wiertłem i wiertarką elektryczną ręczną. Od lampy większa podkładka od nakrętki sprężysta. Fotki nie wstawię bo piszę z telefonu a wersja mobilna uboga, a wersja orginalna to walka z reklamami że telefon nie zawsze z nimi radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Weź kawałek rurki,wytnij kawałek zaznaczony na czerwono i przykręć.Gwintu jest na tyle dużo że ci wystarczy a kąt cięcia to już sam ustalisz tak żeby lampy nie miały zeza.Miałem tak przez wiele lat z lampami od C 330.Teraz Kupiłem lampy od zetora,nawet nie wiem z jakiego modelu bo były bez opakowania ale już nie ma tego problemu że krzywo świecą.Są zrobione w taki sam sposób jak oryginalne od władka.

post-42704-0-04200100-1402584490_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Do oryginalnych lamp T25 (ruskich nie DDR) pasuje ramka ze szklem od lamp Ursusa, trzeba chyba tylko male wyciecie na zabek zobic. A w tych lampach plastikach, mozesz dorobic w obudowie, tam gdzie jest ta wielka sruba wyciac kawalek dalej ten rowek do regulacji i lampy beda prosto.

 

z ktorego roku T25?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Z 1985. Dzisiaj ani jutro nie mam za bardzo czasu się z tym bawić, ale w poniedziałek coś zacznę kombinować by było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

To pewnie już wersja z większymi otworami w masce na lampy i z postojówkami w reflektorach.

Te starsze miały gorzej, bo były mniejsze otwory do mocowania reflektorów przednich.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Mój Władek jest z 1980r i ja mam zamontowane lampy polskie już około 20 lat i jakoś nic nie musiałem przerabiać, tylko przykręciłem w te same otwory i jest git. Może zrobię fotki jak to wygląda i wrzucę później.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio też zmieniałem reflektory w przodzie .

Kupiłem lampy Wesem od ursusa C-330 C-360 i pochodne lampy plastikowe więc wyciąłem kawałek tego plastiku z lamp by śruba mocująca zachodziła dalej i jest elegancko dodatkowo założyłem żarówki H4 całość wygląda tak http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/508222-t-25a/

Oryginalne lampy były montowane od Uaza samochodu można kupić do nich lustra na allegro . http://allegro.pl/wklad-reflektora-uaz-h4-z-podswietleniem-i4304257700.html

Ja mam w planie kupić i odnowić oryginalne reflektory i założyć z powrotem Pozdrawiam .


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

A nie wiesz przypadkiem, czy do lamp produkcji DDR (NRD) sa dostepne wklady?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Tak wygląda to w moim Władku z 1980 r.

post-21487-0-64170500-1402847470_thumb.jpg

post-21487-0-29856400-1402847636_thumb.jpg

post-21487-0-97049000-1402847647_thumb.jpg


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Swietnie to wyglada z nowymi elementami optycznymi :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

A nie wiesz przypadkiem, czy do lamp produkcji DDR (NRD) sa dostepne wklady?

Też szukam wkładów do lamp DDR-owskich, mają mniejszą średnicę elementów, ma ktoś namiar lub od czego pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez ursusc335m
      Witam kupię Ursusa C 330 z opłatami zarejestrowanego. Cena jaka mnie interesuje +-10000 zł. Rocznik obojętnie. Województwo podlaskie okolice Augustowa. 
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj