Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność produkcji warzyw

136 odpowiedzi na ten temat

#61 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 18 styczeń 2016 - 23:00

tak, na giełdach internetowych są różne ogłoszenia co do warzyw , sam je przeglądam , ale nie tylko oferty tirowe , każdy tam może klienta znaleźć , tylko trzeba być na czasie i obserwować , bo się pokazuje ogłoszenie i zaraz może byc po nim bo znajdzie się kontrahent

No dokladnie właśnie o tym mówię.Niestety niektórzy rolnicy uwierzyli w giełdy ryneczki i twierdza ze inaczej się nieda i koniec.Ja też zwłaszcza pod koniec sezonu tak okolo konca kwietnia niemam juz całych aut towaru i razem z innymi się zmawiamy i sprzedajemy.A giełdy to ja odwiedzam tylko gdy jest sezon na młodego ziemniaka z pod okrywy.

Edytowany przez marti1980, 18 styczeń 2016 - 23:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność produkcji warzyw Dzisiaj, 05:30
  •  

#62 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 18 styczeń 2016 - 23:03

Słyszałem że na Gdyni południowcy psują cenę i sprzedają najtaniej byle ilość szła ale za ile tam muszą kupować to ja nie wiem i nie chcę wiedzieć żeby się nie załamywać. A ty kolego masz pewnie kupę hektarów i idziesz w ilość a kolega ma może kilka hektarów to on ma inne spojrzenie na taką sprzedaż.

#63 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 06:46

KUPNO z 2016-01-19 05:23   treść ogłoszenia: 
Kupię kapustę białą do kwaszenia 12 ton tygodniowo.Odbieram własnym transportem płacę od ręki. ogłoszeniodawca:  . adres:  warszawa województwo/region:  mazowieckie telefon:  662 888 000

To jest jedno z ogłoszeń juz dzisiejszych , :),  no wiadomo trzeba walczyć o cenę , nie którzy są nie poważni ale są też normalni kupcy z którymi można dojść do porozumienia 

Edytowany przez Tomek42, 19 styczeń 2016 - 06:46.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 06:57

Słyszałem że na Gdyni południowcy psują cenę i sprzedają najtaniej byle ilość szła ale za ile tam muszą kupować to ja nie wiem i nie chcę wiedzieć żeby się nie załamywać. A ty kolego masz pewnie kupę hektarów i idziesz w ilość a kolega ma może kilka hektarów to on ma inne spojrzenie na taką sprzedaż.

No troche mam ale znów jakimś wielkim obszarnikiem nie jestem.Chodzilo mi raczej oto ze giełdy i kontraktacja do przetwórni ktora niemal zawsze chce kogoś wy...... To nie jedyna droga i można pomyśleć jak ominąć choćby jednego pośrednika.

#65 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 09:32

Te ogłoszenia też przeglądam i tak jak mówilem był rok nieurodzaju i szukają sami, a jak jest normalny rok, gdzie obrodzi warzyw to nikt nie szuka, a czasami nie oplaca się zbierać bo koszt zbioru większy jak ze sprzedaży i skoro robisz warzywa dłuższy czas to na pewno to wiesz.

Jeśli dajesz handlarzom na markety to w ogóle współczuje Twojej ceny bo w markecie przecież warzywa za bezcen przeważnie (pomijam tamten rok ze względu na susze) więc to Ty masz dodatkowych pośredników. W sezonie zrobie ci zdjęcie giełdy w Gdyni i zobaczysz ile tam tirów i z jakimi rejestracjami (wszystko południe) i sprzedają za bezcen psując cene jak kolega wyżej napisał.

Więc ja nie wiem za ile na południu produkują te warzywa...

#66 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 11:12

Opłacalność produkcji warzyw Każdy ma swój punkt widzenia.Mnie się opłaca a kto i co robi z moimi produktami dalej to mnie kompletnie nie interesuje.Idąc twojm tokiem myślenia to musial bym sam wozić ziemniaki do Rumuni bo skoro opłaca się tu ponie przyjechać to ile oni natym zarabiają ze to się opłaci.Dalsza dyskusja jest bezcelowa bo każdy i tak będzie się trzymal swojego punktu widzenia.

#67 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 11:48

@john175 ciagle sie czepiasz tej suszy przeciez ktoś kto jest na stawiony na taką produkcje warzyw to zapewne ma studnie głebinową pompę i deszczownie i mu susza nie straszna, bunajmniej jest tak w mojej okolicy czepiasz sie ciagle tych z południa ze Ci cenę zaniżaja skoro im sie opłaca taniej wyprodukowac i sprzedac to ich spawa ważne że na tym zarabiaja myśle że w dzisiejszych czasach przy internecie i telefonach i rozwinietym transporcie to kazdy zna ceny z całej polski  

ZETOR TEAM

#68 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 12:29

Mi nie zaniżają, bo groszku i tak nie przywożą do nas ( za długi czas od zbioru do sprzedaży) więc mi to zwisa po ile sprzedają reszte. Ale widze po sąsiadach. Mówisz deszczownie - tak ale to też koszty i nie każdy ma. Może macie (na południu) tańsze koszty zatrudnienia? U nas np. za godzine pracy płaci się 8 zł ludziom a u Was?. Cena jest zmienna z godziny na godzine w tej branży.

#69 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 13:04

Opłacalność produkcji warzyw A Ja na jesień placilem 10zl przy kapuście i wydawalo mi się ze to tanio.Mam tez nawadnianie i jakoś na swoje wychodzę.Ale tobie Jony wodze ze cos nie wychodzi i szukasz dziury w całym.Ja wiem ze nie każdy ma równe warunki ale ty płaczesz jak to reszta kraju cie gnębi

#70 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 13:15

Powtarzam mnie nie gnębi bo mam inne warzywa niż południe tylko widze co jest na rynku. To jak płacicie po 10 zł /godz. to w ogóle podziwiam że wychodzicie na swoim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 13:35

Opłacalność produkcji warzyw Poprostu niema ludzi do pracy.Za 8zl to co najwyżej do owijania pekinki w przechowalni mogą przyjść.

#72 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 17:15

ja też płacę 10, w przyszłym roku przy ciężkich pracach myślę płacić 11, 

może wy gdzieś indziej popełniacie błąd skoro wam się nie za bardzo opłaci produkcja, 

ja robię na przemysł i prócz marchwi nie zdarzył się jeszcze sezon abym dołożył do produkcji 

#73 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 18:20

I po co płacić 11 zł właśnie tacy ludzie są najgorsi bo jak dasz raz to już nie opuścisz. Różnica jest taka że Ci co jeżdżą do Gdyni np. z Kalafiorem mają po kilka hektarów i chcą sprzedać towar po dobrej cenie a przyjedzie jakiś PKN co ma 20-30ha sprzedaje po 2 złote gorszej jakości towar a kupiec leci bo tanio kupi bo mieściuchi tak kupi.

Ja sam zwiększam co roku produkcję dlatego rozumiem marti1980 ale ty masz inne myślenie bo ty sprzedajesz towar komuś kto tam sprzeda a John patrzy krzywo bo znowu przyjechali Ci co cenę psują i byle tirów nasprzedawać.

#74 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 19:41

Opłacalność produkcji warzyw Ja akurat mam ESI

Edytowany przez marti1980, 19 styczeń 2016 - 19:42.

#75 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 06:59

Najlepiej jak można płacić na akord jak w truskawce ale nie we wszystkim tak da radę , 

#76 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:10

U mnie akord lub 10 na godzinę ale nie ma co dawać więcej bo wtedy już nie opuścisz tak samo było kiedyś z 5 na 6 z 6 na7 z 8 na 10 na godzinę i dobrze o tym wiecie a w przeciągu całego sezonu to niemała sumka się robi z 1 zł podwyżki

#77 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 10:01

Dokładnie. Tylko każdy chce przyciągnąć ludzi i podwyższa stawki. U nas jeden z Ukrainy ściągnął ludzi to pracy.

#78 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 11:24

U mnie w okolicy 10-12  na godzine ja place 10 i ludzi i tak nie ma,  w tym roku licze tylko na ukraincow.

#79 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 17:52

Do Ukraińców to trzeba by znowu robić jakieś pomieszczenia żeby mieli gdzie spać jeść itd. I to też koszty duże ale chociaż robią , a jakie ruchy mają jak 2 Polaków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 22:36

kiedyś ludzie czekali na prace sezonowe, nawet brali urlopy jak gdzieś pracowali żeby na sezon wpaść i dorobić sobie , teraz jest inaczej , ci co nie robią nigdzie to nie chcą iść bo po co mają robic jak nauczyli się ciągnąć kasę z różnych źródeł , opieka socjalna ,zasiłki itp. mają gdzieś robić , powiem wam szczerze że w Polsce nie biedy i nikt mi nie wmówi że jest , poza małym procentem ludzi którym się w życiu noga powinęła na prawdę to są obiboki i żyjący na koszt innych i Państwa, nie chcą pracować i tyle , tak się przyzwyczaili ,