Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność produkcji warzyw

136 odpowiedzi na ten temat

#41 Share AMS

AMS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 10:01

Witam Panowie :) 

Jestem Świeżak tak ze proszę o wyrozumiałość ;) Wiecie jak to jest z przetwórnia w Kwidzynie , wypłacalność kontraktacja itd ? Chce wejsć w ogórki i pietruszkę od tego roku , początkowo myślałem własnie o wypadach na giełdę ale nie ukrywam ze kontraktacja to kontraktacja , w tym roku moze i juz za późno by było na kontraktacje ale myślę na przyszłość :P A i druga sprawa ile wyciągacie z 0,5 ha pietruchy i 0,5ha ogórków ?? :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność produkcji warzyw Dzisiaj, 07:03
  •  

#42 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 10:34

Skąd jesteś? Napisz na priv to napisze jak jest w Kwidzynie.

#43 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 17 styczeń 2016 - 10:36

Też napiszę na priv.

Edytowany przez Kamil1996, 17 styczeń 2016 - 10:37.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 10:38

Nadzieja- matka głupich :D Nie miej nadziei...

#45 Share pacifiko

pacifiko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 16:29

w tym roku było dobrze ze sprzedażą towarow na giełdzie w Krakowie,, W woj.malopolskom  w tzw zagłębiu warzywniczym jest nadprodukcjia , skupy placa gdy nie ma towaru gdy jest więcej za towar oferują grosze,produkcji trzody nie ma,byl tyton i buraki cukrowe lecz tyton już się nie oplaca a na buraki po sprzedaniu cukrowni w kazmierzy nie ma kontraktacji i zbytu.w mojej miejscowości na rolii pozostalo 5 młodych reszte ciagna rodzice a młodzi pracują w miescie.niestety według mnie za pare lat role w moim rejonie będą uprawac ludzie po 50 bo dla młodych będzie to nie opłacalne . 

#46 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 16:43

W sumie kolego warzywom daje dwa lata i bedzie sytuacja jak ze świniami, mlekiem, burakami każdy idzie w warzywa bo coś jeszcze można wycisnąć ale jeszcze troche i nie będzie sie dało z tego rodziny utrzymać a sadzić po 20 hektarów też nie będziesz bo nie ma szans żeby to w rodzinie przerobić

#47 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 17 styczeń 2016 - 21:01

Opłacalność produkcji warzyw Ja sadze warzywa ale tylko na duży hurt.O ryneczkach i giełdach nawet nie myślę.Jak masz bawić się w ryneczki to daj sobie spokój.W tym interesie zdążają się doly ito spore dlatego musisz miec różnorodność inaczej trafisz na slaby rok i po tobie.Niemniej życzę powodzenia.

#48 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 21:20

Witam Panowie :)

Jestem Świeżak tak ze proszę o wyrozumiałość ;) Wiecie jak to jest z przetwórnia w Kwidzynie , wypłacalność kontraktacja itd ? Chce wejsć w ogórki i pietruszkę od tego roku , początkowo myślałem własnie o wypadach na giełdę ale nie ukrywam ze kontraktacja to kontraktacja , w tym roku moze i juz za późno by było na kontraktacje ale myślę na przyszłość :P A i druga sprawa ile wyciągacie z 0,5 ha pietruchy i 0,5ha ogórków ?? :)

Kolego a co Ci daja w dzisiejszych czasach umowy one tylko dbaja o interesy przetwórni ceny w umowie nikt Ci nie zagwarantuje tylko napisze ze cena bedzie rynkowa (albo dadzą jakaś cene minimalną) jak bedzie na rynku 0,10zł za 1kg to Ci tyle zapłaca jak bedzie po 1zł za kg to po tyle Ci zapłacą a jak sie urodzi i bedzie za dużo towaru to i tak Ci nie odbiorą ze wzgledu na jakośc lub coś tam wymyśla alpbo na drugą klase przyjma za bezcen zawsze laborantka sie do czegos przyczepi a jak bedzie nie urodzaj to Cie beda karami umownymi straszyć zebyś im towar oddał 

ZETOR TEAM

#49 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 21:35

marti1980 co masz na myśli "duży hurt"? Dajesz na markety czy na przetwórnie?

#50 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 07:46

marti1980 co masz na myśli "duży hurt"? Dajesz na markety czy na przetwórnie?

Duży hurt tzn ilości TIR-owe częściowo na market a częściowo na przetwórstwo.Inna rozmowa jest z klientem ja zaladujesz cale auto a inna jak masz 5-10ton.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 17:40

Zależy czego 5-10 ton.

#52 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 17:48

Kto ci w dzisiejszych czasach kupi tira marchwi, pietruszki, buraczka na raz? Zakłady przetwórcze nie jeźdźą i szukają tylko trzeba do nich iść samemu...

#53 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 18:10

No jest tak, tak samo do nas sprowadzają np. czosnek z Hiszpanii w ilościach tirowych go tam skupują i walą na Polskę,   tak i u nas kto ma takie kontakty to goni w takich ilosciach warzywa czy inne artykuły ,i leci to np. do Ukrainy , juz handlarze wiedzą gdzie pchać towar a jak mają ładunek w jednym miejscu to im taniej wychodzi niż jeżdzić po Polsce i brać po 2 tony od każdego , 

#54 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 18:47

Kto ci w dzisiejszych czasach kupi tira marchwi, pietruszki, buraczka na raz? Zakłady przetwórcze nie jeźdźą i szukają tylko trzeba do nich iść samemu...

Bo sklepikarze czy handlarze wiedzą że i tak rolnik musi sprzedać i im nie podskoczy bo teraz są czasy że nie każdy sprzeda a kiedyś każdy ile miał tyle sprzedał i to były czasy że pieniądz miał wartość.

#55 Share pacifiko

pacifiko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 18:49

jest armia urzednikow ,a nie ma nikogo z kto by rynek regulował.

#56 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 20:07

Jest wolny rynek więc co tu regulować?

#57 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 20:21

Opłacalność produkcji warzyw Ja niewiem ale my chyba mieszkamy w dwóch innych krajach.7 stycznia poszly 22tony selera 14 stycznia cale auto kapusty czerwonej.Gospodaruje od 18 lat i zadko mialem problemy ze zbytem ilości TIR-owych nie mowie tu o cenie bo z tym bywa różnie.Gdybym miał auto pietruszki to Agrosad albo Środa wielkopolska juz dawno by go lykly.Panowie ja niewiem jak to wygląda uwas ale kolomnoe Tiry jada caly czas wiec nie jestem wyjątkiem.Poza tym jak niema się samemu tyle towaru to trzeba skrzyknąć się w kilku zaoferować przynajmniej te 22tony o klijent się zawsze znajdzie.

#58 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:09

No tak tamten rok susza i warzyw nie było to jest zbyt. He od was kupują ilości tirowe i wożą do nas do trójmiasta... więc jak tanio muszą u was (na południu) kupować, że handlarzom opłaca się przywieźć tutaj i sprzedać dalej następnym handlarzom...?

Poza tym sadzisz np. ten seler ale nigdy nie wiesz czy na bank sprzedasz bo nie masz kontraktacji...

I jak znajdujesz takich klientów po 22 tony...?

#59 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:39

No tak tamten rok susza i warzyw nie było to jest zbyt. He od was kupują ilości tirowe i wożą do nas do trójmiasta... więc jak tanio muszą u was (na południu) kupować, że handlarzom opłaca się przywieźć tutaj i sprzedać dalej następnym handlarzom...?
Poza tym sadzisz np. ten seler ale nigdy nie wiesz czy na bank sprzedasz bo nie masz kontraktacji...
I jak znajdujesz takich klientów po 22 tony...?

Tak ty jednak żyjesz w innym kraju.Kto normalny ląduje tira towaru i jedzie na jakieś giełdy żeby sprzedać to jakimś handlarzom.Ten towar zazwyczaj jedzie na markety lub hurtownie.Klijentow to ja mam od lat a tak ogólnie to jest cos takiego giełdy internetowe.Nigdy niczego nie kontraktowalem.Podejscie do tematu masz ciężkie co mnie to obchodzi kto będzie zarabial na moim towarze grunt żeby mnie cena pasowala.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:48

tak, na giełdach internetowych  są różne ogłoszenia co do warzyw , sam je przeglądam , ale nie tylko oferty tirowe , każdy tam może klienta znaleźć , tylko trzeba być na czasie i obserwować , bo się pokazuje ogłoszenie i zaraz może byc po nim bo znajdzie się kontrahent