kmwtw87

Opłacalność produkcji warzyw

Polecane posty

marti1980    31

Jasne że da się zarobić tylko że trochę trzeba będzie się nalatac.Musisz tak planować żeby przynajmniej z niektórych pól zbierać 2 razy.I do tego z 5tuneli i sobie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Zacznij od dwóch tuneli i pomalu dokladaj następne. Kupuj rurki gietarke kogoś do spawania i naprzód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Panowie zostało mi z pół hektara ziemi i trochę włókniny. Co by tu zasadzić/zasiać. Mam sadzonkę bobu, będę miał fasolkę szparagową trochę koperku i natki, kapustę z rosady Tak myślę co by tu jeszcze dokoptować aby dopełnić auto na giełde. Najlepiej coś co można przyspieszyć uprawe bo tylko wtedy widać zyski. Mam tez tunele ale na sadzonki to już za późno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Słyszy się, że marchwi jest 3x tyle co w tamtym roku, pietruszki 2x tyle, kapustnych 2x tyle, ogólnie wszytkiego 2-3x tyle. To czego jest mniej skoro wszystkiego jest wiecej? Zbóż mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Nowe techniki upraw-piętrowo! Wydajności kilkukrotnie większa niż standardowo-sprawdzone!!;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Skoro część zbóż i rzepaków wymarzła to nie będą przesiewać tylko posieją warzywa żeby zrobić biznes życia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Panowie czas pokaże koledze wymarzl rzepak to będzie qq lub jęczmień. Co do warzyw to czas i pogoda zweryfikuje, ale marchwi będzie Max liczą na embargo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
    • Przez nowak28011997
      Witam w zeszłym roku- będąc w trzeciej klasie technikum- startowałem w olimpiadzie wiedzy i umiejętności rolniczych w bloku produkcja roslinna, przygotowywany przez nauczycielkę produkcji roślinnej. W tym roku też zostałem wytypowany do tego konkursu jednak z powodu zwolnienia nauczycielki zostałem bez materiałów do przygotowań. Czy wie ktoś gdziemożna znaleźć testy i zadania praktyczne z wcześniejszych lat. W internecie jakoś nie mogę tego znaleźć. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał link lub w inny sposób pomógł w uzyskaniu materiałów do przygotowań.
    • Przez agrofoto
      Ten wątek poświęcony jest tematom związanym z produkcją i opłacalnością uprawy warzyw. Jakie warzywa uprawiacie? Które z nich przynoszą Wam konkretne zyski, a które straty? 
      Zapraszamy do dyskusji 
    • Przez Blueberry
      Witam Serdecznie
       
      Potrzebuję fachowej pomocy kolegów ekspertów którzy posiadają/posiadali kombajn EM11.
      Kombajn pracuje u mnie pierwszy sezon, został całkowicie odremontowany. Spisuje się on bardzo dobrze poza jednym drobnym mankamentem. Podczas pracy dość mocno uszkadza marchew, są to w większości zadrapania, jednak taka marchew nie nadaje się już do sprzedaży. Kombajn został wyprodukowany w roku 1980 i z tego co mi wiadomo noże tnące od tamtej pory nie były wymieniane(widoczne są na nich też ślady spawania). Bardzo bym prosił o podpowiedź czy problemem mogą być w tym przypadku noże tnące(mechanizm odrywający nać) a wymiana ich może pomóc? czy może ten typ tak ma i powinienem pomyśleć o zmianie kombajnu na nowszy? 
      Bardzo proszę o poradę
       
      Serdecznie Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj