Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ukaszNikonowicz

ukaszNikonowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 10:14

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 Witam. Od pewnego czasu mam problem z podawaniem przez prasę siatki do komory. prasa współpracuje z sterownikiem balercontrol. W upalne dni podczas wciśnięcia przycisku do podawania siatki sterownik się wyłącza a pracować trzeba na trybie awaryjnym podawania siatki. nie ma żadnego problemu gdy prasa pracuje w dni chłodniejsze. Dodam jeszcze że podczas gdy sterownik wyłącza się widać że rolka z siatką troszkę się obróci ale wygląda to tak jak by brakowało mocy dla silniczka który nią obraca. Orientuje się ktoś co to moze być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 Dzisiaj, 19:33
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 11 czerwiec 2014 - 15:16

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 Do sprawdzenia napięcia zasilania, oraz wyjście na silnik.

#3 Share jurekakb

jurekakb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 10:07

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 U mine występuje podobny problem. Użytkuję prasę rp 445 na sterowniku batercontrol E 3 rok. W tym roku jak zaczynam prasowanie kilka bel zrobię na automacie, pózniej muszę przełączyć na tryb awaryjny ponieważ sterownik po uformowaniu beki daje sygnał akustyczny ale nie podaje siatki tylko się restartuje. Był u minie mechanik z agrotechnika i powiedział że to wina albo komputera-tej puszki co znajduje się przy prasie (w prasach rocznik 2011 i 2012 występowały wadliwe komputery i agrotechnik wymieniał je kartonami taka uwaga mechanika) albo złe napięcie z ciągnika. Podłączyłem nowy kabel bezpośrednio z aku ale to nic nie dało. Chyba będzie trzeba wymienić komp-koszt 1200zł

#4 Share ukaszNikonowicz

ukaszNikonowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 08:22

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 Głównie to chodzi o to żeby mozna było w nocy belować na światłach bo jeśli podłączysz tryb awaryjny to takiej możliwości nie będzie. tak pomyślałem żeby pociągnąć bezpośrednio samemu kabel do wtyczki gdzie podłącza się wtyk od trybu awaryjnego podłączyć pod napięcie zamontować włącznik i tanim kosztem by było zrobione. tylko fakt faktem samemu trzeba by było liczyć bele a dość dużo jeżdzę po usługach więc mały problem jest

#5 Share jurekakb

jurekakb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 09:48

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 Z którego roku masz prasę?

#6 Share ukaszNikonowicz

ukaszNikonowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 07:52

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 2012

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jurekakb

jurekakb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 08:59

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 Proponuje Ci zadzwonić do serwisu i podać numer seryjny tej płytki. Trzeba odkrećić czrety wkręty i w środku znajduje się na białej naklejce ten numer. Wiem że lely wymieniała te płytki w ramach akcji serwisowej. Moja niestety sie nie łapie.

#8 Share ukaszNikonowicz

ukaszNikonowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 15:42

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 Mógł byś podać konkretny namiar telefon na ogólnopolski oddział serwisowy czy coś? Na pomoc dilera od którego została zakupiona prasa raczej liczyć nie mogę.

#9 Share marczas

marczas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:33

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 witam! u mnie ten sam problem. welger rp 445 rocznik 2011. komputer restartuje się przy podawaniu siatki. co zrobiliście z tym? bo nie wiem do kogo się odezwać ponieważ diler od którego kupiłem prase teraz handluje MC HALE....

#10 Share jurekakb

jurekakb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 19:55

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 Musisz naciskac serwis dilera. Ja brałem w agrotechniku i po dwóch telefonach i po podaniu numeru seryjnego wymienili na nową płytkę a prasa z 2011 r. Teraz jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysztof898

krzysztof898

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 08:48

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245 Widzę że stały problem z tymi sterownikami Bellarcontrol jest, naprawiłem już kilka takich więc mogę się podjąc ich naprawy. Tel 513411853

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp