Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 312 lsa 91' - smarowanie skrzyni

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adam8211

adam8211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 06:42

Fendt 312 lsa 91' - smarowanie skrzyni Witam. Mam 312 lsa turbomatic z 91 roku. Niedawno pojawił się problem z kontrolką smarowania skrzyni. Zaczynając od najprostszego wymieniłem olej(Total transmission 80W-90 GL5) i filtr. Niestety objaw dalej ten sam, po kilkunastu minutach pracy w dalszym ciągu daje znać o sobie owa kontrolka. Ciśnienie sprawdzone w punkcie zaraz powyżej filtra dało 12 bar przy max obrotach. Czy ktoś doradzi jaki przyjąć kolejny krok w poszukiwaniu usterki i gdzie znajduje się ten czujnik, może to z nim coś nie tak. Mam nadzieje ze jednak nie padła mi pompa smarowania, a jeśli tak to czy konieczne jest rozpołowienie traktora ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 312 lsa 91' - smarowanie skrzyni Dzisiaj, 03:32
  •  

#2 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 07:39

Fendt 312 lsa 91' - smarowanie skrzyni a czy w 611 lsa z 1985 roku też jest jakaś pompka do smatowania skrzyni pod ciśnieniem bo nie mam żadnych kontrolek i nie wiem czy jest smarowana

#3 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 09:08

Fendt 312 lsa 91' - smarowanie skrzyni Przy temperaturze oleju 50°C i obrotach silnika 1000 obr/min. cisnienie powinno wynosic 12-14 bar. Cisnienie nalezy zmiarzyc na wyjsciu pompy i przy filtrze oleju. jesli na wyjsciu z pompy cisnienie jest nizsze mozna sprobowac wymienic sprezynke na zaworze ogranicznikowym.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 11:01

Orientujecie się czy wyrobiona pompa smarowania skrzyni w Fendt Farmer 312 2000 rok może być przyczyną cieknięcia oleju skrzyniowego na sprzęgło i tarczki od womu? Mam ten problem i zastanawiam się czy wymiana uszczelniacza na wałku sprzęgłowym pomoże czy trzeba również wywalić pompe,

#5 Share mosiu

mosiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 09:22

witam podłączam się pod temat, u mnie problem jest następujący:

fendt 312 lsa 92r niskie cisnienie oleju smarowania/sterowania skrzyni po uruchomieniu silnika wartość na manometrze wskazuje około 5 bar przy niskich obrotach silnika, przy wysokich obrotach wzrasta do 15. wszystko przy temp powietrza ok 25-30 stopni C. usterka pojawiła się nagle zimą po uruchomieniu ciągnika na mrozie, czy mogło to spowodować uszkodzenie pompy lub układu smarowania skrzyni? czy da się jakoś zmierzyć pompę w tym ciągniku aby byc pewnym ze to ona na pewno jest uszkodzona? nie chce kupować w ciemno pompy koszt 3000-4000zł  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ignac312las

ignac312las

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2016 - 16:21

Witam chiałbym dołączyć się do tematu w maju kupiłem fenda 312 lsa 90r i do tej pory było wszystko super wczoraj gdy ruszałem usłyszałem zgrzytanie unsure.png

Dzieje sie tak tylko na zającu sprawdzałem na żółwiu nic takiego sie nie dziej czy może to olej w skrzyni którego jest mało czy raczej tarcza sprzęgłowa sad.png

Bardzo prosze o waszą pomocsmile.png