Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozruch starego gospodarstwa

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Doval

Doval

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:30

Rozruch starego gospodarstwa Witam wszystkich.
Od niedawna staram się ruszyć gospodarstwo które stoi nie używane od 10lat. Posiadamy 20ha ziemi, jakieś maszyny jeszcze pozostały po starych gospodarzach (ciągnik Ursus C-360, pług 3 skibowy i 5cio skibowy do podorywki,brony, rotacyjna, siewnik, przyczepa) Budynki w dobrym stanie głownie patyki dla świń ale jest miejsce dla bydła max 10 sztuk, potężna stodoła.
Nie jestem asem od gospodarki ale coś tam wiem na ten temat tylko nie wiem na co się nastawić żeby nie obciążać na początek portfela. Myślałem nad przerobieniem patyków na obory dla krów lub byków ale to są za duże koszta na początek tak mi się wydaje. Myślę nad wpuszczeniem macior do patyków i nastawić się na sprzedaż prosiąt. Gospodarstwo pomieściło by do 20 macior. Inny pomysł na początek obrobić ziemię, sprzedać plony zebrać trochę kasy i pomału wpuszczać bydło. Dodam też że w tej chwili mamy ziemię w dzierżawie oraz dostajemy dotację oraz posiadamy 7 swiń z maciorą.
Czy jest ktoś z was w stanie mi doradzić co zrobić żeby jakoś w miarę prosperować ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozruch starego gospodarstwa Dzisiaj, 21:08
  •  

#2 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:54

Rozruch starego gospodarstwa Uważam że na początek mógłbyś obsiać całość zbożem , zebrać plon i sprzedać. W między czasie przerobić obory na produkcje na którą chcesz się nastawić i pomału budować stado czy to byków czy też trzody.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:38

Rozruch starego gospodarstwa Mam głupie pytanie : o co chodzi z tymi patykami ??? Bo ja z zach-pom i u nas gwary nie ma :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:40

Rozruch starego gospodarstwa Patyki dla swin - czyli kojce w ktorych je zamykasz.

Edytowany przez Darekpol, 10 czerwiec 2014 - 21:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:02

Rozruch starego gospodarstwa pewne jest jedno jesli zaczynasz praktycznie od zera a chcesz z tego zarobić jakieś pieniądze - rób cos czego nie robia inni np strusie czy jakies inne swinki wietnamskie - jesli bym miał zaczac bawic sie w jakas hodowle to na 200% robiłbym cos niespotykanego niekonwencjonalnego

#6 Share Doval

Doval

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 21:27

Rozruch starego gospodarstwa Te nie typowe hodowle wydaje mi się aby narobią kłopotu i dużo pracy. Tu praktycznie wszystko jest tylko czy bardziej będzie dochodowe tylko uprawianie ziemi czy też trzymanie stada?
Ps. Czy na początek mogę się starać o jakieś dodatkowe dotacje oprócz dotacji na uprawę ziemi ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:45

Rozruch starego gospodarstwa W zasadzie szereg niezbędnych informacji masz na forum,wystarczy tylko poszukać i poczytać a juz będziesz wiedział znacznie wiecej. Co do nietypowych hodowli to fakt,że zawsze istnieje jakieś ryzyko,ale bez tego też nic nie osiągniesz. Startując od zera jak najbardziej możesz liczyć na dofinansowanie.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.