Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie.

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2014 - 15:38

http://cdr.gov.pl/po...ezposrednia.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Dzisiaj, 17:24
  •  

#22 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 12:33

A jak mam 0,5 ha ziemniaków i 6 ha zboża oraz 30 szt bydła to w przypadku jak powiem, że ziemniaki i zboże to pasza dla tego bydła bo nigdzie nie sprzedaje to i tak muszę zgłosić to w sanepidzie i będą mnie kontrolować?

#23 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2016 - 13:23

Każdy kto produkuje żywność. Ale nie będą ciebie kontrolować. Nadadzą ci numer. Lepiej to zrobić bo mogą wlepić karę za brak rejestracji. Tak samo w weterynari.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 13:41

Każdy kto produkuje żywność. Ale nie będą ciebie kontrolować. Nadadzą ci numer. Lepiej to zrobić bo mogą wlepić karę za brak rejestracji. Tak samo w weterynari.

Czyli sanepid kontroluje tylko rolników którzy sprzedają płody rolne, a jak zużywają w gospodarstwie to nie? 

#25 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2016 - 13:53

To że zużywa w gospodarstwie to mało istotne. Ważne że produkuje. A kontrolować mogą wszystkich ale tego nie robią jak nie ma potrzeby.

#26 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 18:53

No nie wiem bo u mnie we wsi byli w każdym gospodarstwie  co mają ziemniaki i brali po około 20 ziemniaków do badania na bakterie. Chodzą też po targowiskach i pytają  czy jest numerek sąsiad by beknął ale go jakiś nieznajomy facet który miał numerki i stał koło niego uratował bo powiedział że to jego ziemniaki i dali mu spokój  tak że trzeba się pilnować. Ja jak byłem zarejestrować ziemniaki to  kazali mi przyjść po zasadzeniu bo byłem z miesiąc temu i jeszcze nawet sadzeniaka nie miałem a oni chcieli fakture z zakupu z centrali...

#27 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 18:57

No nie wiem bo u mnie we wsi byli w każdym gospodarstwie  co mają ziemniaki i brali po około 20 ziemniaków do badania na bakterie. Chodzą też po targowiskach i pytają  czy jest numerek sąsiad by beknął ale go jakiś nieznajomy facet który miał numerki i stał koło niego uratował bo powiedział że to jego ziemniaki i dali mu spokój  tak że trzeba się pilnować. Ja jak byłem zarejestrować ziemniaki to  kazali mi przyjść po zasadzeniu bo byłem z miesiąc temu i jeszcze nawet sadzeniaka nie miałem a oni chcieli fakture z zakupu z centrali...

A to nawet jak ktoś ma ziemniaki na swoje potrzeby do pół hektara to musi przepłacać za sadzeniaki z centrali? Nie można kupić od sąsiada albo rozmnażać swoich?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 22:40

No właśnie musisz mieć papierek z centrali że kupiłeś taką a taką odmianę. Ja mam taki papierek choć sadzeniaki wsadzone moje. papier wszystko przyjmie więc podczas kontroli jak coś wykaże wio jadą do centrali nie do mnie. Przepisy się zmieniły i to jeszcze jak. W skupie warzyw już kilka razy pytali mnie czy mam Certyfikat IP wymagania ostre stawiają./

#29 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 kwiecień 2016 - 19:01

A do kiedy to sanepid zajmuje się rolnikami? Od tego jest weterynaria W sumie nie wiem jak z warzywami ale jak ktoś uprawia zboża to sanepidowi przecież nic do tego

#30 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:09

Sanepid odgrywa  bardzo dużą role oczywiście w warzywach choć do końca też nie wiem jak ze zbożami ale ja podać musiałem bo sprzedaje do młyna.

#31 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:12

@Marco82 Rozmawiamy tu o sanepidzie a w Twojej wsi byli inspektorzy z PIORiN i brali po 200 a nie po 20 bulw do badań. Nie ma obowiązku sadzenia materiałem kwalifikowanym, można sadzić własnym, nic się tu nie zmieniło nie czaruj kolegi, a w tym skupie o jaki certyfikat właściwie Cię pytali bo nie czaję?

@maroon Przeczytaj ten temat od początku, dowiesz się wszystkiego, sanepid (jak z resztą każda inna inspekcja) zajmuje się każdym kogo da się choć trochę wydoić, rolnikami też, jak uprawiasz zboża również.

#32 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 21:41

mikad dobrze wyluzuj. Jedziemy zgłaszać uprawę do sanepidu tam o wypełnieniu wniosku dostajemy info  żeby zgłosić się  do PIORiN o rejestrację uprawy. Obowiązku  sadzenia kwalifikatem nie ma ale wtedy jest prawie pewne że przyjedzie kontrola. 200 bulw nie wiem czy do siatki jednorazowej by tyle weszło.....CO do skupu to jeżeli słyszałeś kiedykolwiek o Integrowanej Produkcji to nie wiem w czym masz problem, chyba że nie słyszałeś nigdy co to takiego  to poczytaj jakie korzyści daje  taki Certyfikat.  To są realnie nie jakieś czary, ja jestem zabezpieczony tak że mi mogą naskoczyć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 11:06

No nie wiem bo u mnie we wsi byli w każdym gospodarstwie co mają ziemniaki i brali po około 20 ziemniaków do badania na bakterie. Chodzą też po targowiskach i pytają czy jest numerek sąsiad by beknął ale go jakiś nieznajomy facet który miał numerki i stał koło niego uratował bo powiedział że to jego ziemniaki i dali mu spokój tak że trzeba się pilnować. Ja jak byłem zarejestrować ziemniaki to kazali mi przyjść po zasadzeniu bo byłem z miesiąc temu i jeszcze nawet sadzeniaka nie miałem a oni chcieli fakture z zakupu z centrali...

@Mikad dobrze pisze.

Zyjemy w czasach gdzie gospodarstwo musi/powinno byc zgloszone w ARiMR, ARR,PIORIN,WETERYNARII, SANEPIDZIE

@Marco82 200 bulw w kalibrazu 35-45 wazy ok 12kg
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ