Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie.

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 15:39

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. W związku z nasiloną akcją kontrolną Państwowej Inspekcji Sanitarnej przypominam że każdy kto prowadzi gospodarstwo rolne i zajmuję się produkcją żywności podstawowej (pierwotnej) jest zobowiązany złożyć wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wniosek składa się w powiatowej jednostce tzw sanepidu.
Produkty pierwotne (podstawowe):
- pochodzenia roślinnego - zboża, owoce, warzywa,, zioła, grzyby
- pochodzenia zwierzęcego - jaja, mleko, miód, produkty rybołówstwa
- produkty zbierane w naturalnym środowisku czyli grzyby, jagody, ślimaki.
Za brak wpisu kara do 5 kzł jednak nie mniej niż 1 kzł :(
Z nieoficjalnych wiadomości wiem że na pierwszy ogień pójdą warunki przechowywania produktów oraz warunki sanitarne w miejscu produkcji (kible, umywalki itp)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Dzisiaj, 08:57
  •  

#2 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 16:35

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Czyli jeżeli zwykły Kowalski gospodarujący na średniej krajowej sprzedaje okolicznym konsumentom ziemniaki i jaja od kur wolnowybiegowych to musi złożyć wniosek do sanepidu?

#3 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 17:19

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Każdy kto produkuje cokolwiek na sprzedaż czyli praktycznie wszystkie gospodarstwa. Nie ma znaczenia czy sprzedajesz na targowisku w swojej wsi ziemniaki albo jajka czy zawozisz zboże do skupu. Zwolnione są tylko te które produkują na własne potrzeby czyli konsumują swoją produkcję.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Adam224360

Adam224360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:50

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Jakieś źródło? A co w wypadku jeśli w domu nie ma kibla, ani umywalki a cały "węzeł sanitarny" miesci się w drewnianej budce na obrzeżu działki z serduszkiem w drzwiach? Jeszcze wiele takich domów jest ,zwłaszcza w biedniejszych rejonach Polski.

Edytowany przez Adam224360, 10 czerwiec 2014 - 19:51.

#5 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:36

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Jeśli produkuję mleko i sprzedaję do mleczarni to sanepid ma za przeproszeniem g**no do tego, co najwyżej weterynaria może się bulwersoeać

#6 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:41

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia, art.61, 62, 63, 64. Z tym "węzłem sanitarnym" w drewnianej budce nie przesadzaj mamy w końcu 21 wiek, nie wyobrażam sobie żeby sr** na dworze albo żeby nie było bieżącej wody. Poza tym jeżeli ktoś faktycznie ma takie warunki to raczej nie powinien brać się za produkcję żywności bo chyba nie chciał byś kupować od niego np truskawki.

#7 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:43

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Zgłoś się do sanepidu i zapytaj i później focha strzelaj. Już wcześniej poruszałem ten temat. Każdy musi być złoszony jak nie to kara, w powiacie Kamieńskim już kwietniu rolnicy mieli kontrole i z tego co wiem każdy płacił po 1000.
http://www.agrofoto.pl/forum/topic/55277-kontrola-sankcje/page__st__20

#8 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:50

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Przetrzepią każdego bo wykaz biorą z ARiMR.

#9 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:54

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Zgodnie z art. 63 ust.2 ustawy zatwierdzenie nie jest wymagane jedynie w odniesieniu do:
  • działalności w zakresie dostaw bezpośrednich (np. rolnicy sprzedający swoje nieprzetworzone płody rolne w małych ilościach konsumentowi finalnemu lub lokalnym zakładom detalicznym bezpośrednio zaopatrującym konsumenta końcowego),
to jeden z pu

#10 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:06

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. A jak ja na przykład nie sprzedaje zboża tylko karmie nim świnki które potem wędrują do ubojni to też mam jakieś papiery składać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 28 październik 2014 - 17:21

Witaj Kolego,

Czy taki wpis do rejestru wiąże się (pewnie tak) z kontrolami? Ile w roku takich kontroli można się spodziewać?

Dziś dosyć duży odbiorca zapytał mnie czy mam załatwiony sanepid bo sami mają kontrole i się pytają czy dostawca ziemniaków jest zgłoszony do sanepidu. Byłem w oddziale, wziąłem wniosek i niebawem go złożę. Zastanawiam się tylko z czym taki wpis się wiąże. Czego przy takiej kontroli mogą się przyczepić? Pewnie warunki przechowywania ziemniaków pod względem gryzoni. Czy ja jako producent muszę mieć aktualną książeczkę zdrowia?

#12 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 28 październik 2014 - 18:45

Jeżeli odbiorca Cię wydał to leć czym prędzej z wnioskiem do sanepidu powiedz że nie wiedziłaeś o tym i pewnie nic Ci nie zrobią, ale zrób to zanim oni przyjdą do Ciebie bo wtedy to pozamiatane. Jak ja się rejestrowałem to pani inspektor powiedziała że napewno będą sprawdzać warunki przechowywania i sanitarne ale nie podała dokładnych wytycznych.

#13 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 28 październik 2014 - 22:20

Można taki wniosek wydrukować i wysłać pocztą?

#14 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 17:26

wskażcie mi proszę czy Sanepid dokonuje jakiegoś odbioru bądź kontroli? jak znam życie to zaplecze magazynowe poza zmywalnymi (terakota) ścianami i posadzkami musi posiadać zaplecze socjalne i sanitarne

#15 Share qamil

qamil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Napisany 16 grudzień 2014 - 18:45

według mnie to kolejny skok na kase polskiego rolnika, bo  wszyscy producenci mają się zgłosić, a nie wiadomo jakie warunki trzeba spełniać , co będzie kontrolowane,   ale kary to już z góry są wymyślone.

#16 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 19:03

wskażcie mi proszę czy Sanepid dokonuje jakiegoś odbioru bądź kontroli? jak znam życie to zaplecze magazynowe poza zmywalnymi (terakota) ścianami i posadzkami musi posiadać zaplecze socjalne i sanitarne

Ja nie mialem rzadnego odbioru
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#17 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:28

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Tylko warzywka do sanepidu, reszta jest pod weterynarią tak ku ścisłości.
Info z pierwszej ręki - mam żonę w sanepidzie...

#18 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 20:17

Mikruss niestety nie masz racji; tak jak pisali poprzednicy wszystko co sprzedajesz i jest z tego produkowana zywność jest zaliczane. Dziś sprzedawałem pszenice i na młynie się dowiedziałem ze wogóle cos takiego trzeba, taki to u nas przepływ informacji;/

#19 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 20:31

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie. Przepraszam xźle troche napisałem.
Moze jaśniej będzie tak
Wszystko co jest od zwierząt i ze zwierząt czyli mleko jaja miód i cała reszta należy do wet.
Wszystko co związane z produkcją zbóż warzyw innych roślin itp. należy do sanepidu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 grudzień 2014 - 10:50

wszystkie produkty roślinne? Czy tylko do bezpośredniego spożycia?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke