Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak działa zawór stałociśnieniowy?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 09 czerwiec 2014 - 18:52

Jak działa zawór stałociśnieniowy? Jak w temacie piszę mam pytanie odnośnie zaworu stałociśnieniowego. Otóż mam pięciosekcyjny zawór z elektrozaworami i jak zamykam jedną czy dwie albo trzy sekcje ciśnienie na manometrze rośnie dlaczego tak jest i czy tak być powinno czy zawór stałociśnieniowy nie powinien cały czas trzymać tego samego ciśnienia mimo zamknięcia nawet 4 z 5 sekcji, czy te ciśnienie jest nadal takie samo co przy otwartych pięciu sekcjach a tylko manometr pokazuje wysokie?. Jak to z tym jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak działa zawór stałociśnieniowy? Dzisiaj, 17:32
  •  

#2 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 19:44

Jak działa zawór stałociśnieniowy? Witam, ja tego nie mam ale znajomy ma i wiem ze zawsze ma stale cisn. niezaleznie od ilosci sekcji i obr. wom-u, cozywiscie zeby nie za niskie te obroty.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#3 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 06:13

Jak działa zawór stałociśnieniowy? Żeby tak było trzeba najpierw zawór ustawić na żądane ciśnienie. samo się nie zrobi. :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kolejne eliminacje za nami zobacz »

•  

#4 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 06:19

Jak działa zawór stałociśnieniowy? Ja tu proszę kogoś o wyjaśnienie co i jak a nie jakieś dziwnespekulacje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 06:43

Jak działa zawór stałociśnieniowy? Najlepiej jak byś wstawił zdjęcie zaworu bo są różne ale przeważnie przy każdej sekcji masz pokrętło do regulacji ciśnienia po zamknięciu tej sekcji.
Nalej wody włącz pompę i zamykaj kolejne sekcje i tymi pokrętłami ustawiaj ciśnienie tak aby nie wzrastało po zamknięciu sekcji

#6 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 08:35

Jak działa zawór stałociśnieniowy? 1. Musisz na początku określić jakim ciśnieniem będziesz pryskał. najprościej z odpowiedniej tabeli odczytaj ciśnienie przy określonej prędkości, końcówkach i zakładanej ilości cieczy na ha.
2. Wlej trochę wody do opryskiwacza, uruchom pompę na obrotach na jakich mierzyłeś prędkość i ustaw zaworem cienienie jakie odczytałeś z tabeli.
3. Wyłącz pierwszą sekcje i sprawdź na manometrze jak zmieniło się ciśnienie, jeśli się zmieniło to pokręć pokrętłem na sekcji, którą wyłączyłeś, aż uzyskasz ciśnienie jakie odczytałeś i ustawiłeś na początku.
4. Po ustawieniu 1 sekcji włącz ja ponownie i po kolei ustawiaj kolejne (tak jak pierwszą).
5. Po ustawieniu wszystkich sekcji sprawdź ciśnienie na wszystkich włączonych i ewentualnie skoryguj zaworem do regulacji ciśnienia.
6. Po ustawieniu wszystkich sekcji ciśnienie na manometrze powinno być stałe (nie biorąc pod uwagę chwili po zamknięciu sekcji) niezależnie ile masz włączonych sekcji.
Chyba prościej już nie można.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 17:58

Jak działa zawór stałociśnieniowy? To taki rozdzielacz http://www.agrofoto....4-tad-len-1015/ dzięki za podpowiedź zobaczę czy ogarnę w wolnej chwili

Edytowany przez sznajdik, 10 czerwiec 2014 - 18:00.

Dodaj odpowiedź