Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pas płaski napędu młocarni spada.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 14:36

Pas płaski napędu młocarni spada. Witam.
Zakładam temat w tym dziale gdyż pewnie użytkownicy wielu kombajnów różnych producentów miało z tym problem.Chodzi o starsze kombajny gdzie do napędu młocarni/odrzutnika służył pas płaski.Tak się składa, że naprawiam ze znajomym kombajn Fahr M 66 S i problem polega na tym że pas ściąga na jedna stronę.Rolka napinająca ma regulacje pochylenia,jednak nie mogę znaleźć jej optymalnego położenia:albo pas ściąga na jedną albo na drugą stronę, w zależności w którą stronę przestawię rolkę.
Pytanie: w jaki sposób to wyregulować?? Macie na to jakieś domowe patenty?? Może jakieś wskazówki?? Z góry dzięki wszystkim kombajnistom/mechanikom.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pas płaski napędu młocarni spada. Dzisiaj, 23:34
  •  

#2 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1256 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 15:03

Pas płaski napędu młocarni spada. Rolka raczej nie ma tutaj nic do znaczenia bo miałem podobny problem jak bas był wyciągnięty i nie chciał się dobrze trzymać na kołach. Spróbuj włączać młocarnię ale strasznie powoli tzn naciągaj tą rączkę powoli tak żeby młocarnia zaczynała się powoli bujać i na nie dużych obrotach jak nie spadnie wtedy pas to znaczy że jest tylko i wyłącznie wina pasa. Bo u mnie jak tak robiłem to pas nie spadał ale jak chciałem szybko to pas od razu spadł i postanowiłem kupić pas nowy i problem już się rozwiązał i przestał spadać.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#3 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 16:58

Pas płaski napędu młocarni spada. Prawdopodobnie pas jest stary i ma jeden brzeg (a być może obydwa) lekko wyciągnięty. Wystarczy że na obwodzie będzie to różnica kilku mm. Znam speców którzy smołowali bieżnię pasów i koła. Jest to niedopuszczalne, koła i pas muszą być czyste i lśniące. Nie wiem jakie parametry ma pas o którym piszesz, ale spróbuj przewrócić pas na lewą stronę. W sensie żeby bieżnią była ta strona która teraz jest po zewnętrznej. Nie wiem czy potrafisz sprawdzić osiowość równoległą obydwu kół. Wbrew temu co kolega pisze powyżej - jeśli rolka napinająca nie będzie prawidłowo wyregulowana - będzie zrzucać pas. Jeżeli z tego co napisałem nic nie pomoże - to ..... raczej wina pasa. Młockarnię włączaj tak jak kolega napisał wyżej.

#4 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 17:23

Pas płaski napędu młocarni spada. Tylko,że wcześniej wszystko działało.Kombajn był kupiony w zeszłym sezonie i z tego co wiem przez pewien czas nie pracował,przez co ciężko się włączała młocarnia (zardzewiała oś napinacza). Poza tym rolka miała wybite łożyska i to po ich wymianie pojawił się problem. Oś ramienia rolki była zardzewiała i ramie napinacza nie chciało zejść inaczej jak tylko młotkiem (niestety) więc przypuszczam, że pewnie lekko skrzywiliśmy oś napinacza i stąd problem.
Dziś trochę się jeszcze bawiłem z regulacja rolki i jedyne co osiągnąłem to to że pas zachowywał się stabilnie na niskich obrotach,ale po dodaniu gazu zaczynał się zsuwać tak że chyba progres jest.Jutro spróbuję pomierzyć wzajemne odległości kół pasowych.Zobaczymy co wyjdzie.
Info na gg o PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 09 czerwiec 2014 - 18:49

Pas płaski napędu młocarni spada. Osobiście miałem coś podobnego. Sugerował bym jak kolega wyżej - osiowość równoległa kół i stan paska. Masz problem z elementem widocznym na zdjęcie? http://www.proplanta...S_2700548_3.jpg

#6 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 20:14

Pas płaski napędu młocarni spada. No tak dokładnie o to chodzi.
Info na gg o PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 08:37

Pas płaski napędu młocarni spada. No dobra po robocie.Pas jest w porządku.Trzeba było dokładnie ustawić rolkę w równych odległościach od kół pasowych(trzeba to zmierzyć dosyć dokładnie) i wszystko wróciło do normy.Dokładne ustawienie rolki i silnika względem koła młocarni to podstawa.
Temat do zamknięcia.
Dzięki za podpowiedzi.
Info na gg o PW