Skocz do zawartości

Zdjęcie

john 1550wts

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 12:30

john 1550wts Siema wszystkim, mój problem to klima w 1550, chodzi o to ze nie chodzi:-) gdy w południe temperatura rośnie na termometrach moja klima przestaje mnie ochladzac co skutkuje sauną w kabinie i tak aż do wieczora gdy temp nie spadnie na dworze, proszę o pomoc bo w tr wakacje się ugotujr w twj kabinie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
John Deere 2264

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny John Deere
  • 152000.00 PLN
  • 19 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
john 1550wts Dzisiaj, 22:52
  •  

#2 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 21:12

john 1550wts to samo jest u mnie, serwis sobie nie radzi

#3 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:30

john 1550wts No ale.jest jakieś rozwiązanie tego?

#4 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 23:01

john 1550wts a jak masz ustawiona klime?bo jak jest goraczka a potencjometr jest na maxa na zimno a wiatrak na 1 lub 2 biegu to klima moze po prostu zamarznac tak jest w tych kombajnach.jak by ci klima zamarzala to mozna to latwo sprawdzic gasisz kombajn otwierasz zbiornik tu przy kabinie i na zapalonym zaplonie wlanczasz wentylator z 0 na 1 bieg jezeli usluszysz takie glosne pykniecie to oznacza ze sprzegielko sie zalacza i klima powinna dzialac chyba ze jest wlasnie zamrozona wtedy trzeba calkowicie wylaczyc wentylator zeby sie odmrozila i dobrze codziennie dbac o czystosc chlodnicy

sam mam 1470 i u mnie z klima byl problem od poczatku najpierw w upalne dni zaczela zamarzac a potem wogole niedzialala bo niby gdzies mase gubi komputer i teraz mase mam podpieta jeszcze jedna wszystko okaze sie w te zniwa czy bede mial wkoncu spokoj

a mam do was takie pytanie a wasze klimy tez maja taki gwaltowny przeskok z ogrzewania na chlodzenie?czy stopniowo dodaja chlodu?

#5 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 16:40

john 1550wts nic ci nie pomoze podłączanie dodatkowej masy, miałem to przerabiane nic nie pomogło. Cos inzynierowie w brazyli namodzili w sterowaniu tej klimy w nowszych modelach i tak sie rąbie, podobno w starszych typach nie ma takich problemów, wypowie się jakis uzytkownik starszych modeli? Tylko jak to przeobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:37

john 1550wts mi tez niby serwisant mowil ze w starszych modelach bylo ok.

maskin a tobie zamarzala czy nielonczylo?

bo mi najpierw zamarzala a potem nielonczylo cos w kompie i podlanczyli dodatkowa mase z bezpiecznikiem i klima dziala a tylko wyjme bezpiecznik i odrazu sie rozlancza

#7 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:42

john 1550wts mi słabo chłodziła, przestawiali czujnik w inne miejsce, zmieniali sterownik, dawali drugą masę, coś pogrzebali ze zaczęła dobrze chłodzić czyli normalnie, na wylocie było chyba 9 stopni, wcześniej nie schodziła poniżej 19, lecz niestety zaczęła zamarzać i tak było już do końca. Może za dużo czynnika jest w układzie?

#8 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:38

john 1550wts to jak bylo 19 to ona wcale ci nie chlodzila

a kontrolka wysokiego cisnienia ci sie zapalala?a zamarzala ci w upalne dni czy zawsze?i po ilu godzinach ?

mi zamarzala jak bylo upalnie potem chlodzila a potem niedzialala i podlaczyli mase i znowu dziala tylko na jak dlugo

#9 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:53

john 1550wts No dobra, to.wtakim razie od czego mam zacząć, może powiecie mi gdzie ta druga masę dołożyć, albo jaki czujnik i gdzie go przenieść?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 19:06

john 1550wts klima zamarzała po godzinie w upałach ok 30 stopniowych. Czujnik jest w parowniku. U nie masa jest podłączona obok tej klapy we wnęce zbiornikaco sie wsiada do kabiny. Ale do czego podłączyli tą masę nie wiem.

Dodaj odpowiedź