Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mechanik maszyn rolniczych

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share endriuu

endriuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 16:39

Czy mechanik maszyn rolniczych witam wszystkich, mam takie pytanie czy -moja tesciowa moze przepisac na mnie gospodarstwo ukonczylem szkole o nazwie mechanik maszyn rolniczych, czy ta szkola bedzie uznawana jako szkola rolnicza ,prosze o odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy mechanik maszyn rolniczych Dzisiaj, 00:07
  •  

#2 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 29 styczeń 2008 - 16:45

Czy mechanik maszyn rolniczych jesli mechanizator rolnictwa się liczy jako wykształcenie rolnicze to mechanik penie też - to zależy czy program obejmował jakieś przedmioty zwiazane z rolnictwem - uprawa hodowla czy cos takiego
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#3 Share endriuu

endriuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 16:57

Czy mechanik maszyn rolniczych w tej chwili pracuje,i jestem ubezpieczony ale nie w krusie i nie mialem praktyki w rolnictwie od kilku lat pomagam tesciom a mieszkam od nich okolo 100 kilometrow mam 37 lat i czy ktos by mi mogl jednoznacznie powiedziec czy spelniam kryteria do przejecja gospodarstwa dziekuje wszystkim za pomoc

#4 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2008 - 17:17

Czy mechanik maszyn rolniczych nie jestem pewien na 100% ale chyba nie spełniasz kryteri, z tego wiem ponieważ kiedyś coś tam czytałem gazetę i koleś miał problem bo skoniczył zawke mechanik maszyn rolniczych i teśc albo wuj lub ojciec chciał przepisać gospodarke i nie spełniał wymagań nawet list do ministra pisał rolnictwa. Kiedyś tak ze 2 lata temu to byś spełniał no a że pis i samoobrona rządzili to tak wyrządzili i człowieczyna sam musiał pujsć na jakieś studium. Wiesz rok temu wybierałem sobie szkołe więc to i owo się dowiedziałem.

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 17:28

Czy mechanik maszyn rolniczych aby przejąc gospodarstwo nie trzeba spełniać żadnych kryteriów, natomiast w wypadku ubiegania się o rentę strukturalną przez przekazującego lub korzystając z programu "ułatwianie startu młodym rolnikom" trzeba posiadać wykształcenie rolnicze, zgodnie z październikowym rozporządzeniem dotyczącym tego drugiego działania technik mechanizacji rolnictwa spełnia to wykształcenie rolnicze, umożliwiające otrzymanie grantu

#6 Share endriuu

endriuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 17:33

Czy mechanik maszyn rolniczych chodzi o to aby tesciowa otrzymala rente strukturalna. to co powinnem zrobic moze cos podpowiecie?

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2008 - 20:15

Czy mechanik maszyn rolniczych Najlepiej się przejdź do jakiegoś urzęndu tam ci powiedzą napewno dobrze. :P

#8 Share endriuu

endriuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 21:03

Czy mechanik maszyn rolniczych no tak ale te urzedyyyy, to mowia i tak i tak i czlowiek nic nie wie , wiec moze tu ktos cos powie czekam na posty i dziekuje

#9 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 15:37

Czy mechanik maszyn rolniczych to co maże być zawodówka
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 06 maj 2008 - 18:43

Czy mechanik maszyn rolniczych Mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych nie upoważnia do przepisania gospodarstwa i do 50tys.

#11 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 maj 2008 - 19:07

Czy mechanik maszyn rolniczych Ja mam wykształcenie mechanik elektryk urządzeń rolniczych technikum rolnicze to przy przejęciu nie ma żadnych problemów

#12 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 06 maj 2008 - 19:10

Czy mechanik maszyn rolniczych Ale dziś byłem w rolniku i pytałem to powiedziała że musi być technikum zawodówka nie może być bo się nie dostanie 50tys.

#13 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 maj 2008 - 20:03

Czy mechanik maszyn rolniczych

Ale dziś byłem w rolniku i pytałem to powiedziała że musi być technikum zawodówka nie może być bo się nie dostanie 50tys.

pozwolę sobie zacytować treść rozporządzenia:

"§ 6. 1. Warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. d, uważa się za spełniony, jeżeli osoba fizyczna posiada:
1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe (...)"

#14 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 06 maj 2008 - 21:18

Czy mechanik maszyn rolniczych to już takie po..bane że hu. tam mówią że nie może, tu może

#15 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 08 maj 2008 - 23:34

Czy mechanik maszyn rolniczych do renty strukturalnej wystarczy ci ze masz zawodowe/srednie/wyższe rolnicze,jak masz średnie lub wyższe nie zwiazane z rolnictwem to potrzebny dodatkowo 3-letni staż pracy (opłacony KRUS), a jak zawodowe nie związane z rolnictwem to staż pracy 5 lat. , także jezeli uznają twoje wykształcenie za "rolnicze" to twoja tesciowa ma rente a ty kłopoty ;) , twuu, znaczy się hektary :)

ja mam troche inny problem bo mam wyższe - elektrotechnika - i w lutym 2010 mój ojciec kończy 55 lat i zamierzam przejąc gospodarstwo a on na rentę :), mysle że najrozsądniejszym wyjsciem będzie opłacenie składki KRUS wstecz na 3 lata za okres w którym studiowałem i wtedy spełnie warunki fakt pójdzie troche kasy na raz, bedzie to jakies 4- 5 tys z odsetkami , ale ojcu sie zwróci w pół roku, a gdzie tu jeszcze 10 lat do emeryturki :), przez całe życie robiłem na gospodarstwie i nie widze sensu, chodzić na weekendach do jakiejś zaocznej policealnej, tymbardziej że zamierzam pracować dodatkowo w zawodzie który sie wyuczyłem, co sadzicie o tym wyjściu

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 09 maj 2008 - 07:53

Czy mechanik maszyn rolniczych romantik99 a co z matką ? Ile będzie miec lat?

#17 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 maj 2008 - 12:10

Czy mechanik maszyn rolniczych 54 ale ona pracuje i bedzie dalej pracowac, z resztą gospodarstwo stoi na ojca w całości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 09 maj 2008 - 14:58

Czy mechanik maszyn rolniczych moim zdaniem lepszym wyjściem w przypadku posiadanego już wykształcenia wyższego są studia podyplomowe, może i koszt tego rozwiązania wraz z kosztem alternatywnym utraconego czasu przekroczy wartość 3 letniej składki KRUS, lecz zdobyte w ten sposób wykształcenie (kwalifikacje) może okazać się bardziej cenne