Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz lej nie sieje równo

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share januszsamiec

januszsamiec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:01

Rozsiewacz lej nie sieje równo Witam, posiadam taki rozsiewcz Dodany obrazek. Zrobilem remont, wymiana łożysk,talerza z lopatkami( lopatki orginalnie przykrecane). Mam problem bo rozsiewcz nie sieje w obie strony rowno ( prawa 6 lewa 4). Moje pytanie w którym miejscu powinn byc otwor w leju? Czy moze mysze cos lopatki przestawiac? Prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz lej nie sieje równo Dzisiaj, 17:29
  •  

#2 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:07

Rozsiewacz lej nie sieje równo Wszystkie rozsiewacze nawet te nowsze Motyl co maja ten sam system rozsiewu nie rozsiewają równo tylko na jedna stronę mniej a na drugą więcej ponieważ maja tylko jeden talerz (tak mi sie wydaje) u mnie jest to samo po prostu musisz jechać bliżej tej strony w która słabiej rozsiewa ...

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:29

Rozsiewacz lej nie sieje równo Ja mam ustawiony otwór na max prawo i sypie na lewo i na tył, a potem tak jadę by lewą stroną dosypywało do śladów poprzedniego przejazdu jeżdźąc na okółkę w prawo i jest git jak na taki sprzęt.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:19

Rozsiewacz lej nie sieje równo Witam,należy co drugą łopatkę przestawić aby prędzej puszczała nawóz, jest dużo lepiej ale i tak praktycznie równo nie rozsiewa, ja jeżdżę też na tak zwaną okrętkę (do okoła pola) to jakoś się wmiarę równo rozsieje, i tę dziurę jak kolega wyżej pisze też trzeba na maxa w prawo dać i jest lepiej ;) Pozdrawiam.

#5 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 31 grudzień 2014 - 04:01

Rozsiewacz lej nie sieje równo Hey. Mam takie pytanko. Jak wy to robicie że równo siejecie nawóz lub wykonujecie opryski? Przecież oba te urządzenia nie mają znaczników? Może troche głupie pytanie dla was, ale ja dopiero początkujący w rolnictwie :)

#6 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 07:20

Ależ kolego siewnik ma znaczniki a nazywają się ścieżki technologiczne , to takie dróżki na których nie rośnie zboże :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 07:32

Rozsiewacz lej nie sieje równo Wiem że siewnik ma znaczniki. Mi chodzi o siewnik np.lej lub opryskiwacz :).

#8 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 31 grudzień 2014 - 08:18

No to kolega Konrad Ci napisał, że jak chcesz mieć "znaczniki" to musisz sobie zrobić ścieżki technologiczne już podczas siewu. Wtedy tam nie rośnie zboże i wiesz gdzie masz jechać bez omijaków i nakładek.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7603 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 08:42

He he no właśnie. Jeśli masz pola mało to pozostaje ci nabicie palików przy pierwszym przejeździe po siewie. Potem masz ślady i po nich sypiesz. 

Gdzieś na necie był film z opryskiwaczem ze znacznikami. na końcu każdej lancy był taki jak by dzwonek czy dysza. W nim robiła się piana i co kawałek spadała na pole. Cały przejazd był zaznaczony kupkami piany.

KPK Kumurun Team

#10 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 09:15

Rozsiewacz lej nie sieje równo Można rozstawić "chorągiewki" na krańcach pola i nimi się kierować. Taka metoda sprawdza się zwłaszcza gdy posiadasz maszyny o różnych szerokościach roboczych. Jest przy tym trochę roboty i najlepiej aby była dodatkowa osoba,która będzie korygować kurs maszyny zwłaszcza przy długich kawałkach.
Jednak jeśli masz na polu wzniesienia, takie że nie widać krańca pola to tylko ścieżki technologiczne Ciebie ratuja lub wynalazki takie jak wspomniany wyżej "pieniący się" rozpylacz.

Kiedys chodziło mi po głowie wykorzystanie lasera do wyznaczania ścieżki przejazdu ciągnika z rozsiewaczem/opryskiwaczem aale wątpię czy to jest warte zacahodu...

Edytowany przez zaq1987, 31 grudzień 2014 - 11:39.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#11 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 10:51

Dobra dzięki na info i sposoby na równomierne sianie i pryskanie  :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 15:59

mój sposób to co drugą łopatke w lejku na skrajny otwór :pierwsza i trzecia na 1, a druga i czwarta na 3 (mój ma 3 otwory do regulacji). szału nie ma i tak jadę do okoła.

ja nie mam znaczników i na czuja jadę w miarę to jakoś odmierzę krokami i jest git 10ha to da się przeżyć.

bardziej mnie denerwuje lejek i podpasować go pod opryskiwacz 12m. jak miałem 10 metrowy to było jeszcze do zniesienia

Dodaj odpowiedź