adrianlukaszlagoda

Koszt robocizny za naprawę skrzyni biegów

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystko zależy od mechanika. Wezmie ile będzie chciał ,to nie czasy PRLu ,że wszędzie ceny były takie same.Teraz każdy bierze ile mu się podoba.Za 300 zł nie wiem czy ktoś się podejmie remontu.U mnie w rejonie nie znajdę takiego.Trzeba iść do mechanika i się po prostu zapytać,każdy ma swój cennik. Najlepszą odpowiedz otrzymasz wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

z jakiego wojewodztwa? jestem mechanikiem takze z wyksztalcenia.U siebie calutka skrzynie rozbieralem w 360 i u ludzi w c330. mam jeszcze caly katalog sklepowy czesci.

mechanicy potrafia wziasc od 500zl<w gore jesli tylko skrzynia i kropka to w 500zl okolo sama robocizna. czesto dochodzi most hamulce,sprzeglo pompa d*perele itd.

 

do robocizny dochodzi czesto most, nie raz tylko ustawienie,ale ustawienie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

300 hehe nie chciał bym mechanika za takie grosze. Zrobić dokładnie transmisję -most i skrzynia to 3 dni roboty dla 2 ludzi. Mechanik musi być najedzony i wypoczęty wtedy robi dobrze. I trzeźwy ale mechanik przeważnie jet, gorzej jak się trafi fachowiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

To ja was pocieszę. Mam mechanika który całe życie robił w POMIE i za remont skrzyni biegów w MTZ 82 ( wszystkie łożyska w skrzyni i tylnym moście , wymiana tarcz hamulcowych, w skrzyni 4 koła wymienione) 3 dni roboty we dwóch bez obiadów i nawet piwa nie pije - wziął 300 zł. Mechanik jest za***iście dokładny. Tak że tanio nie oznacza źle. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Oczywiscie z pomoca gospodarza,(w sensie rozczepiania,przytrzymania,)500<w gore a bez pomocy gospodarza nie mam pojecia,minimum 700zl(dwie dniowki pomocnika)

 

To ja was pocieszę. Mam mechanika który całe życie robił w POMIE i za remont skrzyni biegów w MTZ 82 ( wszystkie łożyska w skrzyni i tylnym moście , wymiana tarcz hamulcowych, w skrzyni 4 koła wymienione) 3 dni roboty we dwóch bez obiadów i nawet piwa nie pije - wziął 300 zł. Mechanik jest za***iście dokładny. Tak że tanio nie oznacza źle. :D

 

nie wierze, mechanik bierze jakies 150zl-200zl dniowki.a tu we dwoch 3 dni? to po 50zl dniowki? Niemozliwe :huh:

 

moze jakies 5-7 lat temu?

 

zjesc trzeba powiedzmy 15zl jedzenie na caly dzien taniutko cos+12zl fajki jak pali,i po dniowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

A kto powiedział że 2 mechaników ? Mechanik i ja do pomocy. A że nie wierzysz to twoja sprawa. Facet nie pije, nie pali jest na emeryturze i sobie dorabia to też inna sprawa. Aha i skrzynia robiona miesiąc temu.

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

to tez inna postac,tak jak samo jak u niektorych wjechanie na warsztat juz policzone w ZŁ :D

Spox,tylko dosugerowalem,jak u nas w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak panowie ile konkretnie mógłbym wziąć za kapitalny remont skrzyni oczywiście z rozjechaniem i poskładaniem + przetestowanie :D

bo słyszałem że to kosz ok 3000zł--4000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

,,moglbym wziac"my piszemy z mechanikiem? tyle to lepiej kupic skrzynie za 2,5 i ukradkiem niepostrzezenie zamienisz i wlozysz zeby gospodarz nie widzial :D i tysiaka masz w kieszeni :o haha

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To ja was pocieszę. Mam mechanika który całe życie robił w POMIE i za remont skrzyni biegów w MTZ 82 ( wszystkie łożyska w skrzyni i tylnym moście , wymiana tarcz hamulcowych, w skrzyni 4 koła wymienione) 3 dni roboty we dwóch bez obiadów i nawet piwa nie pije - wziął 300 zł. Mechanik jest za***iście dokładny. Tak że tanio nie oznacza źle. :D

Tyle się namęczyć,zdrowia stracić za 300zł...

 

 

 

 

Taa wyciągnie złom i wsadzi drugi złom...

 

Zależy na jakich częściach.Ale gdzieś taka kwota wyjdzie.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Tak jak pisał boku, wszystko zależy od mechanika.

U mnie w okolicy jest taki, już emeryt, dawny pracownik i mechanik z PGR, który tak sie zna na rzeczy ze przez słuchawke telefonu juz po objawach jest w stanie w wiekszosci awarii podac przyczyne.

W każdym razie na tej emeryturze nudzi mu sie w domu i jak ktoś z jego znajomych potrzebuje pomocy w remoncie, to przychodzi (oczywiście po odczekanu swojego w kolejce, bo potencjalnych pracodawców ma wiecej niż czasu)

No ale przechodząc do cen, to stwierdził, ze na starośc nie ma dużych potrzeb a emeryture mu państwo płaci, wiec jego zarobki z napraw maja isć na wieczorne piwko i zabawki dla wnuka.

I tym oto sposobem siedział u mnie ostatnio 2 dni po 8 godzin poszerzajac i przerabiając stół do rzepaku i zankasował za to ...250zł

Z wiosny natomiast jak rozłupałemw u1014 skrzynie pośrednią to za 2x po pół dnia na demontaż i montaż wział razem 150.

 

Szkoda ze juz sie starzeje i coraz mniej mus ie chce robić, bo taki mechanik to jak skarb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

To nie mechanik to czysty przypadek że był pgr i ktoś taki został po tej firmie zapomniany przez los na marnej emeryturze. Bo gdyby gość znał moc pieniądza to z taką wiedzą i chęcią zadbał by lepiej o los wnuka nazbierał by na studia, auto, mieszkanie żeby było dzieciakowi lżej. Nie robił by za grosze bo wiedza jest cenna i sporo kosztuje.

Poza tym jak miał bym siedzieć przy mechaniku i mu coś tam pomagać szorować heh niema na to czasu. Mam inne zajęcia w gospodarstwie nie stać mnie aby oszczędzić kilkaset zł na pomoc mechanikowi bo przez ten czas mogę stracić jak zaniedbam lub zarobić o wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

.Może koleś nie ma preferencji do mechaniki i może jest wygodny i nie che się świnić w olejach i smarach.Nie wiadomo jakie on tam lody kręci na gospodarstwie że przez parę godzin zarobi więcej niż by zaoszczędził.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

:) dobre uśmiałem się jak nigdy. Już mi zbrzydło grzebanie w gratach. ty mds hehe :). O preferencjach dyskutował nie będę. Jakie te wasze gospodarki jak przez kilka godzin nie macie na nich kilka set zł. Zaniedbasz stado 1 dzień i kolejny i masz w plecy. A przy mechaniku czas leci szybko. Może jak ktoś jest rolnikiem tylko orze sieje i zbiera.

Tak poza tym gdzie ja jestem pazerny chętnie zapłacę mechanikowi nie mam zamiaru się targować o parę groszy bo wiem jaka to ciężka praca wiele godzin z kluczem nie raz na zimnie, betonie trzeba leżeć i kręcić. Przyjąłem do wiadomości że w życiu nie da się zrobić wszystkiego samemu i niech każdy robi dobrze swoją robotę i będzie za nią dobrze wynagradzany. Pazerny jest ten co chce zapłacić 150 zł za remont skrzyni, silnika a ślepy ten co tyle za to zgodzi się wziąć. Znam takich co za 5 groszy wesz pogonią do warszawy:) a trakto w pół co sezon bo coś tam poszkodowane.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daresw    1

U mnie jest mechanik który pracował kiedyś w serwisie ursusa. Ogólnie facet niezły specjalista dokładny tylko drogi. Za remont silnika generalny bierze około 700 a czasami i więcej mowa o samej robociźnie. Za kapitalny skrzyni chyba do 700, jeżeli jeszcze będzie musiał tylny most rozbierać i zwolnice to dodatkowe 400. A jego praca wygląda tak że przyjeżdża na miejsce z synem ma samochód serwisowy na którym ma wszystko może generalny remont w szczerym polu zrobić. Jak u mnie silnik robił to jednego dnia przyjechał rozebrał cały silnik dał listę części od razu mu kupiłem następnego dnia przyjechał i złożył silnik wieczorem już można było w pole jechać wziął za to 750 zł. Ale mogłem patrzeć jak on to składa i co tam wkłada więc uważam że warto było zapłacić więcej. A muszę jeszcze dodać że to on zawoził głowice do planowania i regeneracji i wał do szlifu i dawał na to gwarancje. Jak u sąsiada robił silnik i gościu źle zregenerował głowice i ciekła to naprawiał to bez kosztowo i powiedział że pieniądze to odda mu ten koleś co źle głowice naprawił, więc bardzo uczciwe podejście do klijęta.  Jak masz dobrego mechanika a drogiego to weź bo jak ci jakiś partacz zrobi to nie dość że przestoje w pracy to koszty dodatkowe, skąpy traci dwa razy.

 


A jeszcze chciałem dodać że najgorszy mechanik co jak przyjdzie chce od ciebie klucze, to już mnie z miejsca wkurza bo albo jest fachowiec i ma wszystko albo amator co coś jeszcze źle złoży.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Najlepiej składać samemu wiesz co jak zrobiłeś ja coś zrobiłeś nie pewnie przy remoncie może być to powodem usterki.Ja sobie nie wyborażam żeby ktoś mi robił w ciagniku i niby dobrze złożone wole sam po odkręcać po bawić sie dopasować i wiem co w nim siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian00    0

Witajcie ciagnik c330m

Odkręciła sie nakretka w skrzyni na dolnym wałku czy innaczej oberwała. W skrzyni zmienione 2 wałki.

Przy okazji zmienione tarcze sprzegła i w podnośniku wałek i tulejki od górnych ramion.

Na ile wyceniacie robocizne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek0302    0

Mam ciągnik ursus 914  i dziś podczas orki zablokowała się skrzynia biegów wraz z kołami , gdy chciałem wyłączyć bieg to nie mogłem . A gdy wyłączyłem to do przoduje nie mogę jechać tylko do tyłu co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez Szymono2106
      Witam.Posiadam zetora proxime 90 power z 2012r. Ma 2000 godzin. Na drugim półbiegu to znaczy jak świecą sie dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Bez obciążeni jedzie normalnie. Czyżby tarczki? Czy może coś innego. Da sie to jakoś jeszcze sprawdzić bez rozbierania? Dodam że na jednym półbiegu jedzie jak należy.
    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
    • Przez MateuShew
      Witam użytkuje ursusa 4011 po 9 latach bez uruchomienia. Odpaliłem go kilka miesięcy temu  pojawił się  pewien problem odnośnie podnośnika w 4011. Bowiem kiedy chce podnieść  cięgła do góry ursus podnosi normalnie lecz  kiedy chce je opuścić i dam dźwignię na sam dół to on wtedy też podnosi, lecz gdy dźwignia jest po środku cięgla opadają na sam dół. Wie ktoś co może być przyczyną ?
    • Przez Piotr121z
      Witam mam problem z samem laser 90T pękła mi zębatka od synchronizatora w skrzyni biegów i moje pytanie brzmi jak im rozjechać przodem czy tyłem z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj