g2osc

Stary MF 31 pilnie proszę o pomoc

Polecane posty

g2osc    25

Witam

Zakładam nowy temat bo nie znalazłem podobnego a zależy mi na czasie. Szukałem dosyć długo kombajnu i okazyjnie w dobrej cenie przez informacje znajomego trafił się MF 31. Proszę użytkowników tych maszyn o pomoc ponieważ nie wiem jak do ustawić nie mówiąc jak tym jechać :D Nigdy nie miałem styczności z tym kombajnem i jestem totalnie zielony z ich obsługi a na lawetę trzeba wjechać :) . Wszelkie informacje na temat tych zabawek wskazane :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak można kupować maszynę "z marszu" nie wiedząc co i jak ? Nie chciałeś się przed zakupem czegoś dowiedzieć poczytać opinii. Powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Nie rozumiem jak można byc tak nieodpowiedzialnym i nie szanować swoich pieniędzy, kkupowac maszynę o której sie nie ma pojęcia. Może w tym kombajnie połowy części nie ma a ty tego nawet nie potrafisz sprawdzić. Weź ze soba doświadczonego kombajniste niech obejrzy ten kombajn Dobrze ci radzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Proponuje przeczytać jeszcze raz. Czy tam napisałem, że już za niego zapłaciłem??? chcę go sprawdzić dlatego chciał bym się dowiedzieć ci i jak. Jak rozumie urodziliście się super idealni i o każdej maszynie wiecie wszystko. Proszę o pomoc użytkowników tego sprzętu. Oczywiście wiem pojawią się odpowiedzi jak te u góry wszechwiedzących z których pomocy nie ma. Nie wiesz, nie podoba się, nie pisz ja tak robię bo przede wszystkim nie szkodzić a krytykować to każdy może

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jeśli go jeszcze nie kupiłeś to weź jakiegoś użytkownika podobnej maszyny niech ją dobrze sprawdzi. Przede wszystkim sprawdź wszystkie podzespoły no i o wszystko się wypytaj sprzedającego. Te kombajny maja to do siebie że mają strasznie dużo napchane różnych pasków i łańcuchów i trzeba to dobrze posprawdzać. Jak się nie mylę to on jest na hydrostacie więc z jazdą nie będzie problemu wrzucasz bieg i tylko popychasz wajchę i jedziesz do przodu albo ją cofasz i jedziesz do tyłu. A jeśli nie będziesz potrafił wjechać na lawetę to sprzedający powinien ci pomóc w tym.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Jeśli go jeszcze nie kupiłeś to weź jakiegoś użytkownika podobnej maszyny niech ją dobrze sprawdzi. Przede wszystkim sprawdź wszystkie podzespoły no i o wszystko się wypytaj sprzedającego. Te kombajny maja to do siebie że mają strasznie dużo napchane różnych pasków i łańcuchów i trzeba to dobrze posprawdzać. Jak się nie mylę to on jest na hydrostacie więc z jazdą nie będzie problemu wrzucasz bieg i tylko popychasz wajchę i jedziesz do przodu albo ją cofasz i jedziesz do tyłu. A jeśli nie będziesz potrafił wjechać na lawetę to sprzedający powinien ci pomóc w tym.

 

 

Dzięki za pomoc:) to jest ten stary mf 31 takie małe kurd*ple:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tzn jak mały. Bo wydaje mi się że to są dość duże kombajny te MF 31. Chyba że jest jeszcze jakiś mały co w życiu o nim nie słyszałem. Może masz jakiś link do strony albo chociaż podaj cenę to coś więcej mi to powie.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

jest posiadam takowy model, tylko przerobiony do fasoli.

części umiarkowanie drogie, póki co najwięcej mają w Modliborzycach, pasy najlepiej kupowac w internecie, mozna dużo zaoszczędzić.

w zasadzie to z jednego pasa i szajbe na odrzutniku napędzany jest cały mechanizm, czyli wytrząsacze, młocarnia, heder.

skrzynia 3 biegowa, 2 i 3 bieg wrzucasz poprzez wyciągnięcie rączki od biegów do góry, często jak napcha się kitu przy skrzyni to nie można wrzucić 1 i wstecznego.

prosta do bólu maszyna, pierwszy rok możesz się denerwować że ci nie idzie, ale później będzie lepiej.

ale że jest to stary kombjan to już niektóre części dostaniesz tylko na szrotach, części typu wał wytrząsaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Tzn jak mały. Bo wydaje mi się że to są dość duże kombajny te MF 31. Chyba że jest jeszcze jakiś mały co w życiu o nim nie słyszałem. Może masz jakiś link do strony albo chociaż podaj cenę to coś więcej mi to powie.

 

To jest stary model po 6-8 tyś chodzą z lat 60- 70tych jak się nie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Aha. Czyli to inny model niż ja myślałem bo myślałem o tych nowych. Ale jeśli chcesz kupić taki stary to nie wiem czy jest sens się w niego pchać może poszukać coś nowszego tzn w granicah 10-15 tys kupisz coś lepszego i większy dostęp do części niż takim MF.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O matko.... sprawdz lepiej czy czesci kupisz do tego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Tak popatrzałem na fotki jego, to lepiej kup vistulę, bo ten mf to też wehikuł, a do vistuli na szrocie dostaniesz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,u znajomego w mf31 bo takiego miał, to ciągle woda mu się gotowała i nie mógł sobie z tym problemem poradzić, zmieniał chłodnice na inne itd. po prostu cudował ,a ten i tak się przegrzewał ,aż dał dodatkową chłodnicę dopiero pomogło, może był silnik już wykończony i nie wszystkie to robią :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego szczerze mówiąc zamów sobie od sąsiada bizona i będziesz miał święty pokój myślałem, że masz na myśli nowszy model XP ale to cudo sobie daruj jak Ci się coś spierdzieli to będziesz to remontował miesiąc na bank i stracisz nerwy i włosy uwierz w dobre rady !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strike51    0

Witam, posiadamy tego potwora od 15 lat - kilka razy zastanawiałem się nad podpaleniem go na polu, ale potem przy użyciu spawarki, młotka i sznurka, znów zapałałem miłością do tej prostej maszyny. Obecnie wolałbym kupić coś większego, gdzie siedzenie jest zdala od silnika i chłodnicy - apropo chłodnicy... wiecie, gdzie mogę takową dostać? - pytanie najzupełniej poważne, pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Witam, posiadamy tego potwora od 15 lat - kilka razy zastanawiałem się nad podpaleniem go na polu, ale potem przy użyciu spawarki, młotka i sznurka, znów zapałałem miłością do tej prostej maszyny. Obecnie wolałbym kupić coś większego, gdzie siedzenie jest zdala od silnika i chłodnicy - apropo chłodnicy... wiecie, gdzie mogę takową dostać? - pytanie najzupełniej poważne, pomóżcie

 

 

Witam

Całe szczęscie, że kupiłem tego sprzęta :) cóż miałem ten sam problem facet który robił mi chłodnice powiedział, że może ją zrobić nową ale to jest jakiś Belgijski środek i min 1000zł musze liczyć ale odcioł i zalutował z 3 kanały i jest git :) gadał jeśli spuszcza się płyn na zimę to tak sie robi z chłodnicami zaczynają kruszeć nawet nie musiałem mówić, że ta chłodnica jest z kombajnu sam się zorientował po rodzaju uszkodzenia

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eugene    0

raczej nie znam tego kombajnu  a le znajomi nie chwalili  chociaz kazdy kombajn  ma wady i zalety  co do tych chlodnic to czesto slysze ze dostawiaja druga chlodnice  , ale spuszczanie wody plynu na zime jest   nie rozsadne   bo chlodnice sie niszcza   njlepiej jak plyn zostaje  a jezeli nie  to trzymac wode  i od czasu do czasu uruchomùic do pierwszych mrozow a jak juez musowo spuscic to zaaz na wiosne zalac  i odpalic  czym dluzej stoi nie odpalany tym gorzej dla silnika ale lepiej zainwestowac w plyn i go nie spuszczac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Mam taki kombajn i mam problem nie doczyszcza mi zboża ustawione są wiatry odpowiednio i dla pszenicy zostawia plewki a na jeczmieniu lekkie osci a w owsie słomke w czym może być problem sito górne tak m znajomy mówił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest posiadam takowy model, tylko przerobiony do fasoli.

części umiarkowanie drogie, póki co najwięcej mają w Modliborzycach, pasy najlepiej kupowac w internecie, mozna dużo zaoszczędzić.

w zasadzie to z jednego pasa i szajbe na odrzutniku napędzany jest cały mechanizm, czyli wytrząsacze, młocarnia, heder.

skrzynia 3 biegowa, 2 i 3 bieg wrzucasz poprzez wyciągnięcie rączki od biegów do góry, często jak napcha się kitu przy skrzyni to nie można wrzucić 1 i wstecznego.

prosta do bólu maszyna, pierwszy rok możesz się denerwować że ci nie idzie, ale później będzie lepiej.

ale że jest to stary kombjan to już niektóre części dostaniesz tylko na szrotach, części typu wał wytrząsaczy.

Witam daro189 czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o tej przeróbce do fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj