Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dotacja na start i modernizację

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cichy_PL

Cichy_PL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 01:05

Dotacja na start i modernizację Witam,
Chciałbym zacząć działać jako rolnik. Rodzice przepisali by mi kilka ha i nieużytkowaną oborę. Oborę chciałbym przerobić na kurnik i zostać ryczałtowym hodowcą kur nieśnych.
Czy istnieją jakieś dotacje na modernizację takiego budynku (w tym dotacja na start dla "nowego" rolnika)? Zainteresowany jestem dotacjami bezzwrotnymi, ponieważ jak się nie trudno domyślić nie miałbym na starcie żadnego własnego wkładu :( , a w przypadku niepowodzenia, nie miałbym także z czego oddać. Biorę pod uwagę to że w przypadku kur, obrót gotówką zaczyna się dopiero jak kura zacznie nieść jajka, czyli powiedzmy że pół roku- do 6 miesięcy tylko nakład. Kury mogą także zachorować i całe stadko padnie albo jakaś ptasia grypa, niska nieśność itp., więc byłbym skończony z długiem w kieszeni.

Modernizacja/przeróbka chlewni to głównie jej ocieplenie i niewielka przeróbka wnętrza na kurnik. Ilość niosek w ilości 500-1000 sztuk w pierwszym roku, z naciskiem na niższą liczbę. Wracając do głównego problemu, czy znalazła by się jakaś dotacja do takiego pomysłu dodam, że nie mam żadnej wiedzy na temat róznych dopłat, możliwości rozwoju itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dotacja na start i modernizację Dzisiaj, 11:44
  •  

#2 Share toodziala

toodziala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 20:01

Dotacja na start i modernizację kolego odwiedź najbliższy ODR tam ci wszystko powiedzą z jakiego programu uzyskać finansowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 14:05

Dotacja na start i modernizację Czy myslisz ze ktoś Ci coś da za darmo?
Proponuje lotto
Poczytaj sobie jakie sa wymogi prowadzenia i chodowlim kur klatki i te inne sprawy
ZETOR TEAM