Polecane posty

waldii1    122

Witam szanowne grono, mam pytanie odnośnie miękkiego rdzenia w prasie john deere 570 jak powinno się zachowywać ciśnienie na zgniataniu po włączeniu miękkiego rdzenia na sterowniku? ponieważ u mnie po ustawieniu ciśnienia na 140 bar i włączeniu miękkiego rdzenia ciśnienie spadnie tylko o 10-15 bar. Co może być tego przyczyną? Dodam jeszcze że po przełączeniu dźwigni od hydrauliki w pozycję pływającą ciśnienie się utrzymuje na poziomie 140 bar w tej pozycji dźwigni wciśnięcie przycisku na sterowniku skutkuje spadkiem ciśnienia do 0 bar. Ciągnik to case mx 120 czy wydatek hydrauliki może mięć coś z tym wspólnego?. Bardzo proszę o pomoc ponieważ sianokosy w pełni a bela zwinięta bez miękkiego rdzenia to masakra podczas transportu ponieważ wideł nie da się w nią wbić. Pozdrawiam, Waldek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Witam ponownie, trochę przykro że jest tylu użytkowników pras john deere i nikt nie wie jak się zachowuje ciśnienie przy miękkim rdzeniu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

W mojej 590 na manometrze nie ma skali więc nie wiem na ile bar jest mięki rdzeń, jest tylko zielone i czerwone pole, gdy włącze mięki rdzeń to wskazówka jest na około 1/4 zielonego pola, potem to już zależy jak ustawię pokrętłem ale sianokiszonkę jadę tak na 3/4 zielonego pola, wydatek hydrauliki w ciągniku raczej nie ma z tym nic wspulnego, miękim rdzeniem steruje elektrozawór przy rozdzielaczu w prasie, ja w sianokiszonce nie używam miękiego rdzenia, a co się dzieje jak ustawisz ciśnienie np. na 180 bar ile ma w tedy mięki rdzeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jak mam ustawione ciśnienie na 180 to spadnie do 170 może 160bar. czy któryś z kolegów może sprawdzić podłączenie zaworu oraz czy cewka ma znaczenie która jest strona i z jaką siłą dokrecona? oryginalny zegar czerwone pole ma przy 200barach więc 1/4 to około 55 bar tak jak pisze w instrukcji,.

post-14838-0-30982600-1402258423_thumb.jpg

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Prasowałem sian z włączonym miękkim rdzeniem i cisnienie zawsze było takie jak ustawione pokrętłem. musiałem przy zaczynaniu beli zmniejszać za pomocą hydrauliki ciągnika bo nie można było wideł wbić. proszę o jakieś porady bo takie prasowanie jest bardzo męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Wracając do mojego problemu, to zawór który znajduje się pod regulacją zgniotu był całkowicie zakręcony. Gdy go popuściłem to nie mogę zamknąć komory i napiąć pasów. prawdopodobnie dysza na przewodzie przy ciągniku za bardzo blokuje przepływ i moje pytanie czy ktoś wie jaka powinna być jej średnica?

 

edit:

Sprawa się wyjaśniła, zawór który znajduje się pod regulacją zgniotu dał ciała. Chyba muszę rozglądać się za drugim.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam prase john deere 550 swiezo zakupiona i mam prasowac siano mam dodatkowa funkcje miekiego rdzenia(cewke przy zaworze) i pokretlo przy sterowniku, lecz po przekreceniu pokretla nic sie nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj