Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miękki rdzeń john deere 570

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:37

Miękki rdzeń john deere 570 Witam szanowne grono, mam pytanie odnośnie miękkiego rdzenia w prasie john deere 570 jak powinno się zachowywać ciśnienie na zgniataniu po włączeniu miękkiego rdzenia na sterowniku? ponieważ u mnie po ustawieniu ciśnienia na 140 bar i włączeniu miękkiego rdzenia ciśnienie spadnie tylko o 10-15 bar. Co może być tego przyczyną? Dodam jeszcze że po przełączeniu dźwigni od hydrauliki w pozycję pływającą ciśnienie się utrzymuje na poziomie 140 bar w tej pozycji dźwigni wciśnięcie przycisku na sterowniku skutkuje spadkiem ciśnienia do 0 bar. Ciągnik to case mx 120 czy wydatek hydrauliki może mięć coś z tym wspólnego?. Bardzo proszę o pomoc ponieważ sianokosy w pełni a bela zwinięta bez miękkiego rdzenia to masakra podczas transportu ponieważ wideł nie da się w nią wbić. Pozdrawiam, Waldek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miękki rdzeń john deere 570 Dzisiaj, 16:04
  •  

#2 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 16:55

Miękki rdzeń john deere 570 Witam ponownie, trochę przykro że jest tylu użytkowników pras john deere i nikt nie wie jak się zachowuje ciśnienie przy miękkim rdzeniu. Pozdrawiam.

#3 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 20:11

Miękki rdzeń john deere 570 W mojej 590 na manometrze nie ma skali więc nie wiem na ile bar jest mięki rdzeń, jest tylko zielone i czerwone pole, gdy włącze mięki rdzeń to wskazówka jest na około 1/4 zielonego pola, potem to już zależy jak ustawię pokrętłem ale sianokiszonkę jadę tak na 3/4 zielonego pola, wydatek hydrauliki w ciągniku raczej nie ma z tym nic wspulnego, miękim rdzeniem steruje elektrozawór przy rozdzielaczu w prasie, ja w sianokiszonce nie używam miękiego rdzenia, a co się dzieje jak ustawisz ciśnienie np. na 180 bar ile ma w tedy mięki rdzeń ?

#4 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 20:36

Miękki rdzeń john deere 570 Jak mam ustawione ciśnienie na 180 to spadnie do 170 może 160bar. czy któryś z kolegów może sprawdzić podłączenie zaworu oraz czy cewka ma znaczenie która jest strona i z jaką siłą dokrecona? oryginalny zegar czerwone pole ma przy 200barach więc 1/4 to około 55 bar tak jak pisze w instrukcji,.

Załączone pliki

Edytowany przez waldii1, 09 czerwiec 2014 - 06:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 22:58

Miękki rdzeń john deere 570 Prasowałem sian z włączonym miękkim rdzeniem i cisnienie zawsze było takie jak ustawione pokrętłem. musiałem przy zaczynaniu beli zmniejszać za pomocą hydrauliki ciągnika bo nie można było wideł wbić. proszę o jakieś porady bo takie prasowanie jest bardzo męczące.

#6 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 11:52

Miękki rdzeń john deere 570 Wracając do mojego problemu, to zawór który znajduje się pod regulacją zgniotu był całkowicie zakręcony. Gdy go popuściłem to nie mogę zamknąć komory i napiąć pasów. prawdopodobnie dysza na przewodzie przy ciągniku za bardzo blokuje przepływ i moje pytanie czy ktoś wie jaka powinna być jej średnica?

edit:
Sprawa się wyjaśniła, zawór który znajduje się pod regulacją zgniotu dał ciała. Chyba muszę rozglądać się za drugim.

Edytowany przez waldii1, 16 czerwiec 2014 - 15:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Rafcio1896

Rafcio1896

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 07:03

Miękki rdzeń john deere 570 Panowie ja potrzebuje właśnie instrukcję do tej prasy jd 570 mógłby ktoś was podesłać?? Pozdrawiam