Gość

Zetor Forterra 150 HD

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1337

Do każdej maszyny można się przyczepić. Wyrosłem z tego że jedna marka jest naj. Każdy model ma swoje plusy i minusy. W zetorze podoba mi się prostota i funkcjonalność. Idealna maszyna na gospodarstwo do 40ha (mówię o maszynach z lat 2008 120km). Za używany trzeba dać ok 110tys zł. W podobnej cenie mamy Fendta Farmera z roku 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i można dojść do porozumienia i odpowiedzieć normalnie na pytanie, zgadzam się z Tobą w 100 %. Ja nigdy nie byłem za 1 producentem i jestem obiektywny praktycznie dla każdej marki. To, że np. posiadam Zetora nie ma na nic wpływu... Też uważam, że to jest ciągnik prosty, nadający się dla gospodarstw do 50ha, do większych jak najbardziej również ale mając jakieś 100 ha, ja na pewno nie oglądałbym się za Zetorem, przynajmniej nie na dzień dzisiejszy. Każda marka i model ma swoje + i -.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A ja mam Fendta Farmera 312 i też widzę wiele minusów choćby cena niektórych pierdół które powinny kosztować 30% ceny ale nie ma zamienników i korbanki kasę łupią. Wielkim plusem jest oddzielenie hydrauliki i skrzyni biegów - to powinny wprowadzić inne marki, sprzęgło turbomatik - płynne ruszanie, skrzynia nie jest tak obciążona. Minusy: silnik MWM co ok 8 tys mth wymaga wymiany uszczelniaczy tulei - ok 2,3 tys z robotą, często siada 2 i 3 bieg - wymiana nakładki hamującej 900zł, sporo czujników i elektrozaworów - koszt sztuki od 100 do 3 tys zł, filtr hydrauliki 500zł - zamiennik 100, poduszki pod kabinę 170zł sztuka, poszerzenie błotnika- kawałek plastiku 430zł, docisk sprzęgła 5 tys, Pocieszające że np koszt remontu jednego słupa w MWM to 2,5 tys a w np Same 3,5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jeżeli ta skomplikowana aparatura po prawej stronie jest tak pewna jak aparatura rewersu w proximie power to filtry przeciw piskowe do uszu będą wyposażeniem seryjnym :) Poza tym traktor godny. Jednak nie liczmy na tani serwis, na pewno kupimy go trochę taniej jak maszyny "zachodnie" -wydaje się że od kiedy jesteśmy w unii europejskiej jesteśmy zachodem- Wystarczy zerknąć na cenę filtrów hydraulicznych cena jest słuszna jak linia naszej władzy i do tego bak zamienników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Ktoś oprócz zetora produkuje 150 konne ciągniki z silnikami 4 cylindrowymi ? Osobiście jestem fanem zetora ale 6tka by się przydała. Co do wnętrza to tragedii nie ma, nie ma co oczekiwać bajernych pierdół od ciągnika wciąż z tych tańszych, chodź i tak zza wysoką ceną co do poziomu który reprezentują.

 

 

Proszę bardzo np

Fendt 516 Moc max 165KM 4

New Holland T6.160 Moc max 150KM

 

 

No ale to już nie są brzęczące pszczoły jak to ktoś wcześniej w temacie powiedział bo mają inny znaczek na masce...


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jeszcze valtra robi 160 km w 4 garach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

A co do tego umieszczenia panelu ehr możliwe że nie będzie tak źle.. Coś czuję że te wszystkie plastiki które są po drodze do niego będą działać jak podłokietnik i jak wyciągnie się tam rękę to akurat główny przełącznik będzie pod dłonią.

Bo tak pewnie niektórym wydaje się dziwne położenie sterowania rozdzielaczami i sprzęgłem WOM w zwykłej forterze ale wbrew pozorom to jest dość wygodne, wiem bo pracuję ciągnikiem z prasą i mam podbieracz, klapę i wom w jednym miejscu wystarczy tam oprzeć rękę.

 

Następna ważna zmiana to przenie ręcznego gazu z okolić stacyjki na tą boczną konsolę. Kurka jak ja bym to chciał teraz w swoim ciągniku mieć


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

ciagle to samo 4 cilindry i 150 koni he

fendt 3 cylindry 115 koni np ;D

fendt 6 garow 400 km ( 390 chyba)

wiele innych marek co wyzej pisali

gdy powieksze gospodarstwo to kupie sobie HD forterre resorowka sie przyda;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

cena calkiem spoko ciekwe ile trzeba zaplacic za amortyzowana kabine?, wg mnie te nowe hd bardziej sie beda nadawaly do prac ciezkich typu orka itp niz poprzednie chocby ze wzgledu na mase, rozstaw  itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a jak z silnikami bo w top agrar w dodatku było że zetor będzie wprowadzał silniki deutza do swoich produktów widać już na swoich nie idzie spełnić norm emisji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

jaki bajer? na yt juz jest dosc sporo filmow z zetorem hd

co to za filmiki beznadziejne jakies

nie zrozumiales co napisalem moze za trudne to bylo dla ciebie...

czekam na 1 wlasciciela Forterry HD na yt zrozumiales juz >? czy mam jeszcze wytlumaczyc ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

to naucz się precyzyjnie formułować posty bo w taki sposób co napiales to ciezko zrozumiec o co Ci chodzi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john56l    0

Z tego co wiem to te ceny netto nie obejmują resorowanej osi wiec nie ma co się nastawiać bo po skompletowaniu w miarę możliwego ciągnika cena może wyrównać się z innymi zachodnimi markami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

Mi diler oferował forterre HD 140 Za 190tyś brutto. Ale w ful opcji między innymi amortyzowana kabina przedni tuz i wom


Oj sorki za 290brutto. lekka pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    115

Witam jest jakiś użytkownik tego modelu bo nie mogę znalesc. Proszę o opinie tego modelu i cenę

Edytowano przez szymekrolnik89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

zastanawiam się nad kupnem forterry 150 hd z miękką ośką, ma ktoś już taki ciągnik? jak zachowuje się tam miękka ośka warto za nią dopłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

kolega ma tylko 140 mówi że bardzo dobrze mu się sprawuje, a i ośkę chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Może ktoś ma katalog części od tego zetora. Potrzebne numery części filtr powietrza kpl. kolanko na filtrze doprowadzające powietrze do turbosprężarki-założone bezpośrednio na filtr, Z góry dzięki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj