Gość

Zetor Forterra 150 HD

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witajcie!

 

Co sądzicie o tym modelu, czy jest on już w sprzedaży? Amortyzowana oś przednia oraz nowy kokpit będą również dostępne w mniejszych modelach? Co więcej wprowadza Zetor tym o to nowym członkiem rodziny. :)

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szału nie robi..

Jest gdzies jego pełna specyfikacja? Pewnie dalej 4 cyl. robią...

Cała prawa strona w kabinie jest do bani.. pokretła nie wiadomo od czego blisko ręki a najpotrzebniejszy ehr gdzies pod szybą że ręke trzeba wyciągać.. Brzydko ubudowane, stara i badziewna gałka od biegów. Może niektórzy sie ze mną nie zgodzą ale Zetor jest jak to sie mówi 100lat za Johnami, Fendtami itp. Duże ryzyko brać ciągnik tej marki z taką ilością elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szału nie robi..

Jest gdzies jego pełna specyfikacja? Pewnie dalej 4 cyl. robią...

Cała prawa strona w kabinie jest do bani.. pokretła nie wiadomo od czego blisko ręki a najpotrzebniejszy ehr gdzies pod szybą że ręke trzeba wyciągać.. Brzydko ubudowane, stara i badziewna gałka od biegów. Może niektórzy sie ze mną nie zgodzą ale Zetor jest jak to sie mówi 100lat za Johnami, Fendtami itp. Duże ryzyko brać ciągnik tej marki z taką ilością elektroniki.

 

Nie od razu Kraków zbudowano... Zetor się rozwija w całkiem dobrym tempie i to jest najważniejsze. Gdyby Czechy były w Niemczech lub Austrii to Zetor teraz by nie odbiegał tak od obecnych zachodnich marek... Ergonomia w kokpicie mogła by być oczywiście jeszcze lepsza ale porównujemy ten model z poprzednimi modelami i tu mamy duże zmiany, które mnie zaskoczyły bardzo pozytywnie. Zetor może i jest "100 lat za Fendt'ami i John'ami" ale też 100 tyś. tańszy. :D Prezentowany model to 16V, więc 6 cyl. pewnie jeszcze nie będzie. Co do EHR to nie tylko Zetor ma tak umieszczone, a wiele renomowanych marek tak robi, natomiast te pokrętła mogłyby być zakrywane jakimś podłokietnikiem. Ogółem dla mnie bomba, najbardziej podoba mi się, że została wprowadzona amortyzowana przednia oś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Może i EHR tam troszke daleko jest ale tak ja mówi kolega wyżej za tą kase to ktoś kogo nie stać na JD czy Fendt-a już luksusu troche zażyje :D

Po dwa mówisz że troche strach tyle elektroniki jak koledze się fendt Zje*** to stał bo nawet odpalić nie mógł a chodziło o jakieś gówno od podnośnika jeden kabelek :P a tu elektronike sam naprawisz jak mniej więcej ogarniasz temat (

oczywiście nie mówie o oprogramowaniu EHR) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no własnie"koledze sie fendt zepsuł".. Jak drozszy ciagnik to zaraz sie dramatyzuje. Zetor juz w poprzednich modelach mogl podpatrzec cos z zachodu. Nawet ta głupia maska, rocznik 2006 i maska sladająca sie z 4 czesci co jest bardzo uporczywe przy sprawdzeniu olejów itp.. Myśle że w ciągnikach zachodnich to było o wieleee wczesniej Cena nizsza ale popatrzmy na wykonanie, funkcjonalnosc itp. i nie znamy jeszcze ceny tego modelu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Duże ryzyko brać ciągnik tej marki z taką ilością elektroniki.

 

Jak drozszy ciagnik to zaraz sie dramatyzuje.

 

Na wstępie sam wprowadziłeś dramatyzm, a czepiasz się kolegi. :D

Nie wszystko od tak można skopiować od konkurencji... Za nową skrzynię Vario można kupić Zetora Mayora. :D Nie neguje żadnej marki i nie wywyższam Zetora...

Wszystkim kierują pieniążki. Inżynierowie kosztują i wszelakie innowacje i zastosowania również. Nie ma co porównywać na dzień dzisiejszy Zetora do Fendt'a. Zetor oferuje bardzo dobry sprzęt za rozsądne pieniądze. Zetor był na tym samym poziomie co Ursus. Ursus zatrzymał się i upadł, a Zetor nie. Zobaczymy jak będzie dalej, ostatnie lata pokazują, że Zetor dostał dobrego kopa i prężnie się rozwija i próbuje dogonić zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja nie dramatyzuje tylko napisalem swoje spostrzezenia na podstawie wlasnych doswiadczen a chodzilo mi ze jak komus sie popsuje fendt czy john to zaraz wielkie halo bo drogi ciagnik to sie popsuc nie moze.. Skrzyni nie muszą kopiowac ale chodzi mi o proste detale które ułatwiają prace. Zetor coś tam powoli zmienia, miejmy nadzieje że dogoni zachod.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego, popsuć to się nie może tylny most w Mercedesie W123 :lol:

@Weasprox też nie dramatyzował tylko dawał porównanie, po prostu czepiasz się i negujesz. Nie chodzi o to, że drogi ciągnik to nie może się popsuć tylko jego naprawa kosztuje ogromne pieniądze. Co do kopiowania to nie mówiłem o skrzyni, bo tego to w zupełności nie mogą skopiować. Zgadzam się, że maska została źle zaprojektowana, powodem tego mogło być to, że Forterra nie była projektowana od podstaw tylko unowocześniana i ulepszana. Nie wiem co mogło być powodem tak złego doboru maski ale domyślam się że problemem było mocowanie silnika i kabiny, co uniemożliwiło dobranie maski w ten sposób aby się otwierała ergonomicznie. Zmiana całego projektu nie miałaby sensu i przyniosłaby ogromne koszty tylko po to aby maska była otwierana do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Pytanie główne: czy nowe rozwiązania które oferuje Zetor są tak trwałe jak w zachodnich maszynach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę, że temat zmierza do bezsensownej wojny. Nie wiem, założyłem ten temat właśnie po to aby dowiedzieć się min. takich informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tego nikt Ci nie powie. Ktoś kupi - zajedzie - dowiesz się ile mth wytrzymał. Krytykować można panel sterowania bo faktycznie marny. Reszta wedle gustu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ pawelol111 Skoro tak to po co zadajesz takie bezsensowne pytanie ? :huh: :D Oczywiście, że o awaryjności dowiem się dopiero z opinii użytkowników, rzecz normalna ale na dzień dzisiejszy mogę chyba się dowiedzieć jakie podzespoły i jakiej firmy znajdują się w tym ciągniku oraz jakie są jego parametry itp. itd. Może ktoś akurat siedział w tym ciągniki i widział z bliska jakość wykonanych części, może ktoś był na testach tego ciągnika, testował go lub widział go w pracy ... Takie informacje może ktoś posiadać i może się nimi podzielić na forum, a dzięki nim można już domniemać czy ciągnik będzie godny uwagi. Ale nie, lepiej od razu najeżdżać, krytykować i z góry zakładać, że ciągnik okaże się nie wypałem... Panel sterowania w tym wypadku to też akurat rzecz gustu, jeśli już. Każdy od razu oczekiwałby nie wiadomo czego. Ja osobiście jestem pozytywnie zaskoczony ostatnimi projektami. Zetor jeszcze kilka lat temu nie oferował amortyzowanej kabiny oraz osi, a na dzień dzisiejszy już mamy je na rynku. Za 2 lata znów może coś się pojawi nowego, zostanie ulepszone lub poprawią ergonomię ciągnika. Liczy się postęp, a wraz z postępem dąży się do ideału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ojoj pawełek się oburzył. :unsure: :lol: twoja samoocena wzrosła po udzieleniu tej wyczerpującej odpowiedzi? Dobrze by było, bo miałaby jakiś sens powstania. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To było nie potrzebne.. Zaraz sie zaczną kłótnie. Skonczcie to..

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

@vinchee ty już postawiłeś zetora na 1 miejscu a więc znamy twoją opinie, daj się innym forumowiczom wypowiadać bardziej obiektywnym, a nie krytykujesz każdy post z negatywną opinią o zetorze, w końcu to Ty pytasz się o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie o to chodzi, nie po to zakładałem temat aby wszczynać jakieś spory tylko dowiedzieć się sensownych informacji... Ale co niektórzy lubią rozpoczynać dyskusje nie wnoszące nic do tematu, a nawet sarkastycznie ubliżać innym użytkownikom forum. Widocznie mentalność niektórych osób na forum nie dąży do kulturalnej dyskusji etc.. wymiany poglądów, wiedzy i zdań.

 

@vinchee ty już postawiłeś zetora na 1 miejscu a więc znamy twoją opinie, daj się innym forumowiczom wypowiadać bardziej obiektywnym, a nie krytykujesz każdy post z negatywną opinią o zetorze, w końcu to Ty pytasz się o opinie.

 

Proszę przedstaw mi gdzie to zrobiłem? Moją opinią jest to, że Zetor prężnie się rozwija mimo wieloletniej historii i usytuowania politycznego ale nie powiedziałem, że jest najlepszy, tylko jeśli już, to uważam, że jego cena jest adekwatna do wyposażenia i całokształtu. Chcę aby ktoś obiektywny wypowiedział na ten temat ale niestety przewagę odpowiedzi stanowią poglądy osób nieobiektywnych... Sensownych odpowiedzi nie krytykuję, a doceniam. Każda sensowna odpowiedź powinna być poparta jakimś argumentem. Co niektórzy myślą, że od razu wszystko może stać się idealne i najlepsze. Trochę więcej realizmu, światem żądzą pieniądze.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dla Ciebie Pan. To po 1. Po 2. opracowanie sensownego rozmieszczenia panelu sterowania nie stanowi wielkich kosztów. Po 3. nowe zetory mają pełno swoich udziwnień przez co dają się we znaki użytkownikom. Ostatnia już kwestia: 140km w zetorze z 4 cylindrów - pszczoła do hałasowania a nie ciągnik do ciężkiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla Ciebie Pan. To po 1. Po 2. opracowanie sensownego rozmieszczenia panelu sterowania nie stanowi wielkich kosztów. Po 3. nowe zetory mają pełno swoich udziwnień przez co dają się we znaki użytkownikom. Ostatnia już kwestia: 140km w zetorze z 4 cylindrów - pszczoła do hałasowania a nie ciągnik do ciężkiej pracy.

 

Po 1. to musiałbym mieć do ciebie szacunek aby się tak do ciebie zwracać, a z uwagi, że na niego nie zasługujesz (poprzez próbę sarkastycznego ośmieszania) z mojej strony, to tego nie robię.

Po 2. żebyś się nie zdziwił...

Po 3. Oczywiście ale np. co najmniej klasę wyżej Valtra N163 4 cyl./163km to istny szerszeń wg twojego wzorcu! :o :lol: I co, w związku z tym Valtra N163 nie nadaje się do ciężkiej pracy i nie jest godna uwagi? I z góry piszę, że Valtra jest lepsza od Zetora, bo znowu ktoś uzna, że stawiam Zetora na piedestale ciągników rolniczych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

140 km z 4 garów ale macie problem większość producentów ma takie maszyny w ofercie. A mniej więcej za rok wejdzie Maxterra to doczekacie się ,,szóstek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie ale jak ktoś jest nastawiony negatywnie do danej marki, to co zrobisz? Nic nie zrobisz. Negować, negować i jeszcze raz negować, bo Zetor to zło pod każdym względem. :D A na dodatek czerwony, hmm, przypadek? :o Ciągnik z piekła rodem. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Co Ty p.... ktoś coś skrytykował i już się rzucasz. Ogarnij się. Tak samo w innych markach można znaleźć minusy. Zetor miał solidną konstrukcję i przyzwoitą wytrzymałość. Za te pieniądze wart zakupu. Jak wygląda sprawa z nowymi to się dopiero okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dyskusja i wymiana poglądów to wg ciebie rzucanie się, świetnie. To jest forum dyskusyjne i jeśli o czymś rozmawiamy to każdy ma prawo skomentować daną opinie, zdanie lub temat, a nie każdy już musi się z nim zgadzać, a jedyną osobą, która tu się rzuca jesteś ty, bo od razu niemile się do mnie odezwałeś i unosisz się. Zluzuj majty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Ktoś oprócz zetora produkuje 150 konne ciągniki z silnikami 4 cylindrowymi ? Osobiście jestem fanem zetora ale 6tka by się przydała. Co do wnętrza to tragedii nie ma, nie ma co oczekiwać bajernych pierdół od ciągnika wciąż z tych tańszych, chodź i tak zza wysoką ceną co do poziomu który reprezentują.

Edytowano przez Fircyk81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj