Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra 150 HD

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Projektowanie, Technologia Maszyn, Maszyny Rolnicze, Motoryzacja, Sport.

Napisany 07 czerwiec 2014 - 16:50

Zetor Forterra 150 HD Witajcie!

Co sądzicie o tym modelu, czy jest on już w sprzedaży? Amortyzowana oś przednia oraz nowy kokpit będą również dostępne w mniejszych modelach? Co więcej wprowadza Zetor tym o to nowym członkiem rodziny. :)

Edytowany przez Vinchee, 07 czerwiec 2014 - 16:52.

Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza!
Sprzedam: Mercedes'a ML 320 CDI 2010r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra 150 HD Dzisiaj, 16:22
  •  

#2 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 19:50

Zetor Forterra 150 HD Szału nie robi..
Jest gdzies jego pełna specyfikacja? Pewnie dalej 4 cyl. robią...
Cała prawa strona w kabinie jest do bani.. pokretła nie wiadomo od czego blisko ręki a najpotrzebniejszy ehr gdzies pod szybą że ręke trzeba wyciągać.. Brzydko ubudowane, stara i badziewna gałka od biegów. Może niektórzy sie ze mną nie zgodzą ale Zetor jest jak to sie mówi 100lat za Johnami, Fendtami itp. Duże ryzyko brać ciągnik tej marki z taką ilością elektroniki.

#3 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Projektowanie, Technologia Maszyn, Maszyny Rolnicze, Motoryzacja, Sport.

Napisany 07 czerwiec 2014 - 20:18

Zetor Forterra 150 HD

Szału nie robi..
Jest gdzies jego pełna specyfikacja? Pewnie dalej 4 cyl. robią...
Cała prawa strona w kabinie jest do bani.. pokretła nie wiadomo od czego blisko ręki a najpotrzebniejszy ehr gdzies pod szybą że ręke trzeba wyciągać.. Brzydko ubudowane, stara i badziewna gałka od biegów. Może niektórzy sie ze mną nie zgodzą ale Zetor jest jak to sie mówi 100lat za Johnami, Fendtami itp. Duże ryzyko brać ciągnik tej marki z taką ilością elektroniki.

Nie od razu Kraków zbudowano... Zetor się rozwija w całkiem dobrym tempie i to jest najważniejsze. Gdyby Czechy były w Niemczech lub Austrii to Zetor teraz by nie odbiegał tak od obecnych zachodnich marek... Ergonomia w kokpicie mogła by być oczywiście jeszcze lepsza ale porównujemy ten model z poprzednimi modelami i tu mamy duże zmiany, które mnie zaskoczyły bardzo pozytywnie. Zetor może i jest "100 lat za Fendt'ami i John'ami" ale też 100 tyś. tańszy. :D Prezentowany model to 16V, więc 6 cyl. pewnie jeszcze nie będzie. Co do EHR to nie tylko Zetor ma tak umieszczone, a wiele renomowanych marek tak robi, natomiast te pokrętła mogłyby być zakrywane jakimś podłokietnikiem. Ogółem dla mnie bomba, najbardziej podoba mi się, że została wprowadzona amortyzowana przednia oś. :)

#4 Share weasprox

weasprox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, Motoryzacja, Maszyny Rolnicze

Napisany 07 czerwiec 2014 - 20:47

Zetor Forterra 150 HD Może i EHR tam troszke daleko jest ale tak ja mówi kolega wyżej za tą kase to ktoś kogo nie stać na JD czy Fendt-a już luksusu troche zażyje :D
Po dwa mówisz że troche strach tyle elektroniki jak koledze się fendt Zje*** to stał bo nawet odpalić nie mógł a chodziło o jakieś gówno od podnośnika jeden kabelek :P a tu elektronike sam naprawisz jak mniej więcej ogarniasz temat (
oczywiście nie mówie o oprogramowaniu EHR) :)

#5 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:35

Zetor Forterra 150 HD no własnie"koledze sie fendt zepsuł".. Jak drozszy ciagnik to zaraz sie dramatyzuje. Zetor juz w poprzednich modelach mogl podpatrzec cos z zachodu. Nawet ta głupia maska, rocznik 2006 i maska sladająca sie z 4 czesci co jest bardzo uporczywe przy sprawdzeniu olejów itp.. Myśle że w ciągnikach zachodnich to było o wieleee wczesniej Cena nizsza ale popatrzmy na wykonanie, funkcjonalnosc itp. i nie znamy jeszcze ceny tego modelu ;)

#6 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:55

Zetor Forterra 150 HD

Duże ryzyko brać ciągnik tej marki z taką ilością elektroniki.

Jak drozszy ciagnik to zaraz sie dramatyzuje.

Na wstępie sam wprowadziłeś dramatyzm, a czepiasz się kolegi. :D
Nie wszystko od tak można skopiować od konkurencji... Za nową skrzynię Vario można kupić Zetora Mayora. :D Nie neguje żadnej marki i nie wywyższam Zetora...
Wszystkim kierują pieniążki. Inżynierowie kosztują i wszelakie innowacje i zastosowania również. Nie ma co porównywać na dzień dzisiejszy Zetora do Fendt'a. Zetor oferuje bardzo dobry sprzęt za rozsądne pieniądze. Zetor był na tym samym poziomie co Ursus. Ursus zatrzymał się i upadł, a Zetor nie. Zobaczymy jak będzie dalej, ostatnie lata pokazują, że Zetor dostał dobrego kopa i prężnie się rozwija i próbuje dogonić zachód.

#7 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 22:06

Zetor Forterra 150 HD ja nie dramatyzuje tylko napisalem swoje spostrzezenia na podstawie wlasnych doswiadczen a chodzilo mi ze jak komus sie popsuje fendt czy john to zaraz wielkie halo bo drogi ciagnik to sie popsuc nie moze.. Skrzyni nie muszą kopiowac ale chodzi mi o proste detale które ułatwiają prace. Zetor coś tam powoli zmienia, miejmy nadzieje że dogoni zachod.
Pozdrawiam :)

#8 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 22:34

Zetor Forterra 150 HD Kolego, popsuć to się nie może tylny most w Mercedesie W123 :lol:
@Weasprox też nie dramatyzował tylko dawał porównanie, po prostu czepiasz się i negujesz. Nie chodzi o to, że drogi ciągnik to nie może się popsuć tylko jego naprawa kosztuje ogromne pieniądze. Co do kopiowania to nie mówiłem o skrzyni, bo tego to w zupełności nie mogą skopiować. Zgadzam się, że maska została źle zaprojektowana, powodem tego mogło być to, że Forterra nie była projektowana od podstaw tylko unowocześniana i ulepszana. Nie wiem co mogło być powodem tak złego doboru maski ale domyślam się że problemem było mocowanie silnika i kabiny, co uniemożliwiło dobranie maski w ten sposób aby się otwierała ergonomicznie. Zmiana całego projektu nie miałaby sensu i przyniosłaby ogromne koszty tylko po to aby maska była otwierana do góry.

#9 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 22:46

Zetor Forterra 150 HD Pytanie główne: czy nowe rozwiązania które oferuje Zetor są tak trwałe jak w zachodnich maszynach?

#10 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 22:56

Zetor Forterra 150 HD Widzę, że temat zmierza do bezsensownej wojny. Nie wiem, założyłem ten temat właśnie po to aby dowiedzieć się min. takich informacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 07:25

Zetor Forterra 150 HD Tego nikt Ci nie powie. Ktoś kupi - zajedzie - dowiesz się ile mth wytrzymał. Krytykować można panel sterowania bo faktycznie marny. Reszta wedle gustu...

#12 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:49

Zetor Forterra 150 HD Co do danych technicznych : http://www.zetor.com/zetor-forterra-hd

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#13 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 09:00

Zetor Forterra 150 HD @ pawelol111 Skoro tak to po co zadajesz takie bezsensowne pytanie ? :huh: :D Oczywiście, że o awaryjności dowiem się dopiero z opinii użytkowników, rzecz normalna ale na dzień dzisiejszy mogę chyba się dowiedzieć jakie podzespoły i jakiej firmy znajdują się w tym ciągniku oraz jakie są jego parametry itp. itd. Może ktoś akurat siedział w tym ciągniki i widział z bliska jakość wykonanych części, może ktoś był na testach tego ciągnika, testował go lub widział go w pracy ... Takie informacje może ktoś posiadać i może się nimi podzielić na forum, a dzięki nim można już domniemać czy ciągnik będzie godny uwagi. Ale nie, lepiej od razu najeżdżać, krytykować i z góry zakładać, że ciągnik okaże się nie wypałem... Panel sterowania w tym wypadku to też akurat rzecz gustu, jeśli już. Każdy od razu oczekiwałby nie wiadomo czego. Ja osobiście jestem pozytywnie zaskoczony ostatnimi projektami. Zetor jeszcze kilka lat temu nie oferował amortyzowanej kabiny oraz osi, a na dzień dzisiejszy już mamy je na rynku. Za 2 lata znów może coś się pojawi nowego, zostanie ulepszone lub poprawią ergonomię ciągnika. Liczy się postęp, a wraz z postępem dąży się do ideału.

#14 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 09:38

Zetor Forterra 150 HD Pytanie retoryczne to było. Mam nadzieję że wiesz co ten termin oznacza.

#15 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 10:04

Zetor Forterra 150 HD Ojoj pawełek się oburzył. :unsure: :lol: twoja samoocena wzrosła po udzieleniu tej wyczerpującej odpowiedzi? Dobrze by było, bo miałaby jakiś sens powstania. :lol:

#16 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 10:27

Zetor Forterra 150 HD To było nie potrzebne.. Zaraz sie zaczną kłótnie. Skonczcie to..

Edytowany przez Robert97, 08 czerwiec 2014 - 10:27.

#17 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 10:37

Zetor Forterra 150 HD @vinchee ty już postawiłeś zetora na 1 miejscu a więc znamy twoją opinie, daj się innym forumowiczom wypowiadać bardziej obiektywnym, a nie krytykujesz każdy post z negatywną opinią o zetorze, w końcu to Ty pytasz się o opinie.

#18 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 10:40

Zetor Forterra 150 HD Właśnie o to chodzi, nie po to zakładałem temat aby wszczynać jakieś spory tylko dowiedzieć się sensownych informacji... Ale co niektórzy lubią rozpoczynać dyskusje nie wnoszące nic do tematu, a nawet sarkastycznie ubliżać innym użytkownikom forum. Widocznie mentalność niektórych osób na forum nie dąży do kulturalnej dyskusji etc.. wymiany poglądów, wiedzy i zdań.

@vinchee ty już postawiłeś zetora na 1 miejscu a więc znamy twoją opinie, daj się innym forumowiczom wypowiadać bardziej obiektywnym, a nie krytykujesz każdy post z negatywną opinią o zetorze, w końcu to Ty pytasz się o opinie.

Proszę przedstaw mi gdzie to zrobiłem? Moją opinią jest to, że Zetor prężnie się rozwija mimo wieloletniej historii i usytuowania politycznego ale nie powiedziałem, że jest najlepszy, tylko jeśli już, to uważam, że jego cena jest adekwatna do wyposażenia i całokształtu. Chcę aby ktoś obiektywny wypowiedział na ten temat ale niestety przewagę odpowiedzi stanowią poglądy osób nieobiektywnych... Sensownych odpowiedzi nie krytykuję, a doceniam. Każda sensowna odpowiedź powinna być poparta jakimś argumentem. Co niektórzy myślą, że od razu wszystko może stać się idealne i najlepsze. Trochę więcej realizmu, światem żądzą pieniądze.

Edytowany przez Vinchee, 08 czerwiec 2014 - 10:54.

#19 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 11:06

Zetor Forterra 150 HD Dla Ciebie Pan. To po 1. Po 2. opracowanie sensownego rozmieszczenia panelu sterowania nie stanowi wielkich kosztów. Po 3. nowe zetory mają pełno swoich udziwnień przez co dają się we znaki użytkownikom. Ostatnia już kwestia: 140km w zetorze z 4 cylindrów - pszczoła do hałasowania a nie ciągnik do ciężkiej pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 11:39

Zetor Forterra 150 HD

Dla Ciebie Pan. To po 1. Po 2. opracowanie sensownego rozmieszczenia panelu sterowania nie stanowi wielkich kosztów. Po 3. nowe zetory mają pełno swoich udziwnień przez co dają się we znaki użytkownikom. Ostatnia już kwestia: 140km w zetorze z 4 cylindrów - pszczoła do hałasowania a nie ciągnik do ciężkiej pracy.

Po 1. to musiałbym mieć do ciebie szacunek aby się tak do ciebie zwracać, a z uwagi, że na niego nie zasługujesz (poprzez próbę sarkastycznego ośmieszania) z mojej strony, to tego nie robię.
Po 2. żebyś się nie zdziwił...
Po 3. Oczywiście ale np. co najmniej klasę wyżej Valtra N163 4 cyl./163km to istny szerszeń wg twojego wzorcu! :o :lol: I co, w związku z tym Valtra N163 nie nadaje się do ciężkiej pracy i nie jest godna uwagi? I z góry piszę, że Valtra jest lepsza od Zetora, bo znowu ktoś uzna, że stawiam Zetora na piedestale ciągników rolniczych. :)