Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam problem z prasą sipmą 279/1 Classic

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share GRZEGORZ_JANEK3

GRZEGORZ_JANEK3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 luty 2015 - 19:20

1 przewód jest od "nabijania" cisnienia co powoduje zablokowanie klapy i wskazania na zegarze
2 przewód ktory jest podłaczony pod ten rozdzielacz steruje praca podbieraka i klapy w zaleznosci od nastawien tego rozdzielacza rzecz jasna

ustaw dzwignie rozdzielacza na prace komory tym 1 wężem nabij ciśnienie i patrz co sie dzieje na zegarze wskazówka nie powinna wleciec na czerwone pole tylko powinna sie zatrzymacz pod koniec zieloego pola, powinna na zielonym polu zostac ok 2 minut jesli tak jest to dopiero otworzenie klapy poprez danie cisnienia na klape tym 2 przewodem powinno odblokowac klape i spuscc cisnienie z zegara

jesli tak zrobiłes jak napisałem a zegar i tak opada dosłownie po kilku sekundach masz uszkodzony zawór w prasie "odcinajacy" który jest zamontowany na przedniej belce

jesli masz uszkodzony ciagnik nasyp troche ziemi na przyczepe wywrotke podnies do połowy skrzynie zgas ciagnik idź na piwo lub obiad lub połacz 1 z 2 i po powrocie jesli przyczepa bedzie nadal w powietrzu mozesz ta sugestie "sprzedawcy" po prostu zapomniec (uzywaj oczywiscie tego gniazda który podłaczasz pod 1 przewod od nabijania cisnieia w prasie)

W c 360 są dwa przyłącza hydrauliczne  i teraz tak, jeśli jednym przyłączem idzie olej pod cisnieniem to drugim przyłaczem olej powinien wracac do ciagnika i na odwrót, tak jak bysmy mieli podłaczony jskis siłownik dwustronnego działania  do naszego ciagnika  pod nasze dwa  wyjscia hydrauliczne i go wypychali i chowali (jedna komora sie napełnia  a druga opróżnia i na odwrót. Tak samo jest przy domykaniu klapy  przy prasie dajemy  cisnienie na siłowniki i dociskamy klape  co widac na zegarze - cisnienie rosnie i powinno sie utrzymywac jesli spada  i klapa sie uchyla  to nie trzyma zawór w prasie  ale tez powinien trzymac  rozdzielacz w ciagniku( co potwierdza  to ze przy podniesionej przyczepie do wywrotu  ona nie opada  nawet jak sie pusci gałke  od kipowania ,  dopiero  kipa przyczepy opada jak sie gałke w ciagniku przestawi   w druga strone, na opuszczanie wniosek z tego taki ze rozdzielacz w ciagniku terz  trzyma cisnienie i nie powinien  puszczac)  mysle ze  dosc zrozumiałe to napisałem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mam problem z prasą sipmą 279/1 Classic Dzisiaj, 00:56
  •  

#22 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 19 maj 2015 - 18:52

witam wszystkich z pytaniem czemu prasa rwie sznurek...jest to prasa sipma 279/1 podczas owijania sznurkiem gdy prowadnica dochodzi do konca sznurek peka...miał ktos taki problem......jest to szalenie dreczace

#23 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 20 maj 2015 - 18:40

nie miał nikt takiego problemu????? dodam ze zakładalem juz sznurek najgrubszy i bez poprawy

#24 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 20 maj 2015 - 21:54

Zobacz  czy nie masz powyrzynanych rowków na palcu który prowadzi sznurek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Krystiangrzymala

Krystiangrzymala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 maj 2015 - 18:51

Witam mam pytanie odnośnie sipma z-279/1 classic. Manometr wskazuje ciągle ponad 20 MPa jak domykam klape to czasami dodatkowo wzrasta czego może to być przyczyna??? 

#26 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 07 lipiec 2015 - 19:43

Panowie jest jakiś sposób aby nie otwierała się klapa z tyłu podczas prasowania bo gdy chce bardziej dobić to się otwiera tak z 5-8cm proszę o porady

#27 Share Simmi

Simmi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 17:21

Sprawdzić szczelność tłoczysk w siłownikach oraz sprawdzić czy zamek hydrauliczny jest sprawny. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Damian150

Damian150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:-Rolnictwo
    -Motoryzacja

Napisany 24 lipiec 2016 - 08:59

witam panowie. Mam problem z prasą Sipmą z279.  otóż od jakiegoś czasu prasa słabo wiąże sznurkiem z jednej strony. jedna strona jest dobrze mocno ścisnięta a druga strona od połowy jest sznurek luźny ze można go ręką docisnąć przez co bele z jednej strony są "napuszone" i często sznurek z tej strony przez to ze jest luźny ześlizguje się. co może być tego przyczyną ? mial ktoś podobny problem ?