Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz problem z wałkiem wom

86 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 04 luty 2017 - 20:42

mtz problem z wałkiem wom A jeżeli tak jak piszesz przełącznik pójdzie w górę to to sprzegielko wom zależny nie spadnie bo ta kulka będzie go trzymać. Zrobiłem remont silnika włącznie z wymianą bloku, remont skrzyni, wymiana hydrauliki i na koniec zostawiłem sobie przerobienie wom na szeroką i wąską taśmę a tam niespodzianka bo na koło talerzowym i tym wałku ząbki tak ujechane że nie mógł bym spać jak bym to tak zostawił.
Damian po zdjęciach z twojej galeria wnioskuję że mechanikiem jesteś. U mnie to koło talerzowe zębate tak wgryzlo się w ten wałek że będę musiał wszystko razem jakoś wyciągnąć. Kasy teraz utopilem w ten ciągnik to robię wszystko co zauwaze żeby potem znów nie stać jak robota. A pytanko jeszcze mam, uszczelke pod głowice kupiłem całą taką metalową, świeci się cała jak chromowana i składa się z kilku warstw. Do niej też te teflony muszą być?
A i jeśli wymienię bębny i taśmy to wszystko będzie pasować bo tak się zastanawiam że zmieni się środek taśmy a co za tym idzie te śruby regulujące którymi się reguluje naciąg taśm mogą nie byś pionowo względem taśm?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Belarus 572 MTZ 82 4x4 Prywatnie Stan Idealny Rejestracja PL/OC Pneumatyka

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 28500.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz problem z wałkiem wom Dzisiaj, 17:24
  •  

#82 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 05 luty 2017 - 16:37

mtz problem z wałkiem wom Patrząc teraz na zdjęcie tego walka to on tak jest zrobiony że ja nie ściągnę tego koła talerzowe go samego tylko muszę razem z tym wałkiem bo końce tych ząbków są wyżej.

#83 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 06 luty 2017 - 16:09

mtz problem z wałkiem wom Ponawiam

#84 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów

Napisany 07 luty 2017 - 12:01

Tak, koło talerzowe nakładasz od cieńszej strony wałka i jeżeli dobrze pamiętam jest ryglowane na nim pierścieniem. Z tuleją sprzęgła kłowego nie pamiętam jak robiłem, czy luzowałem widełki, czy też sprzęgałem na zależne i wyciągałem sam wałek. Zwłoki wałka mam w garażu, więc spojrzę przy okazji, może mnie oświeci.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#85 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 07 luty 2017 - 20:32

mtz problem z wałkiem wom Bo wydaje mi się że jeśli sprzęgło zostało by to kulka i sprężynką by wypadła.To co trzyma zadaną pozycje. Będę to robił w poniedziałek bo teraz już w trasie jestem. Spróbuję widełki podnieść żeby całość wyszła.

#86 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów

Napisany 08 luty 2017 - 10:20

Po obejrzeniu wałka też podnosiłem widełki, bo poprzedni właściciel przyspawał :lol:  tuleję w pozycji niezależne.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#87 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 08 luty 2017 - 20:37

mtz problem z wałkiem wom No ja zjade podobno we wtorek bo wyjazd mi się przedłuża to będę to wyciągał, części już przyszły więc trzeba to wymienić.

Dodaj odpowiedź