Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwolnica przednia mtz 82

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:39

zwolnica przednia mtz 82 ostatnio posypała mi się zwolnica przednia. Prawdopodobnie główną przyczyną było źle założone łożysko N310 (2310K element nr 47). Bieżnia zewnętrzna nie była wcisnięta do konca i wałki chodziły po jej połowie. Wcisnąłem nowe bieżnie od łożysk element 49 i dokręciłem korpus el. 57. Między korpusem a bięznią mam luz ok 4 mm. Tu moje pytanie czy luz ten można wyeliminować usuwając blaszki pomiędzy korpusem a pokrywą el 59 ?

schemat montażowy
Dodany obrazek
miejsca luzu
Dodany obrazek
miejsce gdzie jest luz
Dodany obrazek

Blachy regulacyjne
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zwolnica przednia mtz 82 Dzisiaj, 03:29
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 05:52

zwolnica przednia mtz 82 Łożysko 47 jest w gnieździe osadzone "pływająco". Bo jego położenie może się zmieniać w zależności od regulacji luzu na kole zębatym talerzowym i małym stożkowym.
Tych podkładek nie wyciągaj. To właśnie nimi reguluje się ten luz.
A te cztery milimetry w niczym nie przeszkadzają. Tam są dwie szele stożkowego łożyska i po skręceniu sa one wciskane do środka. Wszystko masz ok.
KPK Kumurun Team

#3 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 19:49

zwolnica przednia mtz 82 dzieki Seweryn, liczyłem ze bedziesz wiedział jak to złożyć do kupy. test "na kartke" jest wystarczający do ustawienia luzu pomiędzy talerzem a stożkiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 09 czerwiec 2014 - 19:53

zwolnica przednia mtz 82 ja robie na kartke bo nie chce mi sie bawic w farby i tusze, w razie korekt trzeba wszystko wycierac i powtarzarzac, dla mnie sposob na kartke jest bardzo dobry.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 21:42

zwolnica przednia mtz 82 Luz kątowy na zębatkach zwolnicy ma się mieścić pomiędzy 0,16-0,40 mm. Regulujesz podkładkami które pokazałeś na fotce a mierzysz na szpilce mocującej felgę.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź